Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Charles Cifuentes – Codeable, dzieli się swoimi…

Charles Cifuentes – Codeable, dzieli się swoimi…

Pochodzący z Cali w Kolumbii Charles Cifuentes jest inżynierem oprogramowania i programistą stron internetowych typu fullstack z ponad siedmioletnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji internetowych i stron internetowych. Dołącz do nas, gdy ten ekspert Codeable opowie nam o swojej karierze w WordPressie, swoich doświadczeniach z Codeable i tym, co myśli o przyszłości WordPress Headless!

Farhan: Cześć Charles, dziękuję, że do nas dzisiaj dołączyłeś. Czy możesz nam opowiedzieć, jak zacząłeś swoją karierę w WordPressie? Jakieś spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić na temat swojej kariery zawodowej?

Karol: Zacząłem tworzyć aplikacje internetowe w CodeIgniter Framework i strony internetowe w Joomla. Następnie w 2015 roku klient poprosił mnie o stworzenie strony internetowej w oparciu o WordPress. Stwierdziłem, że to świetny CMS i postanowiłem kopać głębiej. Przeczytałem dokumentację, następnie dołączyłem do oficjalnej grupy WordPress w moim mieście. Teraz mogę być uważany za eksperta w dziedzinie WordPressa i kocham cały świat WordPressa.

Farhan: Ponieważ obecnie pracujesz w Codeable jako niezależny programista WordPress, nad jakim rodzajem projektów zazwyczaj lubisz pracować? Jak zarządzasz tymi projektami?

Karol: Lubię pracować nad pełnym rozwojem witryny. Czasami wprowadzam także zmiany w projekcie i modyfikacje wtyczek. Zarządzam swoimi projektami za pomocą Trello i zazwyczaj lubię korzystać z metodologii Scrum. Jeśli to konieczne, przesyłam moje repozytoria do Githuba. Regularnie spotykam się z klientami, na których mogę pokazać postępy.

Farhan: Headless CMS to obecnie gorący temat, a Ty masz doświadczenie w tworzeniu statycznych witryn za pomocą WordPress Headless i React.js/Gatsby.js. Jaka jest według Ciebie przyszłość WordPress Headless?

Karol: Myślę, że jest to świetna technologia dla firm poszukujących szybkich stron internetowych. Świetnie sprawdza się w przypadku statycznych stron internetowych, gdzie nie mają one stałej interakcji z backendem. Jednak w miarę jak Gatsby.js oraz inne frameworki i biblioteki frontendowe stale ulepszają swoje funkcje, interakcja z wtyczkami takimi jak WooCommerce staje się coraz łatwiejsza. Będziemy więc widzieć więcej witryn często korzystających z tych narzędzi.

Farhan: Od czasu dołączenia do Codeable w 2020 roku zrealizowałeś wiele projektów. Gdzie po raz pierwszy usłyszałeś o Codeable i co wyróżnia tę platformę na tle innych platform dla freelancerów?

Karol: Znajomy powiedział mi o Codeable, po czym odwiedziłem tę stronę i bez wahania aplikowałem. Codeable to miejsce z dużą społecznością programistów i pracowników firmy. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, którzy chcą sobie pomagać. Tworzy to zdrowe środowisko z jasnymi zasadami i zespołem wsparcia, który jest zawsze dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby wspierać nas i klientów.

Farhan: Masz ogólnie pełne oceny Codeable. Jaki przepływ pracy programistycznej pomaga Ci pracować sprawnie i wydajnie?

Karol: Zawsze aplikuję do projektów, w których czuję, że mam wystarczające doświadczenie. Staram się aby prace były jak najwyższej jakości, a z klientami utrzymuję stały kontakt. W ten sposób mam pewność, że otrzymają to, czego oczekują.

Farhan: Swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych rozpocząłeś od Framework CodeIgniter i dobrze znasz inne technologie internetowe, takie jak Node.js. Jakie są według Ciebie mocne i słabe strony WordPressa? Czym WordPress różni się od innych technologii internetowych?

Karol: Myślę, że mocną stroną WordPressa jest elastyczność, jaką zapewniają motywy i wtyczki, a także haczyki. Dzięki temu można zrobić prawie wszystko i zachęca się wiele firm i osób do codziennego opracowywania wtyczek i motywów do WordPressa.

Farhan: W Internecie dostępnych jest tysiące darmowych i premium motywów i wtyczek WordPress. Czy chcesz podzielić się swoimi ulubionymi motywami i wtyczkami?

Karol: Kiedy muszę stworzyć motyw od podstaw, lubię używać Understrap do tworzenia motywu podrzędnego i łączyć go z wtyczką Advanced Custom Field. Ale jeśli muszę pracować z narzędziem do tworzenia stron, wolę używać motywu Astra i narzędzia do tworzenia stron Elementor. Lubię także pracować z WooCommerce, Gravity Forms, Płatnymi członkostwami Pro i LearnDash.

Farhan: Masz doświadczenie w budowaniu sklepów WooCommerce, LMS i witryn członkowskich. Biorąc pod uwagę wymagania dotyczące witryny, jaki rodzaj hostingu preferujesz dla tego typu projektów?

Karol: Jeśli jest to projekt początkowy lub mały, sugeruję, aby klient zaczął od hostingu współdzielonego i obserwował rozwój witryny, aby zdecydować, czy konieczna jest migracja na VPS, czy hosting dedykowany.

Farhan: Czy mógłbyś udostępnić naszym czytelnikom zdjęcie swojej stacji roboczej?

Karol: Nadal pracuję w domu (Czas pandemii – LOL)

×

Pobierz nasz biuletyn
Bądź pierwszą osobą, która otrzyma najnowsze aktualizacje i samouczki.

Dziękujemy za subskrypcję nas!