Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Chcesz JavaScript?

Chcesz JavaScript?

Bu dile biraz daha profesyonelce bakmak istersek JavaScript popüler, nesne yönelimli, dinamik ve yorumlanan bir dildir. sunucu tarafı ve kullanıcı tarafı programlama için kullanılır.

Bu kavramlara aşina değilseniz merak etmeyin, kısaca bahsedeceğiz.

Inhaltsverzeichnis

Nesne yönelimi, programlamada bir düşünce ve yöntemdir. Nesne yönelimli programlamada kodlar daha küçük birimlere bölünür ve program sırasında bu birimler nihai programı oluşturmak için birbirine bağlanır.

Yorumlayıcı, kodları satır satır çevrilen ve çalıştırılan bir dildir! Bu dil, tüm kodların aynı anda çevrildiği ve yürütüldüğü derlenmiş dillere karşıdır. Bu nedenle yorumlanan dillerin yürütme hızı, derlenen dillere göre daha düşüktür.

JavaScript dilinin anlamını günlük dilde tanımlayın!

JavaScript

JavaScript’in ne olduğunu ve ne işe yaradığını hala tam olarak anlamadıysanız endişelenmeyin, bu bölümde kesinlikle anlamını anlayacaksınız. Bir web sayfasının yapısının insan vücudunun anatomisine benzediğini varsayalım. İnsan vücudu, et ve deriden oluşan bu iskeletin üzerine yerleştirilmiş bir iskelettir.

Wymagany JavaScript?

Web’de temel iskelet HTML dili tarafından oluşturulur. Yani metin, resim, link gibi sayfanın ana unsurları sayfaya yerleştirilir. Ancak bu çıktılar çekici değildir. Bu yüzden ikinci dil olan CSS„ty, gitmeliyiz. CSSyardımıyla bu iskelete deri ve et veriyoruz. Yani sayfa elemanları renk, boyut ve tasarım özelliklerine sahiptir.

Bir sonraki adımda, hareket yaratmak için kas oluşturmaya geçmeliyiz. JavaScript’in devreye girdiği yer burasıdır. Web sayfasında herhangi bir hareket yaratmak için buna ihtiyacımız var. Örneğin açılır menüler, kaydırıcılar, resim galerileri vb. bu dilyardımıyla oluşturulur.

JavaScript nasil çalıştırılır

JavaScript kodları, tarayıcılar tarafından kullanıcı tarafında yürütülür. Tarayıcılar, JavaScript kodlarını çevirebilen ve ardından bunları çalıştırabilen z synem olarak sonucu kullanıcıya gösterebilen işleme motorlarına sahiptir.

Jawa

Wymagany JavaScript?

JavaScript nedir sorusuna cevap verdikten sonra bu dilin uygulamalarına geçmeliyiz. esnekliği nedeniyle programcılar arasında çok popülerdir. Bu dil, kullanıcı tarafı ve sunucu tarafı programlama için kullanılır.

Witryny internetowe są dostępne w języku JavaScript, mobilne i mobilne programylamada da kullanılır.
Bu dilin bir başka kullanımı, web oyunlarının geliştirilmesi, grafiklerin 2D i 3D oluşturulmasıdır.

Ayrıca bu dili öğrenmek diğer birçok dile göre daha kolaydır. Yani öğrenerek, strona internetowa kolayca yeni bir ruh kazandırabilir ve sayfa öğelerine farklı türde animasyonlar ve hareketler oluşturarak daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip olabilirsiniz.

En iyi JavaScript dili çerçeveleri

Bu dili web üzerinde kullanmak istemeseniz bile öğrendikten sonra bu dilin çerçevelerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir çerçeve kullanmak, kodlamanızın hızını artırır ve daha fazla doğruluk ve düzen sağlar.

En ünlü Java betiği çerçeveleri:
açısal Js
Tepki
Vue.J’ler
Kor

Bu yazımızda JavaScript nedir sorusuna cevap vererek bu dile göreceli bir aşinalık oluşturmak istedik. Yakında bunun için ücretsiz kurslar bölümünde bir eğitim oluşturacağız. Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

JavaScript w programie, czy chcesz kullanımı nedir?

Daha önce JavaScript dilinin popülaritesinden bahsetmiştik. Bu popülerlik sebepsiz değil çünkü bu nesne yönelimli dil ile ruhsuz sitelerinize hayat verebilecek ve kullanıcılarınızla etkileşime geçebileceksiniz. Bu, sitenizde animasyon, ses ve video dosyalarını görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca sitenize bir zamanlayıcı koyabilir, taryfa hareketiyle renkleri değiştirebilir ve web sayfalarını daha çekici hale getiren daha birçok şey yapabilirsiniz.

Ancak JavaScript’in sunduğu tek şey bu değil. Bu dili kullanarak web, mobil ve masaüstü uygulamaları oluşturmaya başlayabilirsiniz. Rozmiar bir dizi kitaplık sağlayan çeşitli JavaScript çerçevelerini kullanabilirsiniz. Bu dil ile yapabileceğiniz bir diğer eğlenceli şey ise tarayıcı altında bilgisayar oyunları geliştirmektir.

Dolayısıyla genel olarak JavaScript dilinin kullanımları şu şekilde ifade edilebilir:

Ön uç programlama
JavaScript ile arka uç programlama
Program mobilny yazılım
Program Masaüstü yazılım

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie karbonnPobierz zerowe motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo