Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co Hummingbird i wyszukiwanie jednostek oznaczają dla e-commerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co Hummingbird i wyszukiwanie jednostek oznaczają dla e-commerce

W bitwie o strony wyników wyszukiwania (SERP) szykuje się nowa rywalizacja. Wyszukiwanie jednostek, ze wszystkimi jego relacyjnymi złożonościami w jednym rogu i reklamami z listą produktów w drugim.

Google w końcu zbliża się do zrozumienia intencji, z jaką każda osoba wyszukuje, co ma bezpośredni wpływ na sposób, w jaki klienci docierają do miejsc docelowych e-commerce. Amita Singhala, starszy wiceprezes i inżynier oprogramowania w Google, powiedział, że gigant wyszukiwania „buduje ogromne, wewnętrzne zrozumienie tego, czym jest podmiot – i repozytorium tego, czym są podmioty na świecie – i co powinieneś o nich wiedzieć podmioty”. Było to ponad rok temu podczas pierwszego publicznego wystąpienia wyszukiwania podmiotów.

Dziś wygląda na to, że wyszukiwanie jednostek jest bardzo blisko miejsca, w którym chce być. Spójrz na to wyszukiwanie hasła „Nikes” poniżej. Ten główny termin, choć szerszy niż idealny termin e-commerce, z pewnością jest celem sprzedawców internetowych sprzedających różne buty Nike. Ale zamiast reklam PLA (reklam z listą produktów) widzimy oparty na jednostkach wykres dotyczący firmy Nike.

Mówiąc dokładniej, wyszukiwane hasło „Adidas Samba” daje zupełnie inny styl SERP. Ponieważ Google identyfikuje ten termin jako produkt, a nie podmiot, PLA zajmują bardzo cenną nieruchomość powyżej zakładki SERP.

Szerokie wyszukiwanie „Nine West” daje jednak zupełnie inny typ SERP, ponieważ Google rozumie, że wyszukiwanie Nine West odnosi się do podmiotu, który ma sklepy w pobliżu mojej lokalizacji. A ponieważ nie jest wystarczająco ukierunkowany, aby generować wyniki dotyczące produktów, Google zamiast tego przedstawia sklepy w tym obszarze, a także mapę Google i niektóre informacje z wykresu wiedzy firmy.

Ale jeśli zawęzimy to wyszukiwanie, dodając do niego tylko jedno ukierunkowane hasło e-commerce, „szpilki”, Google zrozumie, że teraz szukamy określonego rodzaju produktu.

Rekommenderad:  Stos technologii dla Twojego startupu e-commerce: Oto, co powinieneś wiedzieć

SERP jest teraz pełen PLA i powinieneś zacząć dostrzegać trend. Gdy Google uzna, że ​​wyszukiwanie ma charakter informacyjny, otrzymuje wykresy wiedzy i informacje o lokalizacji. Kiedy identyfikuje wyszukiwanie jako produkt, PLA rządzą krajem. Ale co się dzieje, gdy Google nie może podjąć decyzji w wirtualnym świecie? Dostajemy hybrydę. W poniższym przykładzie Google nie może stwierdzić, czy szukamy butów Jeffreya Campbella, czy zawodnika piłki wodnej Jeffreya Campbella. W tym przypadku zapewnia mały wykres wiedzy, a także PLA.

To prowadzi mnie do przekonania, że ​​jako handlowcy e-commerce wykres wiedzy powinien tylko zakłócać nasze wyniki wyszukiwania w najszerszych wyszukiwaniach. Potwierdza to również, że powinniśmy nadal kierować się terminami longtail, które są zawężone i specyficzne dla naszych produktów. Ponadto jeszcze bardziej uwiarygodnia wartość PLA w handlu elektronicznym. Google, wysoce inteligentny podmiot i firma, zawsze skorzysta z okazji, gdy pojawi się możliwość zarobienia pieniędzy. PLA zajmują dużo nieruchomości, a to przynosi korzyści nie tylko Google.

PLA są szczególnie przydatne w przechwytywaniu wyszukiwań osób na końcu lejka sprzedażowego i filtrowaniu wyszukiwarek, które wciąż decydują. Oznacza to lepsze konwersje uzyskiwanych kliknięć. Ponieważ reklamy PLA pokazują wyszukiwarkom zwroty z wyszukiwania związane z e-commerce (tj. zdjęcie produktu i cenę produktu), a ponadto prowadzą użytkowników bezpośrednio do stron produktów, na których mogą dokonywać zakupów.

PLA to najlepsze narzędzie do przechwytywania kliknięć w e-commerce. Pomagają również zmniejszyć współczynniki odrzuceń, ponieważ osoby wyszukujące, które całkowicie ignorują PLA, zamiast tego klikają wyniki tekstowe, które prawdopodobnie znajdują się na etapie badania lejka sprzedaży.

W SEO często słyszymy, jak Google utrudnia życie sprzedawcom e-commerce. Wraz z pojawieniem się PLA i rozwidleniem dróg między wyszukiwaniem produktów i jednostek jesteśmy świadkami swego rodzaju pokuty (choć samoobsługowej). Dzięki reklamom podmiotów i list produktów Google toruje ścieżkę wyszukiwania e-commerce oddzieloną od wyszukiwania informacyjnego.

Rekommenderad:  Dlaczego tekst ALT obrazu jest ważny dla SEO? (Szczyt 5 Korzyści)