Popularny serwis z wiadomościami technicznymi CNET publikuje teraz treści generowane przez sztuczną inteligencję do artykułów SEO, jak zauważył na Twitterze specjalista ds. marketingu internetowego Gael Breton. W publikacji opublikowano 73 artykuły wygenerowane przez sztuczną inteligencję pod pseudonimem „Pieniądze CNET‘.
Sądząc po datach publikacji, pierwszy taki artykuł opublikowano 11 listopada, a najnowszy zaledwie kilka dni temu – 9 stycznia.
Podpis brzmi: „Ten artykuł został stworzony przy użyciu silnika AI oraz sprawdzony, sprawdzony i zredagowany przez naszą redakcję”. Dodatkowo jest ona ukryta pod listą rozwijaną, co zwiększa prawdopodobieństwo, że zwykły czytelnik mimochodem ją przewinie.
Ten zautomatyzowany autor publikuje artykuły wyjaśniające finanse wymagające dużego SEO, a niektóre generują duży ruch w Google, mimo że firma wyraźnie stwierdziła, że będzie karać treści generowane przez sztuczną inteligencję.
CNET nie wydał żadnego formalnego komunikatu na temat wykorzystania sztucznej inteligencji, a biorąc pod uwagę rozmiar serwisu, 73 artykuły to tylko kilka. Wobec braku oficjalnego komunikatu od CNETwygląda to na eksperyment, o którym kierownictwo publikacji chce zachować ciszę.
Treści generowane przez sztuczną inteligencję same w sobie nie są niczym nowym. Kilka placówek, w tym prestiżowych Powiązana prasa, od 2015 roku korzysta ze sztucznej inteligencji do tworzenia raportów o zarobkach. AP również była otwarta na temat jego wdrożenia i ogłasza się jako „jedną z pierwszych organizacji informacyjnych wykorzystujących sztuczną inteligencję”.
Artykuły AP generowane przez sztuczną inteligencję działają jedynie w ograniczonym zakresie, aby uwolnić autorów i reporterów od konieczności pisania żmudnych i powtarzalnych raportów. Z drugiej strony wdrożenie CNET jest znacznie bardziej wyrafinowany i wydaje się, że pisze całe wyjaśnienia. Dokładna technologia AI CNET nie jest znany, ale wydaje się podobny do ChatGPT OpenAI.
W wiadomościach: Twitter twierdzi, że nie był źródłem ostatniego naruszenia bezpieczeństwa danych