Checkra1n v0.9.6 teraz dostępny do testów publicznych z obszernym dziennikiem zmian

Checkra1n v0.9.6 teraz dostępny do testów publicznych z obszernym dziennikiem zmian 1

Jeśli testujesz publiczną wersję beta jailbreak checkra1n na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, ponieważ dostępność narzędzia do testów publicznych pojawiła się w nagłówkach prawie trzy tygodnie temu, to bez wątpienia zauważyłeś nagłe opóźnienie w częstych aktualizacjach narzędzia.

Jak się wydaje, zespół checkra1n ciężko pracował nad rozwiązywaniem błędów i poprawianiem stabilności jailbreaka, co prowadzi nas do najnowszej aktualizacji. Członek zespołu Checkra1n Luca Todesco zabrał do Twitter niedzielny poranek ogłosić dostępność checkra1n v.0.9.6, najnowsze z długiej serii publicznych wersji beta dla zapalonych jailbreakerów, którzy chcą skorzystać z potężnego exploita bootrom checkm8:

Checkra1n v0.9.6 teraz dostępny do testów publicznych z obszernym dziennikiem zmian 2

Według Todesco, checkra1n 0.9.6 zawiera zbyt wiele zmian, aby można je było wymienić Twitter, więc szeroko zakrojone zmiany są najlepiej oznaczone na czerwono w oficjalnym dzienniku zmian narzędzia, który poniżej zamieszczamy dla przyjemności oglądania:

Co nowego

Poprawki błędów

– Naprawiono obsługę iPada 6. generacji

– Naprawiono problem, w którym urządzenia A7 zgłaszały kod błędu w przypadku powodzenia

– Naprawiono problem polegający na tym, że ikony aplikacji jailbreak wyświetlały się podczas rozruchu po użyciu funkcji „Przywróć system” programu ładującego

– Sprawia, że ​​aplikacja ładująca jest bardziej odporna na błędy występujące po długim czasie pracy

– Naprawiono problem polegający na tym, że Loader i Cydia nie działały z komunikatem braku połączenia internetowego na chińskich iPhone'ach

– Naprawiono problem z rozłączaniem się inteligentnej klawiatury iPada Pro

– Naprawiono problem, w którym szybkie ładowanie nie działało

Inne zmiany

– Dodaj obsługę jailbreakingu Apple Telewizory z tej samej aplikacji

– Dodano obsługę iPada 5. generacji i iPada Pro 1. generacji

– Dodano wsparcie dla iOS 13.2.3

– Przeprojektowano interfejs wiersza poleceń od podstaw

– Znacząco poprawiona prędkość ładowarki

– Restrukturyzowany program ładujący i przyjaciele w osobnych demonach uruchamiania, aby przetrwać ponowne uruchomienie użytkownika i usunąć zniewagę z nazwy demona

– Eksportuj bazę jądra i inne przydatne rzeczy dla programistów (patrz jbctl dla szczegółów)

Jeśli używasz opcji -20, ponownie zainstaluj jailbreak z opcją trybu bez substratu zaznaczoną w aplikacji i sprawdź, czy usunięcie poprawek rozwiązuje problem.

Z tego, co możemy zebrać, checkra1n v0.9.6 wprowadza nowe i ulepszone wsparcie dla bardziej kompatybilnych urządzeń iOS, a zwłaszcza dodaje oficjalne wsparcie dla iOS 13.2.3, który został wydany przez Apple zaledwie kilka tygodni temu. Inne zmiany obejmują między innymi ulepszenia aplikacji Checkra1n Loader, poprawki klawiatury i akcesoriów do ładowania oraz ulepszenia szybkości.

Pomimo wszystkich poprawek i ulepszeń, checkra1n v0.9.6 jest nadal uważany za publiczną wersję beta i powinien być traktowany jako taki. Bety są podatne na błędy, więc tylko zaawansowani jailbreaki lub programiści jailbreak powinni próbować korzystać z publicznej wersji beta checkra1n. Zamiast tego wszystkim innym zaleca się poczekać na oficjalne wydanie publiczne.

Jeśli używasz wcześniejszej wersji checkra1n, możesz pobrać najnowszą wersję, ponownie uruchomić urządzenie z jailbreakem i uruchomić najnowszą wersję narzędzia, aby zaktualizować jailbreak. Ci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z checkra1n i nie mogą się doczekać, aby rozpocząć, mogą postępować zgodnie z instrukcjami w naszym samouczku krok po kroku, aby uzyskać jailbroken.

Jailbreak checkra1n można pobrać z oficjalnej strony zespołu checkra1n, i nie należy go pobierać nigdzie indziej ze względów bezpieczeństwa.

Czy jesteś podekscytowany najnowszymi ulepszeniami checkra1n? Dyskutuj w sekcji komentarzy.