Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

ChatGPT vs Google Bard: jaka jest różnica?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: ChatGPT vs Google Bard: jaka jest różnica?

ChatGPT został wydany w listopadzie ubiegłego roku, tworząc ogromny popyt na chatboty na rynku. Na początku tego miesiąca Google ogłosiło wydanie swojego chatbota AI Bard AI, a oba chatboty zostały uznane za czołowych konkurentów. Ponieważ ChatGPT zajmuje najwyższe miejsce w chatbotach AI, Bard również nie jest daleko w tyle.

Bard AI jest obecnie testowany i zostanie udostępniony publicznie w nadchodzących tygodniach. ChatGPT pracuje nad publicznym udostępnieniem nowej płatnej wersji „ChatGPT Pro”. W tym artykule omówimy Google Bard vs ChatGPT: jaka jest różnica? Jakie są ich cechy, dokładność i inne.

Co to jest ChatGPT?


ChatGPT to narzędzie do pisania AI, które wykorzystuje GPT-3 model językowy i uczenie maszynowe. Został przeszkolony w zakresie dużych ilości danych tekstowych (do 2021 r.), aby odpowiadać na pytania w sposób konwersacyjny. ChatGPT może streszczać teksty, tłumaczyć, odpowiadać na zapytania, wykonywać różne zadania związane z językiem naturalnym i nie tylko. Tutaj Jak możesz zrobić logowanie ChatGPT.

Przeczytaj także:

Co to jest Google Bard?


Bard ai to chatbot sztucznej inteligencji stworzony przez Google. Jest rozwijany na LaMDA Google (Model językowy dla aplikacji dialogowych). Jest zaprogramowany do korzystania z Internetu w celu wyszukiwania najnowszych informacji i odpowiedzi na pytania użytkowników. BardAI działa podobnie do ChatGPT, ponieważ używa chatbota w języku za pomocą tekstu. Jest rozwijany za pośrednictwem eksperymentalnej usługi sztucznej inteligencji do konwersacji, której sztuczna inteligencja bardów stale się uczy i poprawia swoją wydajność, spotykając ludzi.

Przeczytaj także: Co to jest Google Bard AI i jak z niej korzystać?

Bard Ai jest wciąż w początkowej fazie, dlatego nie jest jeszcze dostępny do użytku publicznego. Ponieważ jest w fazie testów, tylko wybrana liczba testerów ma dostęp do Bard Ai w aplikacji Google. Idąc dalej, ten chatbot AI ma zintegrować usługę konwersacji AI z powszechnie używaną wyszukiwarką Google. Jednak konkretna data nie jest przeznaczona do użytku publicznego, chociaż oczekuje się, że zostanie wprowadzona w nadchodzących tygodniach.

Rekommenderad:  „Odprojektuj” witrynę swojego portfolio

Google Bard vs. ChatGPT: jaka jest różnica?


Niektóre z głównych różnic między ChatGPT i Bard AI są następujące:

Google Bard kontra ChatGPT: Cena i dostępność

ChatGPT jest dostępny za darmo. Jednak wkrótce OpenAI wypuści na rynek płatną wersję „ChatGPT Pro”, która będzie kosztować 20 USD miesięcznie. Wersja ChatGPT Pro będzie zawierała dodatkowe korzyści, takie jak szybszy dostęp, dostęp do nowych funkcji i nie tylko.

Bard AI jest obecnie w fazie testów. Dlatego nie jest dostępny dla publiczności. Jednak wybrani beta testerzy mogą uzyskać dostęp do Bard i przekazać swoją opinię. Dyrektor generalny Sundar Pichai stwierdził na blogu opublikowanym przez Google: „usługa sztucznej inteligencji zostanie szeroko udostępniona w nadchodzących tygodniach”. Bard AI nie ujawnił jeszcze, czy Bard jest płatną, czy darmową usługą AI.

Google Bard kontra ChatGPT: Integracje

ChatGPT jest dostępny w trzech usługach Microsoft: Edge, Bing i Teams. Najnowsza wersja bing będzie również dostępna w przeglądarce Edge, oprócz paska bocznego, który może tworzyć treści, czatować i zapewniać wgląd. Pomoże to zredukować szeroki zakres danych na stronach internetowych do łatwych podsumowań. Ponadto Microsoft ChatGPT zostanie również zintegrowany z Operą.

Bard AI zostanie zintegrowany z wyszukiwarką Google. Dzięki temu użytkownicy mogą umożliwić wyszukiwanie za pomocą chatbotów opartych na sztucznej inteligencji zamiast tradycyjnych pasków wyszukiwania. Bard AI zintegrował się również z innymi narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji, takimi jak Mapy i soczewki, chociaż nie są to dokładnie integracje. Jednak Google oświadczyło, że wkrótce zewnętrzny programista będzie mógł korzystać z Barda.

Google Bard kontra ChatGPT: Cechy

Oto funkcje zapewniane przez ChatGPT i Bard AI:

Cechy ChatGPT Sztuczna inteligencja Barda
Model językowy GPT-3 LaMDA
Sztuczna inteligencja konwersacyjna
Podsumowanie
Najnowsze dane Dane do 2021 roku
Wykrywacz plagiatu
Odpowiedzi Tylko tekst Wyniki wyszukiwania
Źródło Internet Źródło danych
Rekommenderad:  Ten zestaw MagSafe na iPhone'a ma na celu nadanie Twoim filmom bardziej profesjonalnego wyglądu

Google Bard kontra ChatGPT: Jak cytują źródła

ChatGPT nie jest połączony z internetem. ChatGPT został przeszkolony z szeroką gamą tekstów, co pomogło mu zrozumieć teksty i koncepcje konwersacji. Tworzy odpowiedzi na zapytania w oparciu o kontekst czatu. Osiąga się to poprzez proces wstępnego szkolenia, w którym system jest zasilany szerokim zakresem danych i dostrajany do wykonywania zadań, takich jak podsumowanie i tłumaczenie. Dlatego dostarcza odpowiednie teksty do rozmów, które wydają się użytkownikowi naturalne.

Bard AI powołuje się na swoje źródła z internetu. Bard jest zasilany przez LaMDA i wykorzystuje treści internetowe w celu uzyskania informacji i danych w celu zapewnienia wysokiej jakości rozwiązań pytań. Ponieważ bard jest podłączony do sieci, może łatwo dostarczać dane dotyczące najnowszych wydarzeń i wiadomości.

ChatGPT kontra Google Bard: Dokładność

Częstość udzielania nieprawidłowych odpowiedzi przez ChatGPT jest wysoka. Odpowiedzi udzielone przez ChatGPT mogą wyglądać dobrze i przekonująco; jednak czasami są one nieprawidłowe. OpenAI przyznaje również: „Czasami ChatGPT pisze wiarygodnie brzmiące, ale niedokładne odpowiedzi”.

Google Bard AI pozwala modelom klikać ostatnio utworzone dane z zewnętrznych źródeł cytatów. Jednak Bard AI popełnił również „błąd rzeczowy” w swoim pierwszym filmie demonstracyjnym. Bard AI podał nieprawidłową odpowiedź na zapytanie, co wywołało pytania dotyczące poziomu dokładności Bard AI, powodując poważny upadek Google.

ChatGPT kontra Google Bard: Perspektywy

ChatGPT rządzi rynkiem chatbotów AI od czasu jego premiery. Ale wraz z wydaniem Bard AI sytuacja może się zmienić w przypadku ChatGPT, ponieważ Bard jest już uważany za głównego pretendenta do ChatGPT, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Bard może uzyskać dostęp do Internetu w celu uzyskania danych. Ponieważ zarówno ChatGPT, jak i Bard AI mają kilka podobnych cech, obserwowanie, jak działają te chatboty AI, gdy Bard AI zostanie udostępnione publicznie, będzie przyjemnością.

Rekommenderad:  jaki język kodowania jest używany w aplikacjach na iOS?

Inne alternatywy AI


Inne alternatywy AI ChatGPT i Google Bard są następujące:

  • sztuczna inteligencja Jaspera
  • ChatSonic
  • melodia
  • Otwórz Asystenta
  • YouChat
  • Sztuczna inteligencja

Dlaczego Google wypycha Bard ai teraz?


Sukces ChatGPT na rynku sztucznej inteligencji jest jednym z głównych powodów, dla których Google wypycha teraz Bard AI. ChatGPT został wydany 30 listopada 2022 roku i od tego czasu wywołał duże poruszenie w świecie sztucznej inteligencji. Do grudnia ChatGPT przekroczył milion subskrybentów 4, cztery dni po wydaniu. Doprowadziło to do tego, że giganci technologiczni stworzyli własne chatboty AI, w tym Google Bard AI.

Jak te narzędzia AI mogą wpłynąć na rynek?


Narzędzia sztucznej inteligencji zmieniają sposób działania branży reklamowej i marketingowej. Narzędzia sztucznej inteligencji sprawiają, że maszyny „naśladują” ludzką inteligencję poprzez szkolenie i programowanie maszyn za pomocą danych, aby umożliwić im myślenie i reagowanie tak, jak robią to ludzie. W ten sposób narzędzia sztucznej inteligencji będą miały wpływ na przyszłość rynku, poprawiając produktywność i zmniejszając obciążenie pracą.

Ponadto narzędzia AI zwiększą skuteczność reklamy i marketingu, generując odpowiedzi klientów, tworząc treści, opracowując automatyczne alerty dotyczące różnych zadań i nie tylko. Wzrost liczby narzędzi sztucznej inteligencji może być kłopotliwy dla ludzi, ponieważ w przyszłości może przejąć ich role.