CGI Effects, technologia, która zrewolucjonizowała kino

Kino jest uważane za sztukę od czasu jego powstania w XIX wieku. Wraz z pojawieniem się komputerów przemysł ten ewoluował skokowo dzięki wykorzystaniu generowanych komputerowo obrazów. Następnie mówimy o ewolucji techniki, która zmieniła nasze spojrzenie na duży ekran.

The przemysł filmowy Jest ściśle powiązany z technologia W ostatnich latach. Wielu użytkowników pomyśli o tym, jak technologia wpłynęła na siódmą sztukę, a odpowiedź leży w efektach CGI.

On CGI jest wynikiem stworzenia obrazy komputerowe dla sztuki, filmów lub gier wideo. Postęp ten spowodował, że reżyserzy i specjaliści odłożyli na bok podstawowe techniki w efektach specjalnych.

Pierwsze kroki efektów CGI

Oczywiście, kiedy narodziło się kino, komputery nie istniały. Pierwszy komputery powstały w lata czterdzieste i były to maszyny, które zajmowały całe pokoje, bardzo różne od komputery Wiemy dzisiaj.

Wielu koneserów filmowych uważa ten film fabularny Westworld, wydany w 1973 roku, był pierwszym filmem, który był wcześniej i później w ewolucji technik postprodukcji, ale pierwszym filmem, który wykorzystywałby obrazy tworzone komputerowo, byłby tytuł Zawroty głowy, reżyseria Alfred Hitchcock.

Premiera filmu odbyła się w 1958 i był to pierwszy film, w którym zastosowano animacja komputerowa, choćby dla początkowych kredytów.

Gwiezdne wojny: siła przybyła dzięki CGI

W 1977 przyszedł na duży ekran Gwiezdne wojny: odcinek 4 – Nowa nadzieja. Ten film spowodował rewolucję w wielu obszarach przemysłu filmowego, a zwłaszcza w postprodukcja.

Pierwsza część sagi wykorzystała połączenie tradycyjne efekty z tymi, którzy byli stworzony przez komputer, ale prawdziwy kamień milowy Technologia CGI była to mapa 3D stworzona przez rebeliantów gwiazda śmierci w celu zaplanowania ataku.

Ta mapa została stworzona przez informatyków z University of Illinois i zajęło to więcej niż trzy miesiące w rozwoju.

Wielkie postępy pochodzą z 1980 roku

Lata osiemdziesiąte przybyły i pojawiły się na dużym ekranie Tron, wyprodukowany przez Disney. Ten film fabularny ma więcej niż 15 minut sekwencji utworzonych tylko przez komputer.

Zaskakujące jest to, że do stworzenia tych efektów użyli komputer o którym pamiętał 2 megabajty, dziś niewyobrażalny fakt.

W tych latach powstaje firma Pixar który zdołał udoskonalić Techniki CGI. Przykład tego można zobaczyć w filmie Sekret piramidy gdzie można było stworzyć fotorealistyczny obraz, którego projekt zajął więcej niż sześć miesięcy.

Do nieskończoności i poza nią

W 1995 film dotarł do kin Historia zabawek. Pixar był firmą, która wyprodukowała to, co było pierwszy film animacji utworzonych za pomocą komputera.

Do stworzenia tego filmu trzeba było 4 lat w produkcji i była to świetna inwestycja, aby uzyskać technologia był w stanie ożywić urocze postacie.

Więcej niż 300 procesorów, więcej niż 120 terminali renderujących kto pracował w 24 godziny na dobę, więcej niż 500 000 godzin pracy przeprowadzany przez zespół składający się wyłącznie z 27 animatorów.

Technologia podróży w czasie?

To technologia ma nie tylko cel tworzenia obrazy trójwymiarowe. Ma także inne cele, takie jak podróż w czasie. Zgadza się, wiele filmów wykorzystuje efekty CGI, aby wrócić do innych razy i sprawić, by bohater znalazł się w pewnym kontekście historycznym.

Przykładem tego jest film Gleba leśna. Ten film, który wyróżnił wielu użytkowników swoimi słynnymi frazami, wyróżniał się również tym, że włączył bohatera wydarzenia historyczne.

Do tego użyli klucza chrominancji, zarchiwizowali obrazy i skorzystali z morfing. Ta ostatnia technika składa się z fuzja dwóch rzeczywistych obiektów, a tym samym stworzyć efekt obu, jakby to było transformacja.

Chociaż nie tylko tu pozostaje, w ostatnich latach CGI Jego celem jest odmłodzenie gwiazd, które stoją przed kamerami od wielu lat. Filmy jak Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Irlandzki lub Bliźnięta są wyraźnym przykładem zastosowania tej techniki starzenie się.

Czy chcesz obserwować ewolucję, jaką miały efekty specjalne w kinie? Z Movistar + i Netflix będziesz miał okazję zobaczyć niektóre z nich tytuły o którym wspominaliśmy Przygotuj popcorn i ciesz się kinem.

OBRAZ: Gonzalo Chavarri