CIMB uruchamia platformę płatności mobilnych Touchez n Pay; Zamienia telefony NFC z systemem Android w terminale akceptujące płatności

CIMB Group Holdings uruchomiła nową aplikację, która zamienia telefony z Androidem i NFC w terminale akceptacji płatności. Nosi nazwę CIMB Touchez n Pay i jest uważany za alternatywę dla konwencjonalnych terminali POS.

Ta aplikacja wymaga tylko mobilnego połączenia z Internetem. Aby dokonać płatności, klient musi jedynie stuknąć swoją kartę w telefon z aplikacją. Będzie to działać z każdą kartą MyDebit, która obsługuje płatności zbliżeniowe lub oparte na fali.

CIMB uruchamia platformę płatności mobilnych Touchez n Pay; Zamienia telefony NFC z systemem Android w terminale akceptujące płatności 1

Aplikacja jest uruchamiana we współpracy z Payments Network Malaysia (PayNet). Obecnie aplikacja może przetwarzać transakcje poniżej RM250. Firma zamierza zaakceptować wszystkie transakcje zbliżeniowe powyżej 250 RM w 2020 r., A także akceptację transakcji kartą kredytową i transakcji opartych na kodzie QR.

Ta aplikacja sprawi, że opcje płatności bezgotówkowych będą nieco bardziej rozpowszechnione. Dotyczy to zwłaszcza miejsc, w których najmniej się ich spodziewasz, takich jak straganiarze i sprzedawcy uliczni. CIMB twierdzi, że w przyszłym roku ma na celu pobranie 20000 pobrań swojej aplikacji Touchez n Pay.

(Źródło: CIMB przez Amanz, The Edge Markets)