Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

ChatGPT: Burmistrz rozpoczyna legalną licytację w związku z fałszywym roszczeniem o przekupstwo

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: ChatGPT: Burmistrz rozpoczyna legalną licytację w związku z fałszywym roszczeniem o przekupstwo

ChatGPT ma problemy prawne po tym, jak burmistrz Rady Hepburn Shire, Brain Hood, podjął kroki prawne przeciwko OpenAI za udostępnianie fałszywych informacji o Mr. Hood. ChatGPT podzielił się tym, że Pan Hood został uwięziony z powodu jego udziału w przekupstwie w skandalu związanym z bezpieczeństwem, za który został skazany na około cztery lata.

W rzeczywistości pan Hood był demaskatorem, któremu nigdy w życiu nie postawiono żadnych zarzutów karnych. Zawiadomienie dotyczące fałszywych danych zostało udostępnione OpenAI przez prawników. OpenAI ma około 28 odpowiedzi na te roszczenia, po czym OpenAI może zostać postawiony przed sądem.

Kluczowe punkty:

  • Australijski burmistrz Brain Hood twierdzi, że może podjąć kroki prawne w związku z fałszywymi informacjami udostępnionymi przez ChatGPT, mówiąc, że został uwięziony za przekupstwo i skazany na cztery lata.
  • OpenAI ma 28 dni na odpowiedź na roszczenia Mr. Hooda przeciwko chatbotowi AI.
  • Nowa wersja ChatGPT może dostarczać poprawnych informacji dotyczących pana Hooda, udostępniając informację, że był on Whistleblower i nie był zamieszany w skandal związany z bezpieczeństwem.

Brain Hood, burmistrz Australii, twierdzi, że podejmuje kroki prawne przeciwko chatbotowi OpenAI ChatGPT w związku z fałszywymi informacjami udostępnianymi w ChatGPT.

Burmistrz Rady Hepburn Shire stwierdził, że ChatGPT OpenAI błędnie stwierdził, że został skazany na cztery lata więzienia z powodu przekupstwa w Skandalu Bezpieczeństwa podczas pracy dla spółki zależnej australijskiego banku narodowego.

Okazuje się, że Brian Hood nigdy nie został oskarżony o żadne przestępstwo i był demaskatorem.

Jako pierwszy krok w kierunku złożenia pozwu o zniesławienie w Australii, prawnicy Hooda wysłali do OpenAI zawiadomienie dotyczące fałszywych danych udostępnianych przez ChatGPT. Na razie OpenAI ma 28 dni na ustosunkowanie się do roszczeń Mr. Hooda, po czym Mr. Hood będzie mógł pozwać OpenAI do sądu zgodnie z australijskim prawem.

Rekommenderad:  The Machine Conference 2018, najpotężniejsze zgromadzenie liderów analityki i nauki o danych w Indiach, rozpoczyna się 11 maja 2018 r. W Bombaju

Jeśli Mr. Hood wystąpi z roszczeniem prawnym, po raz pierwszy OpenAI stanie w obliczu publicznego pozwu o zniesławienie treści generowanych przez chatbota AI ChatGPT. Od czasu premiery w listopadzie 2022 r. ChatGPT był używany przez miliony użytkowników do różnych celów, takich jak odpowiadanie na pytania, generowanie blogów, artykułów i wierszy, czatowanie w języku podobnym do ludzkiego i nie tylko.

Ostrzeżenie o wyłączeniu odpowiedzialności przez ChatGPT

Podczas korzystania z ChatGPT użytkownicy musieli zauważyć na ekranie ostrzeżenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności, stwierdzające, że generowane przez niego treści mogą zawierać „niedokładne informacje o faktach, miejscach lub osobach”.

Ponadto blog ChatGPT mówi również, że ograniczeniem chatbota AI jest to, że „zapisuje wiarygodnie brzmiące, ale bezsensowne lub nieprawidłowe odpowiedzi”.

Skandal bezpieczeństwa

W 2005 roku Brian Hood był sekretarzem w Notes Printing Australia, spółce zależnej Reserve Bank of Australia.

Opowiedział urzędnikom i dziennikarzom o przekupstwie mającym miejsce w organizacji połączonej z biznesem o nazwie „Bezpieczeństwo”, która była częściowo własnością samego banku.

Policja dokonała nalotu na Securityency w 2010 roku, co ostatecznie doprowadziło do kilku aresztowań i wyroków więzienia na całym świecie.

Nazwiska pana Hooda nie było na liście aresztowanych i powiedział, że był „przerażony”, gdy dowiedział się, co ChatGPT ma do powiedzenia ludziom na jego temat. Pan Hood powiedział, że był zszokowany, gdy dowiedział się, jak błędne informacje zostały udostępnione przez ChatGPT.

Stwierdził, że posiadanie niepoprawnych informacji to zupełnie co innego, ale dzielenie się całkowicie niepoprawnymi twierdzeniami to co innego. Zawiera szczegóły, takie jak skazanie kogoś za bycie przestępcą i udostępnianie danych dotyczących odbycia czterech lat więzienia, gdy rzeczywistość jest zupełnie inna. „Charakterystyką systemu jest bycie wiarygodnym, autorytatywnym i informacyjnym, a tak nie jest”.

Różne odpowiedzi w nowej wersji ChatGPT

Zapytany o publiczną wersję ChatGPT na stronie internetowej OpenAI dotyczącą roli pana Hooda w skandalu dotyczącym bezpieczeństwa, ChatGPT odpowiedział opisem sprawy dotyczącej bezpieczeństwa, w którym błędnie stwierdził: „Przyznał się do jednego zarzutu przekupstwa w 2012 roku i został skazany w więzieniu przez cztery lata.”

Rekommenderad:  Przewodnik po optymalizacji bayesowskiej za pomocą BoTorch

Chociaż kiedy to samo pytanie zostało zadane nowszej wersji ChatGPT, odpowiedź była zupełnie inna. Nowa wersja jest zintegrowana z wyszukiwarką Bing firmy Microsoft.

Nowsza wersja ChatGPT była w stanie zidentyfikować pana Hooda jako demaskatora i wyraźnie wspomniała, że ​​„nie był on zamieszany w sprawę przekupstwa w Securityency”, jak twierdzi ChatGPT.