Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Chcesz wprowadzać innowacje? Napisz piosenkę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Chcesz wprowadzać innowacje? Napisz piosenkę

Treść

Świeżość

Przydatność

Zabawny i wciągający sposób na wprowadzenie innowacji do Twojej firmy i Twojego zespołu. Poprowadź swój zespół przez warsztaty pisania piosenek, aby uwolnić swoją kreatywność.

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Jedną rzeczą jest powiedzieć „być innowacyjnym”, a czymś zupełnie innym BYĆ innowacyjnym. Większość z nas potrzebuje niewielkiej pomocy na drodze do innowacji, a ta nowa książka pt. Powód rymów: opanowanie siedmiu podstawowych umiejętności innowacji poprzez naukę pisania piosenek autorstwa Cliffa Goldmachera to zabawny i inspirujący przewodnik po tym, jak wprowadzić więcej innowacji do swojej firmy.

Kim jest Cliff Goldmacher?

Podobnie jak większość autorów piosenek, Cliff Goldmacher nie jest powszechnie znanym nazwiskiem, ale prawdopodobnie słyszałeś jego twórczość częściej, niż zdajesz sobie sprawę. Jego piosenki zostały nagrane przez zdobywców Grammy i platynowych artystów w różnych gatunkach, od bluesa, country, popu i jassu po klasyczny crossover. Współpracownikami Cliffa są Keb’Mo, Ke$ha, Mickey Hart (The Grateful Dead) i Lisa Loeb. Jego muzykę można usłyszeć w programie „This American Life” stacji NPR oraz w ogólnokrajowych kampaniach reklamowych.

Ostatnio przekształcił swój proces pisania piosenek w wykłady TED i warsztaty innowacji, które prowadzi dla setek korporacji.

Ta książka opisuje proces pisania piosenek i dostarcza narzędzi potrzebnych do samodzielnego pisania piosenek. W ten sposób zdobędziesz zestaw umiejętności kreatywnych, rozwiązywania problemów i komunikacyjnych, które pomogą odkryć Twoje ukryte umiejętności innowacyjne.

Co pisanie piosenek ma wspólnego z innowacjami?

Piosenki to jedno z najpotężniejszych narzędzi komunikacji, z którym wszyscy możemy się utożsamiać. Na początku książki i podczas swoich warsztatów autor prosi, abyś pomyślał o swojej ulubionej piosence z wakacji po ostatniej klasie liceum.

Rekommenderad:  W centrum uwagi: Stonewall Protection Group Guards Reputation za profesjonalizm w dziedzinie bezpieczeństwa

„Prowadzisz samochód, gra radio i leci twoja ulubiona piosenka. Gdybyś teraz usłyszał tę piosenkę, byłbyś z powrotem w swoim samochodzie, a każdy z twoich zmysłów byłby żywy”.

The Reason for the Rhymes zakłada, że ​​​​innowacja nie polega na wymyślaniu nowych rzeczy jako takich, ale jest to raczej idea komercjalizacji kreatywności.

W niedawnym wywiadzie Goldmacher wyjaśnia swoją drogę do połączenia pisania piosenek z innowacjami.

„Zacząłem od pomysłu, że pisanie piosenek rozwija pewien zestaw umiejętności, które są dobre dla zespołów biznesowych. To wszystko, co miałem, ponieważ prowadziłem te warsztaty dla zespołów biznesowych, zachęcając ich do pisania piosenek i wiedziałem, że to działa. Zacząłem więc myśleć: „Cóż, jakie są korzyści z uczenia się pisania piosenek w szerszym kontekście?” Myślałem o kreatywności i komunikacji, współpracy, a nawet empatii”.

Tak — możesz zostać autorem tekstów!

Możesz pomyśleć, że nie jesteś w stanie napisać piosenki. Ale jak większość rzeczy, kiedy poznasz proces pisania piosenek, możesz się zdziwić, jak bardzo możesz być kreatywny.

Goldmacher mówi, że zdolność do innowacji nie jest jakimś mistycznym zajęciem. „W rzeczywistości, jeśli podzielić ją na części składowe, innowacja — podobnie jak pisanie piosenek — jest po prostu połączeniem umiejętności, które już posiadamy.

W The Reason for the Rhyme Goldmacher omawia siedem konkretnych umiejętności pisania piosenek, które pomogą Ci zwiększyć zdolność do innowacji:

 1. Myślenie lateralne

 2. Kreatywność

 3. Komunikacja

 4. Empatia

 5. Współpraca

 6. Podejmowanie ryzyka

 7. Rozpowszechnianie idei

Jak zastosować pisanie piosenek w swojej firmie

Pierwsza część tej książki rozgrzewa cię do możliwości spróbowania pisania piosenek jako sposobu na zainspirowanie cię do możliwości wykorzystania tego procesu pisania piosenek w celu zwiększenia innowacyjności w twojej firmie i twoich zespołach.

Druga część książki przeprowadzi cię przez proces pisania piosenek, tak jak ma to zastosowanie w środowisku biznesowym;

 • Dowiedz się, jak wykorzystać moc metafor, aby zainspirować myślenie lateralne

 • Zastosuj swoje metafory do języka konwersacji, aby jasno przekazać nowy pomysł.

 • Stwórz haczyk w formie refrenu, który konsekwentnie powtarza Twoją wiadomość.

 • Użyj empatii, aby połączyć się z publicznością. Naucz się jasno opisywać, jak się czują.

 • Korzystaj ze współpracy, aby udostępniać i rozwijać pomysły oraz wzmacniać je.

 • Postaw się tam, podejmij ryzyko i wykonaj swoją piosenkę.

 • Rozpowszechnianie polega na rozpowszechnianiu przesłania piosenki lub innowacyjnego pomysłu w całej organizacji.

Rekommenderad:  15 platform pracy, które warto sprawdzić, gdy chcesz zatrudnić

Zrób własny proces innowacji lub baw się z grupą

Jasne, możesz wziąć tę książkę i samodzielnie pobawić się tym innowacyjnym procesem pisania piosenek. Ale myślę, że byłoby o wiele fajniej robić to w grupie.

A oto najlepsza część. Nie musisz być w tym samym pokoju, aby to zrobić. Proces ten można łatwo dostosować do dzisiejszego wirtualnego środowiska pracy.

Czy jesteś wystarczająco odważny, aby wprowadzać innowacje?

Muszę przyznać, że sama zmagałam się z tą książką. Chociaż całkowicie rozumiałem i akceptowałem pomysł wykorzystania pisania piosenek jako sposobu na pobudzanie innowacji i angażowanie zespołów, po prostu nie miałem siły, aby samodzielnie wykonać te ćwiczenia.

Wierzę jednak, że jest to dokładnie ten rodzaj ćwiczeń, który byłby wspaniałym sposobem dla firm różnej wielkości, aby wyjść z wyzwań czasów i wnieść trochę radości i kreatywności do swojej firmy i życia.

Uzyskaj zniżki i oferty specjalne na nowe i klasyczne książki biznesowe dzięki członkostwu Audible Premium Plus. Dowiedz się więcej i Zaloguj się na konto Dzisiaj.