Chrome Canary wprowadza nową funkcję generowania kodu QR

Ogólnie rzecz biorąc, gdy myślimy o wyszukiwarce, pierwszą pamięcią jest Google. Przez pewien czas nie miało to własnego serwera, ale było dostępne za pośrednictwem innych.

Przez ponad 10 lat Google to zmieniało, wprowadzając Chrome w nasze życie. Nie pozostał jednak z tym sam. W rzeczywistości przyniosła światu nową wersję tego, ale specjalnie dla programistów.

Nazwą tej nowej wersji był Chrome Canary. Wraz z pojawieniem się Google otworzył drzwi do innowacyjnego myślenia i wynalazków, umożliwiając programistom rozpoczęcie pracy nad nowymi projektami z tej platformy.

Wiadomości o Chrome Canary

Teraz jedną z najnowszych zmian, które zostały przedstawione na platformie, jest pojawienie się nowego generatora kodów QR. Dzięki temu nie będzie już żadnej alternatywy dla udostępniania linków przez przeglądarkę.

Początkowo można było wysłać adres URL tylko za pomocą opcji „udostępnij moim komputerom”. Jednak może to być nieco niezręczne.

Dzięki tej nowej funkcji możesz wygenerować kod QR dla dowolnego adresu URL znalezionego w Chrome Canary. W ten sposób można go zeskanować za pomocą urządzenia mobilnego lub wysłać do innych.

Chrome Canary wprowadza nową funkcję generowania kodu QR 1

Aby go aktywować, wystarczy przejść do chrome: // flags / i wybrać opcję „Aktywuj udostępnianie stron kodem QR”. Następnie na pasku narzędzi wyszukiwania powinna pojawić się nowa alternatywa z napisem „Konwertuj na kod QR”.

Chrome Canary wprowadza nową funkcję generowania kodu QR 2

Czy Chrome oferuje tę funkcję?

W tej chwili ta alternatywa jest dostępna tylko w wersji 80.0.3987.0 z Chrome Canary. Wkrótce jednak zacznie się rozprzestrzeniać na zwykłą wyszukiwarkę Google Chrome.

W końcu pojawienie się tych kodów QR będzie oznaczało poprawę funkcjonalności strony. Będzie także oferować nowe udogodnienia, które użytkownicy z pewnością docenią.

Nadal nie ma takich strzałek, aby wprowadzić tę funkcję do Chrome. Ale ponieważ jest on już aktywny na Wyspach Kanaryjskich, może upłynąć kilka dni, zanim zobaczymy, jak dotrze do ogółu społeczeństwa.