Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ciekawe funkcje smartfonów, o których prawdopodobnie nie wiesz

Możliwość wykonywania połączeń telefonicznych to tylko jedna z niewielu funkcji współczesnych smartfonów. Urządzenia te oferują wiele funkcji, o których możesz nie wiedzieć.

Wielu użytkowników smartfonów sprawdza swoje konta w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie, zaraz po przebudzeniu, co stało się rzeczą naturalną. Przewijasz niekończący się kanał informacyjny i po chwili zdajesz sobie sprawę, że spędziłeś sporo czasu na przeglądaniu postów w mediach społecznościowych.

Na tym jednak nie kończą się funkcje smartfonów; oprócz wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości i przeglądania sieci społecznościowych możesz wykonywać inne czynności za pomocą telefonu. Na przykład dzisiejsze telefony mogą sterować inteligentnymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Nawet jeśli nie korzystasz z inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego, możesz z nimi zrobić inne ekscytujące rzeczy.

Niektóre funkcje smartfonów są wbudowane domyślnie, inne wymagają instalacji specjalnych aplikacji ze sklepów takich jak Sklep Play. Teraz sugerujemy, abyś przestał przewijać w nieskończoność portale społecznościowe i zaczął używać telefonu do robienia bardziej innowacyjnych i ekscytujących rzeczy.

W tym artykule przedstawimy Ci kilka przykładów ekscytujących funkcji smartfonów, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia, więc dołącz do Zomit w tej fascynującej podróży.

Tworzenie ciekawych filmów w pętli

Tworzenie filmów zapętlonych na smartfonie

Prawdopodobnie edytowałeś już filmy na swoim smartfonie. Wiele programów pozwala na to, a narzędzia takie jak Boomerang Instagram również mają ekscytujące funkcje. Jednak na iPhonie aplikacja Clips pomoże Ci tworzyć fajne, zapętlone filmy. Aby utworzyć wideo w pętli, wykonaj poniższe czynności:

 • Najpierw nagraj prostą pętlę wideo i zaimportuj ją do aplikacji Clips.
 • Następnie przytnij początek i koniec filmu, aby utworzyć pętlę.
 • Następnie dodaj więcej klipów w ten sam sposób.
 • Na koniec zmień nieoczekiwany element, taki jak skala lub lokalizacja obiektu w swoim filmie.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy edycji wideo, firma Apple udostępniła prosty samouczek edycji wideo w Klipsach, które możesz oglądać. Po nagraniu filmu możesz udostępnić go bezpośrednio na swoich kontach w mediach społecznościowych lub zapisać na swoim urządzeniu.

Kontrola samochodu

Sterowanie samochodem za pomocą smartfona

Czy zdarzyło Ci się kiedyś prowadzić samochód zaparkowany na słońcu przez wiele godzin? W takiej sytuacji potrzeba kilku minut, aby obniżyć temperaturę wewnętrzną poprzez włączenie chłodnicy; Ale pomyśl o tym, zanim zaczniesz jeździć, możesz obniżyć temperaturę we wnętrzu samochodu.

Z Viper SmartStart, możesz włączyć klimatyzację w samochodzie na kilka minut przed rozpoczęciem jazdy; Oczywiście to narzędzie zapewnia również inne funkcje. Ta aplikacja zmienia Twój smartfon w pilota samochodowego. Zainstalowanie całego systemu pozwala na odblokowanie i uruchomienie samochodu, otwarcie bagażnika, zlokalizowanie pojazdu czy aktywację jego systemu bezpieczeństwa. Po zainstalowaniu Viper SmartStart te funkcje będą dla Ciebie dostępne.

Aplikacja Viper SmartStart jest bezpłatna na platformy Android i iOS. Aby korzystać z funkcji tej aplikacji, musisz zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt i uiścić dodatkową opłatę za miesięczny abonament Vipera. Całkowity koszt instalacji systemów tego programu może się różnić w zależności od potrzeb.

Używanie telefonu jako miernika do pomiaru długości obiektów

Używanie telefonu jako miernika do pomiaru długości obiektów

Chcesz ustawić długość obiektów, ale miernik nie jest dostępny? Dopóki masz smartfona, nie musisz się martwić; Ponieważ na Twoje urządzenie dostępnych jest kilka ekscytujących aplikacji, które pomagają zmierzyć długość obiektu za pomocą aparatu. Na przykład na iPhonie możesz użyć Mierzyć aplikacja do pomiaru długości rzeczy. Program ten wykonuje obliczenia związane z pomiarem wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Aby skorzystać z tego narzędzia, wykonaj poniższe czynności:

 • Po uruchomieniu aplikacji skieruj aparat telefonu w stronę obiektu.
 • Następnie dostosuj kąt kamery, aż zobaczysz białe kółko z kropką pośrodku.
 • Następnie przesuń białą kropkę do punktu początkowego pomiaru na przedmiocie i od tego zacznie się wymiarowanie.
 • W kolejnym kroku naciśnij przycisk Dodaj i przesuń telefon nad obiekt tak, aby kula znalazła się na drugim końcu rzeczy. Gdy okrąg znajdzie się nad miejscem, w którym chcesz zakończyć pomiar, naciśnij ponownie przycisk Dodaj.

Wyświetlanie wskazówek na przedniej szybie

Pokazuje kierunek drogi na szybie samochodu

Czy kiedykolwiek jechałeś we mgle lub ulewnym deszczu? W takich warunkach trochę słabo widać drogę. Chcesz jechać tak wolno i ostrożnie, jak to możliwe, aby uniknąć przegapienia zakrętu i pozostawienia samochodu poza drogą. Ekscytujące jest to, że Twój smartfon może Ci pomóc w takich sytuacjach.

Korzystając z aplikacji Hudway, możesz zobaczyć kierunek jazdy na drodze. Aby skorzystać z tego narzędzia, musisz najpierw wprowadzić cel podróży i pozwolić mu podążać właściwymi trasami. Umieść telefon na desce rozdzielczej samochodu, aby mógł wyświetlić mapę na przedniej szybie. Ta aplikacja jest dostępna na Androida i iOS.

Pamiętaj, że musisz prawidłowo umieścić telefon na desce rozdzielczej, aby nie spadł podczas jazdy. Dodatkowo należy go odpowiednio zamocować w żądanym położeniu, tak aby nie zasłaniał widoku na drogę. Program ten korzysta z GPS telefonu, co oznacza, że ​​szybciej rozładuje baterię urządzenia; Z tego powodu w razie potrzeby powinieneś mieć pod ręką power bank lub ładowarkę.

Używanie telefonu jako wykrywacza metalu

Wykrywacz metalu w smartfonie

Po pierwsze, nie spodziewaj się, że znajdziesz skarb za pomocą smartfona. Jeśli jednak zgubiłeś w domu jakąś biżuterię lub upuściłeś igłę, możesz skorzystać z telefonu, aby ją odnaleźć.

Wiele programów do wykrywania metali zostało opublikowanych w w Google Play Sklep i Sklep z aplikacjami Apple. Programy te wykorzystują wewnętrzny magnetometr telefonu do wyszukiwania metalowych przedmiotów i powiadamiania o znalezieniu żądanej rzeczy. Większość z tych programów jest bezpłatna i oczywiście w niektórych z nich znajdują się reklamy. Zainstaluj jedną z tych aplikacji na swoim urządzeniu z systemem Android lub iPhone i rozpocznij wyszukiwanie żądanego metalu, poruszając telefonem.

Należy pamiętać, że w pobliżu mogą znajdować się inne metalowe przedmioty i urządzenia elektroniczne, takie jak telewizory i lodówki. Obiekty te mogą uniemożliwić dokładne działanie programów wykrywających metal. Dlatego wyniki uzyskane z tych aplikacji w takich przypadkach są niewiarygodne i zależą od czujnika magnetycznego telefonu. Jednak korzystanie z tych narzędzi może być pomocne w wielu scenariuszach.

Używanie telefonu jako pilota

Używaj smartfona jako pilota

Zgubiłeś pilota do telewizora lub systemu audio? Jeśli masz smartfon, być może nie będziesz musiał szukać pilota. Wiele współczesnych telefonów umożliwia sterowanie urządzeniami elektronicznymi, takimi jak telewizory, klimatyzatory, odtwarzacze DVD i projektory.

Nowsze iPhone’y i telewizory z systemem Android mają zwykle wbudowane elementy sterujące Apple TV i Google TV. Możesz jednak pobrać aplikację taką jak ASinteligentny pilot na podczerwień (dla Androida) lub EzRemote Lite (dla systemu iOS) i używaj telefonu jako pilota do większości urządzeń domowych. Czasami możesz w tym celu użyć domyślnych aplikacji w telefonie.

Aplikacje do zdalnego sterowania zwykle korzystają z czujnika podczerwieni telefonu. Jeśli jednak Twoje urządzenie nie korzysta z tego czujnika, użyj innych metod, aby zamienić telefon w pilota. Możesz na przykład użyć aplikacji Google TV do sterowania Android TV. Ta aplikacja synchronizuje się z Android TV i korzysta z Wi-Fi; Dlatego nie wymaga podczerwieni.

Konwersja starych negatywów na zdjęcia cyfrowe

Stary negatyw

Ile starych negatywów znalazłeś podczas sprzątania domu? Czy wiesz, że negatywy można digitalizować za pomocą smartfonów? Ponieważ większość zdjęć jest obecnie zapisywana wyłącznie w postaci kopii cyfrowych, sensowne jest skanowanie negatywów i zapisywanie ich w postaci plików cyfrowych. Do skanowania negatywów nie jest potrzebny skaner filmów i slajdów. Możesz zachować je jako próbki cyfrowe w swoim telefonie, klikając na zdjęcie negatywowe i sprawdzając je za pomocą jednego ze specjalnych programów.

Wymienione programy dostępne są na systemy Android i iOS. Z aplikacjami takimi jak Skaner negatywów fotograficznych (dla Androida) i FilmBox (dla systemu iOS) możesz skanować negatywy i przekształcać je w obrazy o wysokiej jakości. Programy te wykorzystują algorytmy do odwracania kolorów skanowania i automatycznego poprawiania jakości obrazu. Po przekonwertowaniu negatywów na zdjęcia cyfrowe możesz zapisać je na swoim urządzeniu i udostępnić znajomym i rodzinie. Możesz także przekształcić je w albumy za pomocą programu takiego jak Zdjęcia Google.

Przestań udostępniać dane nieużywanym aplikacjom.

Przestań udostępniać dane aplikacjom

Jeśli, podobnie jak większość ludzi, masz na telefonie kilka aplikacji, z których nie korzystałeś od jakiegoś czasu, powinieneś wiedzieć, że te aplikacje nadal mają dostęp do danych w telefonie. Na przykład, jeśli w zeszłym roku zainstalowałeś na swoim telefonie konkretną aplikację i zatrzymałeś ją po zakończeniu, warto cofnąć jej dostęp do swoich danych.

W systemie Android istnieje prosty sposób zapobiegania gromadzeniu danych przez aplikacje. Opcja automatycznego resetowania uprawnień w systemie Android okresowo usuwa nieużywane uprawnienia aplikacji. Otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy uprawnienia zostaną zresetowane. Jeśli chcesz przyznać określonej aplikacji uprawnienia dostępu do danych, zawsze możesz wrócić i zmienić uprawnienia.

Ponadto, przechodząc do opcji Ustawienia > Prywatność, możesz sprawdzić uprawnienia aplikacji w systemie iOS i wybrać poszczególne aplikacje oraz ustawić możliwość posiadania lub braku dostępu do danych w zależności od swoich preferencji. Jednak w systemie iOS nie ma opcji automatycznego resetowania uprawnień przyznanych nieużywanym aplikacjom; Dlatego należy wprowadzić te zmiany ręcznie.

podzielona strona

Możliwość podziału ekranu Androida

Podzielony ekran to świetny sposób na wielozadaniowość. Korzystanie z tej funkcji na ekranach komputerów zawsze było łatwe, ale czy wiesz, że z tej funkcjonalności można korzystać także na smartfonie? Urządzenia z systemem Android i iOS umożliwiają podzielenie ekranu.

Ta funkcja jest domyślnie dostępna w systemie Android; Dlatego nie będziesz musiał instalować dodatkowych programów; Aby jednak korzystać z niego na iOS, musisz zainstalować inną aplikację. Poniżej przedstawiono sposób korzystania z funkcji podzielonego ekranu w urządzeniach Samsung z systemem Android:

 • Najpierw otwórz dwa programy, których zamierzasz używać jednocześnie.
 • Następnie dotknij przycisku Ostatnie aplikacje.
 • Znajdź aplikację, którą chcesz uruchomić w widoku podzielonego ekranu, a następnie dotknij jej ikony i przytrzymaj ją.
 • Następnie wybierz opcję Podziel ekran.
 • Na koniec wybierz drugą aplikację, która ma zostać uruchomiona na drugiej połowie ekranu.

iPady Apple również domyślnie umożliwiają dzielenie ekranu, ale na iPhone’ach trzeba korzystać z aplikacji takich jak Widok podzielonego ekranu.

Inteligentny zamek

Inteligentny zamek

Inteligentna blokada Androida rozwiązuje jedną z irytujących funkcji zabezpieczeń smartfonów, polegającą na tym, że aby z niej skorzystać, trzeba za każdym razem odblokowywać telefon. Możesz włączyć zabezpieczenia warunkowe na swoim urządzeniu, korzystając z funkcji Smart Lock. Ta funkcja nie blokuje urządzenia w określonych momentach, w zależności od preferencji użytkownika.

Możesz na przykład ustawić inteligentną blokadę tak, aby pozostawała odblokowana, jeśli telefon znajduje się w określonej lokalizacji (np. w domu). Dodatkowo możesz pozostawić urządzenie otwarte, gdy trzymasz je w rękach lub jest podłączone do zaufanego urządzenia.

Funkcja Smart Lock jest dostępna dla użytkowników systemu Android 5 i nowszych. Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do Ustawienia > Bezpieczeństwo > Zaawansowane > Agenci zaufania. Być może w Twoim smartfonie ta funkcja jest zlokalizowana w innym kierunku, w takim przypadku możesz ją znaleźć, wyszukując w ustawieniach termin Smart Lock. Po skonfigurowaniu inteligentnej blokady nie musisz za każdym razem wpisywać kodu PIN ani wzoru telefonu.

Użyj historii powiadomień

Historia powiadomień na smartfonach

Być może często spotykałeś się z tym problemem, gdy przez pomyłkę usunąłeś ważne powiadomienie. Warto wiedzieć, że istnieje prosty sposób na uzyskanie dostępu do usuniętych wiadomości.

Historię otrzymanych powiadomień możesz przeglądać na swoim smartfonie z Androidem. Włączenie tej funkcji spowoduje utworzenie dziennika wiadomości, do których nadal będziesz mieć dostęp, nawet jeśli przypadkowo je usuniesz.

Aby skorzystać z funkcji historii powiadomień w Androidzie 12, przejdź do Ustawienia > Powiadomienia > Historia powiadomień, a następnie aktywuj opcję Użyj historii powiadomień. Po włączeniu tej opcji, w opcji Użyj Historii Powiadomień zobaczysz raport o odebranych powiadomieniach.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo