Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Cleaner One Pro: poręczny program do czyszczenia komputera, który optymalizuje wydajność komputera

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Cleaner One Pro: poręczny program do czyszczenia komputera, który optymalizuje wydajność komputera

Komputery z czasem zwalniają. Bez względu na to, co zrobisz, aby z tym walczyć, w końcu to nastąpi. Istotną przyczyną tego spowolnienia są wszystkie pliki do pobrania, dokumenty i oprogramowanie, które z biegiem czasu gromadzą się w systemie. Ogólnie rzecz biorąc, większość tych plików jest często nieużywana i nadal zajmują miejsce na dysku, ostatecznie spowalniając cały system.

Idealnym sposobem poradzenia sobie z tym problemem jest okresowe czyszczenie i optymalizacja systemu. Zwykle można to zrobić ręcznie. Jednak dedykowane oprogramowanie sprawia, że ​​procesy są łatwiejsze i bardziej efektywne.

Cleaner One Pro firmy Trend Micro jest jednym z takich programów do czyszczenia dysku, które ułatwia czyszczenie i zarządzanie przestrzenią dyskową komputera PC lub Mac w celu maksymalizacji jej wydajności.

Co to jest Cleaner One Pro?

Cleaner One Pro to oprogramowanie do czyszczenia dysku firmy Trend Micro, które umożliwia wizualizację, zarządzanie i czyszczenie przestrzeni dyskowej komputera. Jest dostępny zarówno dla komputerów PC, jak i Mac i oferuje szereg funkcji, które pomogą Ci utrzymać komputer w czystości i pozwolą mu w pełni wykorzystać jego potencjał.

Oprócz tego, że jest narzędziem do czyszczenia pamięci komputera PC i komputera Mac, Cleaner One Pro zapewnia także możliwość zarządzania aplikacjami startowymi na komputerze i usuwania niechcianych. Chociaż możesz to zrobić natywnie w systemie macOS i Windowsoprogramowanie sprawia, że ​​proces jest szybszy i łatwiejszy.

Co oferuje Cleaner One Pro?

Cleaner One Pro to wszechstronny menedżer czyszczenia dysku, dzięki czemu zyskujesz wiele funkcji czyszczenia i optymalizacji. Większość tych funkcji jest dostępna zarówno w systemie macOS, jak i Windows. Istnieje jednak kilka funkcji specyficznych dla każdej platformy. Na potrzeby tego artykułu sprawdzimy funkcje aplikacji Mac Cleaner One Pro.

1. Inteligentne skanowanie

Smart Scan to połączenie wszystkich funkcji czyszczenia rdzenia, optymalizacji i diagnostyki systemu na jednej konsoli. Po zakończeniu inteligentnego skanowania wyniki skanowania są podzielone na trzy części, obejmujące przechowywanie, diagnostykę i aplikacje. Łatwo jest znaleźć niepotrzebne pliki, duże pliki, zduplikowane pliki i podobne zdjęcia zaśmiecone na dysku twardym. Szczegółowe informacje można uzyskać po prostu klikając przycisk. W części diagnostycznej znajduje się lista stanu zabezpieczeń i sugestii dotyczących zabezpieczeń. Nieużywane aplikacje możesz także znaleźć w kategorii Aplikacje.

Rekommenderad:  iOS 15.6 napraw błąd, który został automatycznie umieszczony Apple Muzyka w doku

2. Niepotrzebne pliki

Junk Files pomaga znaleźć i usunąć wszelkiego rodzaju niepotrzebne pliki zajmujące miejsce na komputerze Mac. Pliki te zwykle obejmują wszystko, od pamięci podręcznych systemu i dzienników systemowych po pamięci podręczne aplikacji, stare dokumenty, pozostałości odinstalowanych aplikacji i pamięci podręczne przeglądarki. Usunięcie i pozbycie się ich może zwolnić znaczną ilość miejsca na dysku komputera i usunąć niepotrzebny bałagan w plikach.

3. Duże pliki

Big Files pomaga zidentyfikować wszystkie duże pliki w pamięci komputera Mac. Jeśli zatem w systemie znajduje się wiele plików instalacyjnych (.dmg) lub dużych dokumentów, których już nie potrzebujesz, możesz je usunąć, aby zwolnić miejsce.

4. Mapa dysku

Disk Map oferuje wizualną reprezentację różnych rodzajów plików zajmujących Twój dysk. Możesz także utworzyć mapę dysku dla poszczególnych katalogów na komputerze Mac, aby zorientować się, jakie typy plików się w nich znajdują. Jeśli istnieją nieużywane pliki, możesz je usunąć, aby wyczyścić katalog.

5. Menedżer uruchamiania

Menedżer uruchamiania skanuje komputer Mac w celu zidentyfikowania wszystkich programów uruchomionych w momencie uruchamiania. Ogólnie rzecz biorąc, gdy instalujesz aplikacje na komputerze Mac, niektóre z nich ustawiają się automatycznie przy uruchomieniu, co powoduje niedogodności przy każdym uruchomieniu komputera. Dzięki Menedżerowi uruchamiania możesz zarządzać aplikacjami uruchamianymi podczas uruchamiania.

6. Zduplikowane pliki i podobne zdjęcia

Duplicate Files skanuje komputer Mac i pobiera wszystkie zduplikowane pliki, dzięki czemu możesz je usunąć, aby uporządkować bałagan. Możesz wybrać całą pamięć lub wybrać folder, aby zidentyfikować duplikaty plików. Podobnie Cleaner One Pro oferuje także inne narzędzie, Podobne zdjęcia, które wyszukuje wszystkie podobne zdjęcia na komputerze Mac. Możesz więc go użyć, aby pozbyć się podobnie wyglądających obrazów w systemie i uniknąć zamieszania.

7. Manager aplikacji

Menedżer aplikacji skanuje komputer Mac i wyświetla listę wszystkich zainstalowanych aplikacji oraz powiązanych z nimi plików, dzięki czemu można je łatwo usunąć bez konieczności wykonywania żmudnej, ręcznej procedury. Szczególnie wiadomo, że nadmiarowe pliki powodują problemy z czyszczeniem pamięci komputera Mac: należą do kategorii Inne pamięci i są trudne do zidentyfikowania i usunięcia. Ale Cleaner One Pro dość skutecznie radzi sobie z ich wykrywaniem i usuwaniem.

Rekommenderad:  Jak uzyskać czat głosowy w Roblox: Szybki i łatwy przewodnik

8. Niszczarka plików

File Shredder to funkcja podświetlająca Cleaner One Pro, która pozwala usuwać pliki i uniemożliwiać ich odzyskanie. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze dobrym pomysłem jest całkowite sformatowanie komputera Mac, jeśli zamierzasz go sprzedać lub oddać komuś innemu, aby zminimalizować ryzyko odzyskania danych. Cleaner One Pro idzie o krok dalej dzięki File Shredder, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko odzyskania danych poprzez niszczenie (niszczenie) plików.

NA Windows, oprócz funkcji czyszczenia, Cleaner One Pro ma nieco inny zestaw funkcji optymalizacji. Zawiera menedżera rejestru, który pomaga identyfikować i usuwać nieprawidłowe pozostałe wpisy rejestru w systemie, aby uniknąć konfliktów i zapewnić płynne działanie systemu.

Jak korzystać z Cleaner One Pro

Po zapoznaniu się z możliwościami Cleaner One Pro, dowiedzmy się, jak zainstalować go i używać na komputerze Mac.

 1. Udaj się do firmy Trend Micro, aby kupić Cleaner One Pro i pobrać go na swój komputer (Prochowiec Lub Windows).
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować oprogramowanie.
 3. Udaj się do Aktywacja sekcję i wprowadź kod aktywacyjny, aby aktywować Cleaner One Pro na swoim komputerze.
 4. Po wyświetleniu monitu o rozpoczęcie skanowania i analizy systemu przyznaj oprogramowaniu dostęp do wszystkich uprawnień.

Po skonfigurowaniu Cleaner One Pro możesz kontynuować. Poniżej przedstawiono kroki, jak używać go na komputerze Mac.

 1. Uruchom Cleaner One Pro i kliknij ikonę aplikacji na pasku zadań. Zostanie wywołane narzędzie paska menu, w którym można uzyskać szybki podgląd wykorzystania procesora, wykorzystania sieci, niepotrzebnych plików i wykorzystania pamięci. Możesz po prostu kliknąć Optymalizuj, aby zwolnić więcej pamięci lub kliknąć Wyczyść, aby szybko usunąć niepotrzebne pliki. Jeśli chcesz poznać więcej funkcji czyszczenia i optymalizacji, możesz kopać głębiej za pomocą głównej konsoli Cleaner One.
 2. Kliknij Optymalizator systemu przycisk, aby rozwinąć narzędzie.
 3. Domyślnie zostaniesz powitany na ekranie Smart Scan. Możesz albo kliknąć na Skanowanie aby sprawdzić pamięć masową lub zdiagnozować ją pod kątem potencjalnych problemów, lub przejdź do odpowiedniej sekcji (na lewym pasku bocznym), aby wykonać odpowiednie czynności.
 4. Jeśli chcesz zarządzać aplikacjami startowymi systemu, kliknij Menedżer uruchamiania i wykonaj skanowanie. Gdy oprogramowanie zwróci listę aplikacji, odznacz te, których nie chcesz uruchamiać przy uruchomieniu.
 5. Aby usunąć z systemu zduplikowane pliki i podobne zdjęcia, wybierz Zduplikowane pliki Lub Podobne zdjęcia, i wykonaj skanowanie. Po zakończeniu skanowania Cleaner One Pro zwróci wszystkie zduplikowane pliki lub podobne zdjęcia w Twoim systemie. Następnie możesz wybrać te pliki i je usunąć.
 6. Jeśli masz dużo nieużywanych aplikacji na komputerze Mac, możesz ich użyć Manager aplikacji aby usunąć takie aplikacje i wszystkie powiązane z nimi pliki. Chociaż możesz to zrobić ręcznie, użycie Cleaner One Pro gwarantuje, że wszystkie dane aplikacji zostaną usunięte, dzięki czemu resztki plików nie zajmą dodatkowego miejsca na dysku.
 7. Jeśli chcesz sprzedać swojego Maca lub przekazać go komuś, możesz skorzystać z opcji Niszczarka plików narzędzie do usuwania plików z systemu i uniemożliwiania ich odzyskania.
Rekommenderad:  Instagram może zezwolić na publikowanie z komputera

Optymalizacja komputera za pomocą Cleaner One Pro

Funkcje optymalizacji i czyszczenia systemu Cleaner One Pro sprawiają, że jest to doskonałe narzędzie do czyszczenia komputera z niepotrzebnych plików i uzyskiwania optymalnej wydajności. Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera Mac czy PC, możesz od czasu do czasu użyć oprogramowania w swoim systemie, aby go wyczyścić i zapobiec spowolnieniu.

Kup Cleaner One Pro

Table of Contents