Co jeśli Windows 10 został opracowany przez Applejak by to było?

A AppleOd samego początku nadaje większą wagę graficznej i funkcjonalnej rygorystyczności w swoich produktach. Tak mówione wygląd i styl zawsze był rodzajem wizerunku marki firmy Cupertino. W ten sposób nawet aplikacje innych firm mają ścisłe zasady dotyczące pojawiania się w sklepach firmowych. Jak by to było, gdyby zamiast Microsoftu byłyby to Apple rozwijać Windows 10?

Film Kamera Kaana Avdana podnosi zasłonę tego, co Windows 10 jeśli Apple rozwinąć to.

Zdjęcie Windows 10 firmy Microsoft, ale zaprojektowany przez Apple

Windows 10 z ręki Apple

Jak wszyscy użytkownicy wiedzą, Windows 10 to jeden sistema operativo który działa na praktycznie każdym rodzaju sprzętu. Jednak to sistema Jest daleki od dopracowania. Aktualizacje są stałym problemem, nadal cierpią na szkodliwe oprogramowanie, prywatność również wymaga uwagi, a także stara się rozwiązać problemy odziedziczone po starszym rodzeństwie.

Kiedy mówimy o problemach odziedziczonych, mówiliśmy na przykład o próbie Microsoftu Windows 8, aby uczynić go „hybrydowym”. Poszukiwała tego firma Redmond Windows unikalne opracowanie, które może zarządzać dowolnym rodzajem urządzenia, od komputera do smartfona.

Wynik był sistema mylony z podwójnym interfejsem, który nikogo nie satysfakcjonował. Otrzymano wiele skarg od „bardziej tradycyjnych” klientów, którzy później stali się fiaskiem w segmencie telefonii komórkowej.

Stylowy obraz w trybie ciemności Apple do sistema operativo  od Microsoft

Co jeśli Windows zostały opracowane przez Apple?

Nie, Windows Jest to wciąż produkt w fazie rozwoju i udoskonalania. Microsoft ulepszył interfejs użytkownika, dostosowując go tu i tam w kolejnych aktualizacjach Windows 10. Oprócz tych korekt firma chce wprowadzić inne.

W tym sensie twórca Kamer Kaan Avdan, który wydał już filmy do zaktualizowanych wersji Windows 95, Windows XP, Windows 7, Windows 11 i macOS 11 Ventura, wykonałem ćwiczenie kreatywności i zastanawiałem się, co Windows 10, gdyby był w rękach Apple.

Oczywiście, że Apple ma własne problemy, ale jeśli chodzi o integrację sprzętu i oprogramowania, wrażenia użytkownika są bardzo pozytywne.

Jak widać na filmie, wynik jest bardzo interesujący, ale nie jest wystarczający wygląd i styl czysty Apple. Twórca starał się stworzyć eleganckie i rozpoznawalne połączenie. Ale nawyk zaszczepił nam już inne kolory i inne ikony, więc wydaje nam się to dziwne Windows przez Apple.

Menu Start i kafelki paska menu u góry pulpitu są elementami powszechnie używanymi na komputerach Mac i Linux, ale nie na nich Windows.

Przeprojektowany Eksplorator plików zawiera kilka nowych opcji w Szybkim dostępie: AirDrop i iCloud. Widzimy iMessage dla Windows i oczywiście Safari, które zastępuje Edge. Centrum akcji zostało przeprojektowane, podobnie jak pulpit nawigacyjny i powiadomienia. Zawiera elegancki tryb ciemny, dynamiczne tapety i pozwala odblokować komputer za pomocą iPhone'a.

W skrócie… Microsoft będzie nadal rozwijać i ulepszać Windows 10, ale droga nie będzie się trzymać Apple.