Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

ChatGPT dla obsługi klienta: korzyści, przykłady

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: ChatGPT dla obsługi klienta: korzyści, przykłady

Format konwersacyjnego dialogu ChatGPT może przenieść obsługę klienta na nowy poziom. Obsługa klienta za pośrednictwem ChatGPT będzie obejmować interakcję i rozmowy prowadzone przez bota AI w sposób podobny do ludzkiego.

ChatGPT może służyć do automatyzacji odpowiedzi w interakcjach i rozwiązywania podstawowych problemów wsparcia. Aby w pełni zrozumieć wykorzystanie i przydatność ChatGT do obsługi klienta, konieczne jest, abyśmy najpierw omówili jego zalety, ograniczenia i przypadki użycia platformy.

Czy ChatGPT może być używany do obsługi klienta?


Tak, ChatGPT mogą być używane jako samoobsługowy chatbot AI, który może rozwiązywać typowe problemy z obsługą na poziomie powierzchni. Jego konwersacyjny format i generatywny interfejs sprawią, że będzie on absolutnie odpowiedni do obsługi klienta. Chociaż nie jest jeszcze wdrożony w branży, dzień, w którym ChatGPT stanie się twarzą obsługi klienta, nie jest daleko. Firmy testują ChatGPT, aby usprawnić obsługę klienta.

Co to jest ChatGPT dla czatu obsługi klienta?


ChatGPT do czatu obsługi klienta korzysta z AI Chatbot, aby zapewnić praktyczną i szybką obsługę klienta. Dostarcza klientom informacji o produktach, wysyłce, dostawie czy godzinach otwarcia sklepu. Jest również konstruktywny w zgłaszaniu skarg i szukaniu szybkiej odpowiedzi na zapytania.

Ponadto pomaga klientom zarządzać swoimi kontami i poruszać się po nich, aby przeglądać i kupować produkty firmy. Może skutecznie rozwiązywać skargi użytkowników, wykonywać powtarzalne zadania i zadowalać klientów.

Jak używać ChatGPT do obsługi klienta


Możesz stworzyć chatbota dla swojej firmy, który będzie obsługiwał klientów. Oto jak to zrobić:

  1. Zacznij od zebrania danych przydatnych w rozmowach i interakcjach z obsługą klienta. Zoptymalizuj i przetwórz go, usuwając zbędne części i formatując zgodnie z wymaganiami.
  2. Teraz musisz wytrenować model, wprowadzając zoptymalizowane informacje. Zalecamy używanie GPT-3 dostrajanie API, aby osiągnąć to samo.
  3. Następnie zbudowałem Chatbota przy użyciu wytrenowanego modelu. Zintegruj model z platformą programistyczną chatbota lub użyj biblioteki przetwarzania języka, takiej jak NTLK.
  4. Po zbudowaniu chatbota przetestuj i oceń jego działanie, wchodząc z nim w interakcję w sposób, w jaki zrobiłby to klient. Przeanalizuj niedociągnięcia i spróbuj to samo poprawić.
  5. Gdy testy dobiegną końca i uznasz, że Chatbot jest w pełni gotowy, zintegruj go ze stroną internetową firmy lub aplikacją do obsługi klienta.

Przypadki użycia ChatGPT w obsłudze klienta

ChatGPT może być dobry do obsługi klienta tylko wtedy, gdy jest dobrze wyszkolony w zakresie obsługi klienta i zestawów danych interakcji pokrewnych. Jest to konieczne, aby ChatGPT mógł szybko i skutecznie rozumieć zapytania klientów i odpowiadać na nie.

Pamiętaj jednak, że nie polegaj zbytnio na narzędziach AI, takich jak ChatGPT, ponieważ sprawy często mogą przybrać zły obrót. ChatGPT udziela odpowiedzi na podstawie danych dostępnych w domenie publicznej i czasami może udzielać błędnych odpowiedzi.

Dlatego zaleca się ostrożne korzystanie z ChatGPT.

1. Odpowiadanie na reklamacje klientów

Obsługa klienta obejmuje różne skargi klientów dotyczące kwestii związanych z dostawą, wysyłką, jakością produktu lub rozliczeniami. Czat GPT może skutecznie odpowiadać na skargi konsumentów i zapewniać szybkie rozwiązania problemów klientów.

Rekommenderad:  Jeff Gomez ze Starlight Runner Entertainment: Pieniądze klienta to nie wszystko, czego potrzebujesz, aby opowiedzieć swoją historię

Korzystanie z ChatGPT jest szczególnie skuteczne w przypadku firm, które od czasu do czasu są zalewane skargami i zapytaniami konsumentów.

Odpowiedzi udzielone przez ChatGPT przyspieszą proces rozpatrywania reklamacji klientów, poprawią doświadczenia konsumentów i uchronią firmy przed negatywnymi recenzjami. Zmniejszy się obciążenie firm pracą, co zwiększy ich produktywność.

W ten sposób ChatGPT może wzmocnić bazę konsumentów firm, odpowiadając na skargi klientów i poprawiając ich reputację.

2. Rozwiązywanie problemów

Chatgpt uprościłoby rozwiązywanie problemów w obsłudze klienta. Nie tylko wydedukuje pierwotną przyczynę problemów, ale także zapewni skuteczne rozwiązania problemów związanych z obsługą klienta.

Co więcej, nawet jeśli nie zawsze może zapewnić realne rozwiązanie, może być pomocną pomocą dla agenta obsługi klienta. Czynnik ludzki zostałby oszczędzony przed wysiłkiem związanym z określeniem problemu i ręcznym opracowaniem rozwiązania od podstaw.

3. Wydanie powiadomienia

Innym sposobem wykorzystania ChatGPT jest wysyłanie powiadomień. Niezależnie od tego, czy Twoje zapasy są niedostępne, czy też musisz rozwiązać problem techniczny na stronie internetowej swojej firmy, musisz powiadomić swoich klientów o zbliżającym się problemie. Użyj ChatGPT, aby sporządzić powiadomienie i wyślij je, aby powiadomić swoich klientów.

4. Zaangażowanie w oferty firmy

Jeśli jedną rzeczą, którą doceniają wszyscy klienci, są różne oferty, które firma ma do zaoferowania. Udowodniono również, że jest to ciekawy sposób na pozyskanie nowych klientów. Jakkolwiek dobrze to brzmi w teorii, realizacja ofert firmy w celu przyciągnięcia klientów może być trudna.

Dlatego używaj ChatGPT do tworzenia atrakcyjnych ofert i przyciągania klientów.

5. Odpowiadanie na opinie klientów

Firmy są często zasypywane tak dużą ilością pracy, że agent firmy nie jest w stanie odpowiedzieć na każdą recenzję klientów. Może to jednak być coś, co można pozostawić ChatGPT.

Przeanalizuje opinie klientów i wygeneruje odpowiednie odpowiedzi. Można go użyć, aby być wdzięcznym klientom, którzy zostawiają pozytywne recenzje i przepraszać tych, którzy zostawiają negatywne recenzje.

6. Generowanie treści dla klientów i potencjalnych klientów

Obsługa klienta obejmuje również generowanie treści w mediach społecznościowych w celu przyciągnięcia klientów i potencjalnych klientów. Korzystając z ChatGPT, możesz opracowywać nowe i ekscytujące pomysły w celu generowania treści i angażowania klientów. Może pisać podpisy, blogi i chwytliwe zdania, aby przyspieszyć generowanie treści i zwiększyć zaangażowanie ludzi w Twoją firmę.

Przyszłość ChatGPT i obsługi klienta

Analizując najnowsze trendy i systemy, można przewidzieć, że ChatGPT potrafi więcej niż odpowiadanie na podstawowe pytania. Znacząco zmieni sposób interakcji i prowadzenia operacji obsługi klienta. Co najważniejsze, pomoże to poprawić ogólne wrażenia z obsługi klienta.

Wierzymy, że potrzeba ręcznej interakcji znacznie się zmniejszy, a boty AI, takie jak ChatGPT, mogą wykonać większość pracy. ChatGPT będzie mógł wprowadzać zmiany w zamówieniach klientów i rozwiązywać różnego rodzaju problemy z usługami.

Rekommenderad:  Żegnaj TweetDeck dla Maca, byłeś zbyt czysty dla tego świata

Co więcej, obecnie ChatGPT nie jest w stu procentach dokładny w swoich odpowiedziach. Wierzymy jednak, że w przyszłości będzie w stanie rozpoznawać sytuacje, w których nie zna odpowiedzi na pytania lub problemy klientów i kierować problem do rozwiązania przez agenta ludzkiego bez udzielania błędnych odpowiedzi.

Korzyści z ChatGPT w obsłudze klienta


Korzystanie z ChatGPT do obsługi klienta ma wiele zalet. Okaże się to niezwykle efektywne czasowo, ponieważ dzięki sztucznej inteligencji można wykonać ogromną ilość pracy w zaledwie krótkich odstępach czasu.

Oto niektóre z zalet ChatGPT w obsłudze klienta:

  1. Zawsze dostępne: ChatGPT może zapewnić obsługę klienta 24×7 przez 365 dni. Przedstawiciele ludzcy mogą nie być dostępni w każdej minucie dnia, ale ChatGPT zawsze będzie dostępny, aby rozwiązywać skargi klientów i odpowiadać na ich pytania. Klienci, dzięki temu otrzymują pomoc zawsze wtedy, gdy jej potrzebują i nie muszą godzinami czekać na odpowiedź od Twojej firmy. Zwiększy to ich doświadczenie i sprawi, że staną się stałymi klientami.
  2. Zmniejsz obciążenie pracą: Sztuczna inteligencja może wchodzić w interakcje z wieloma klientami szybciej niż kiedykolwiek mógł to zrobić człowiek. Może odciążyć agentów obsługi klienta, pozwalając im skupić się na innej ważnej pracy. W ten sposób czas firmy i wysiłki agenta są wykorzystywane efektywnie i nie są ograniczane przez zwiększone obciążenie pracą.
  3. Automatyzacja i personalizacja: ChatGPT może automatycznie odpowiadać klientom, gdy zgłaszają skargę lub zapytanie. Automatyzacja oszczędza czas i daje klientom pewność, że zostaną wysłuchani. Klienci nie będą musieli żyć w niepewności, czy otrzymają odpowiedź. Zapobiegnie to utracie klientów i reputacji firmy.

Co więcej, ChatGPT ma możliwość dodania ludzkiego charakteru do swoich interakcji i personalizacji ich zgodnie z wymaganiami użytkowników. To dodatkowo zapewnia konsumentów, że ich potrzeby są cenne dla firmy. Wszystko to znacząco wpływa na ogólne zadowolenie konsumentów.

Czy ChatGPT zastąpi obsługę klienta?

Bardzo wątpimy, czy ChatGPT może całkowicie zastąpić obsługę klienta. Rozwiązywanie powtarzających się problemów i pytań może nie wymagać obsługi klienta. Są jednak sytuacje, w których człowiek musiałby interweniować.

ChatGPT może nie zawsze zapewniać odpowiednie odpowiedzi, co prowadzi do zamieszania i frustracji, których rozwiązanie wymaga interwencji człowieka. Gdy problem jest spersonalizowany, ChatGPT nie może go rozwiązać samodzielnie. Co więcej, technologia AI jest podatna na błędy, usterki i zagrożenia bezpieczeństwa, przez co nie jest w stanie całkowicie wyprzedzić człowieka w obsłudze klienta.

Możliwości AI w celu poprawy obsługi klienta


1. Podaj potencjalne odpowiedzi do weryfikacji manualnej

Sztuczna inteligencja może udzielać agentom obsługi klienta odpowiedzi, które mogą wykorzystać do rozwiązywania problemów klientów. W ten sposób agenci ludzcy nie muszą sami wymyślać pełnej odpowiedzi i muszą upewnić się, że wszystko, co jest dostarczane przez sztuczną inteligencję, jest dokładne.

Rekommenderad:  Aplikacja Captionfish ułatwia znalezienie kin przyjaznych dla osób niesłyszących

Odpowiedzi mogą nie być w stu procentach poprawne i wymagać pewnych poprawek. Byłoby to jednak niezwykle przydatne w oszczędzaniu czasu, energii i wysiłków przedstawicieli ludzkich, którzy nie musieliby zaczynać od zera, aby wymyślić rozwiązania problemów klientów.

2. Przyspiesz wdrażanie nowych członków zespołu

Rozpoczęcie nowej pracy w branży obsługi klienta może być bardzo obciążające. Obciążenie pracą jest często duże, a osoba, która nie jest dobrze zorientowana w tym, jak to działa, musi szukać odpowiedzi. Jednak dzięki narzędziom sztucznej inteligencji dana osoba może łatwo nauczyć się, co należy, a czego nie należy robić w pracy oraz wymaganego kontekstu. Możesz przeglądać najważniejsze dokumenty firmy, a sztuczna inteligencja może nawet streszczać długie teksty, abyś mógł je szybko przejrzeć.

3. Podsumuj długie dyskusje

Narzędzia sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT, mogą szybko podsumować długie dyskusje w zwięzły i czytelny sposób. W ten sposób czas i wysiłek włożony w czytanie długich dokumentów jest znacznie zaoszczędzony i może zostać włożony w inną pracę przez agentów obsługi klienta.

4. Kategoryzuj i ustalaj priorytety

ChatGPT może być konstruktywny w kategoryzowaniu i ustalaniu priorytetów problematycznych obszarów, nad którymi musi pracować każda firma. Kategoryczne i ręczne przechodzenie przez każdą interakcję z klientem może być wyczerpujące. Jednak dzięki sztucznej inteligencji wszystko to jest starannie podzielone na kategorie, dzięki czemu firma może skutecznie ustalać priorytety w obszarach wymagających natychmiastowej uwagi.

5. Monitoruj jakość

W firmie, w której roi się od pracy, często brakuje jakości oferowanych produktów i obsługi klienta. Sztuczna inteligencja może oceniać poziomy jakości i analizować nastroje klientów poprzez ich recenzje. Dzięki tym analizom firma może ożywić swoją jakość, poprawiając w ten sposób zaangażowanie swoich klientów.

6. Proaktywnie oferuj pomoc

Dzięki sztucznej inteligencji firmy mogą proaktywnie oferować pomoc klientom, zanim jeszcze o nią poproszą. Technologia sztucznej inteligencji może określić, czy klient prawdopodobnie utknie, a jeśli jest pewne, że klient może napotkać pewne problemy, może pomóc z wyprzedzeniem. Takie funkcje sprawiają, że obsługa klienta jest wydajna i przyjazna dla klienta.

Table of Contents