W tę środę (27), OpenAI ogłosiło aktualizację, która umożliwia ChatGPT przeprowadzanie wyszukiwań w Internecie. Dzięki nowej funkcji użytkownicy otrzymają linki, z których zaczerpnięto informacje, a system nie będzie już ograniczany informacjami aż do 2021 roku.
Według organizacji non-profit, Na razie z nawigacji mogą korzystać wyłącznie osoby posiadające abonament na usługi Plus lub Enterprise. Aby z niej skorzystać należy wejść na platformę poprzez wyszukiwarkę Bing i wybrać opcję „GPT-4”.
Według OpenAI ci, którzy korzystają z ChatGPT za darmo, „wkrótce” otrzymają opcję wyszukiwania w czasie rzeczywistym.
ChatGPT może teraz przeglądać Internet, aby zapewnić Ci aktualne i wiarygodne informacje wraz z bezpośrednimi linkami do źródeł. Nie jest już ograniczony okresem poprzedzającym wrzesień 2021 r. pic.twitter.com/pyj8a9HWkB
— OpenAI (@OpenAI) 27 września 2024 r
Integracja internetowa została uruchomiona już w wersji poglądowej w maju tego roku. Ogłoszona dzisiaj aktualizacja zapewnia, oprócz „bardziej aktualnych i wiarygodnych” informacji, plik robots.txt oraz identyfikację sposobu interakcji stron internetowych z ChatGPT.
Stary popyt
Uruchomiony w listopadzie 2022 r. ChatGPT był postrzegany jako rewolucja w Internecie. Jednak jedna z głównych uwag krytycznych dotyczyła tego, że usługa sztucznej inteligencji (AI) posiadała bazę danych zawierającą jedynie informacje aktualizowane do września 2021 r.
Z tego powodu narzędzie nie było w stanie reagować na zdarzenia, które miały miejsce od października 2021 r. i zawsze kończyło się podawaniem mylących informacji na temat niedawnych wydarzeń. OpenAI przyznało to integracja z Internetem była jedną z głównych informacji zwrotnych od użytkowników i świętował wydanie aktualizacji.
„Nawigacja jest szczególnie przydatna do zadań wymagających aktualnych informacji, takich jak pomoc w badaniach technicznych, wybór roweru czy planowanie wakacji” – stwierdziła organizacja.
To druga ważna wiadomość dla ChatGPT w ciągu zaledwie kilku dni. W ubiegły poniedziałek (25) platforma zyskała interakcję za pomocą głosu i obrazów, a nawet mogła odpowiadać ludziom za pomocą syntetycznego głosu.
—
Kurs ChatGPT
Widżet produktu z Centrum ofert