Chusma powiadamia użytkowników o ich śledzeniu AppleUsługa „Znajdź mój”

Chusma powiadamia użytkowników o ich śledzeniu AppleUsługa „Znajdź mój” 1

Prawdopodobnie nie polubiłbyś tego, gdyby ktoś, kogo znasz, zaczął w tajemnicy śledzić każdy Twój ruch AppleZnajdź moją usługę, ale czy naprawdę wiedziałbyś, czy ktoś był? Apple nie zapewnia niestety żadnego prostego powiadomienia informującego o tym, kiedy telefon jest śledzony, ale społeczność jailbreak oferuje teraz odpowiednie rozwiązanie.

Przywitaj się z nowo wydaną i darmową poprawką jailbreak dubbingowaną Chusma przez twórcę iOS Itaybre. Po zainstalowaniu ta poprawka zapewnia użytkownikom powiadomienia push w czasie rzeczywistym, gdy tylko ktoś zacznie śledzić Twój iPhone lub iPad ApplePierwsza strona Znajdź moją usługę.

Powyżej znajduje się kilka zrzutów ekranu, które pokazują wygląd powiadomień push Chusmy. W tej chwili informują jedynie, że ktoś śledzi lokalizację Twojego urządzenia za pomocą usługi Znajdź mój iPhone, a za każdym razem, gdy usługa jest odświeżana na końcu modułu śledzącego, pojawia się osobne powiadomienie push.

Chusma działa niezależnie od tego, czy ktoś jest aktywnie zalogowany do twojego konta iCloud na innym komputerze, czy też zainicjował udostępnianie lokalizacji na twoim telefonie bez pozwolenia. Niezależnie od tego, czy twoja sytuacja dotyczy wścibskiej, znaczącej innej jednostki, nadopiekuńczych jednostek rodzicielskich, czy psotnego nieznajomego, Chusma zapewnia przynajmniej spokój ducha, dzięki czemu będziesz wiedział, kiedy ktoś na ciebie patrzy. Po otrzymaniu alertu, że jesteś śledzony, o wiele łatwiej będzie Ci włączyć usługi lokalizacyjne lub AppleZnajdź moją usługę, skutecznie zatrzymując prześladowcę.

W chwili pisania tego tekstu Chusma jest stosunkowo gołe i zawiera jedynie przełącznik w aplikacji Ustawienia, aby włączyć lub wyłączyć modyfikację na żądanie:

Chusma powiadamia użytkowników o ich śledzeniu AppleUsługa „Znajdź mój” 2

Powołując się na programistę, planuje się dodać więcej funkcji do Chusma w przyszłości. Wśród nich Chusma wkrótce będzie rejestrować, kiedy i gdzie jesteś śledzony, a może nawet spróbować zgadnąć, kto cię śledzi. Wszystkie są wspaniałymi pomysłami i na pewno sprawią, że świetna poprawka będzie jeszcze lepsza.

Jeśli martwisz się, że ktoś może wykorzystać aplikację Znajdź mój iPhone w telefonie, możesz to zrobić pobierz Chusma za darmo z osobistego repozytorium beta Itaybre za pośrednictwem preferowanego menedżera pakietów. Ulepszenie obsługuje jailbreak urządzeń iOS 13 i wkrótce zostanie otwarty open source.

Ci, którzy jeszcze nie używają repozytorium beta Itaybre, mogą dodać go do preferowanego menedżera pakietów, używając następującego adresu URL:

https://www.icaughtuapp.com/repo

Czy uważasz, że dobrym pomysłem jest otrzymywanie powiadomień podczas śledzenia telefonu? Daj nam znać swoje stanowisko w tej sprawie w sekcji komentarzy poniżej.