Chome, aby dodać emulator wad wzroku do narzędzi programistycznych

Jednym z niedopatrzeń w tworzeniu oprogramowania jest niedowidzenie. Twój poręczny, oznaczony kolorami projekt może ułatwić korzystanie z niego osobom, które mają dobry wzrok, ale czy jest równie przydatny dla osób ze ślepotą kolorów? Deweloperzy mogą mieć trudności z sympatią do problemów ze wzrokiem, a niektóre problemy projektowe idą pod radar.

Na szczęście Google dąży do rozwiązania tego problemu przy tworzeniu stron internetowych. Wkrótce udostępnią narzędzie, które emuluje różne problemy wizualne aby programiści mogli zobaczyć, jak wyglądają ich witryny, dosłownie oczami innych ludzi!

Co robi narzędzie?

Ogłoszenie nadeszło Twitter autor: Mathias Bynens, programista Chrome Dev Tools. Obok ogłoszenie, opublikował film pokazujący narzędzie w akcji.

Używa narzędzi deweloperskich do wybierania różnych problemów wizualnych za pomocą menu rozwijanego. Wybór jednej zmienił stronę, na której był, na to, co zobaczy ktoś z tym problemem.

Udowadnia to, pokazując liczbę 42 na zdjęciu zaprojektowanym w celu ujawnienia ślepoty barw. Gdy tylko aktywuje emulację, liczba „znika”, podobnie jak doświadczyłaby osoba niewidoma na kolor.

To gorąca sprawa z Firefoxa wypuszczając własny symulator to robi to samo. Mamy nadzieję, że przy tak wielu znanych przeglądarkach korzystających z tych narzędzi, powinniśmy zobaczyć, jak wiele stron internetowych przyjmuje projekty przyjazne dla daltonistów.

Kto może korzystać z tego narzędzia?

Jeśli używasz Chrome, masz już ogólnie dostęp do narzędzi programistycznych. Jednak nie będziesz jeszcze mógł korzystać z narzędzia do zaślepiania kolorów, które pojawi się w wersji 82 przeglądarki.

Jeśli nie możesz czekać tak długo, możesz wypróbować tę funkcję już dziś Chrome Canary. Canary to wersja Chrome przeznaczona na noc, z której mogą korzystać programiści, i jest w niej dostępne narzędzie do ograniczania wzroku. Jednak prawdopodobnie najlepiej poczekać, aż zostanie wydana w Chrome, ponieważ Canary może być trochę niestabilny, a narzędzie może nie być tak dokładne, jak powinno być.

Oglądanie stron internetowych nowymi oczami

Programiści mogą mieć trudności z projektowaniem swoich produktów na podstawie wad wzroku, ponieważ bardzo trudno jest sympatyzować z kimś, kto nie widzi niektórych kolorów. Na szczęście te dni wydają się już niedługo dla twórców stron internetowych. Wkrótce będą mieli narzędzia w swoich ulubionych przeglądarkach, które wykonają za nich całą pracę, niezależnie od tego, jak dobrze widzą.

Czy ty lub ktoś, kogo znasz, ma problemy ze wzrokiem? Jeśli tak, to czy uważasz, że te nowe narzędzia ułatwią korzystanie z Internetu, gdy programiści będą mieli do nich dostęp? Daj nam znać poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?