Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co jest Amazon DSP i jak to działa? (Studium przypadku)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co jest Amazon DSP i jak to działa? (Studium przypadku)

Obecnie istnieje wiele sposobów reklamowania swoich produktów bezpośrednio na Amazon platforma. Ale jak dotrzeć do klientów, którzy nie robią zakupów Amazon? Jak możesz reklamować się klientom, którzy niekoniecznie szukają Twoich produktów? To jest gdzie Amazon DSP wchodzi.

W tej chwili jest ich koniec 5 milion sprzedawców na Amazon. I wszyscy ci sprzedawcy tacy są walka o ograniczone gałki oczne (~200 milionów kupujących miesięcznie) na Amazon rynek. Nic dziwnego, że przy tak niskim stosunku kupujących do sprzedających Amazon Koszty reklam PPC dramatycznie wzrosły przez lata.

przed Amazon DSP, jeśli Twój klient nie robił zakupów na Amazon stronie internetowej i nie korzysta z Amazon aplikacja, Twoje reklamy nie byłyby wyświetlane.

W tym artykule omówię co Amazon DSP jest i jak go używać zwiększa sprzedaż. Pokażę też kilka mój własny Amazon Reklamy DSP oraz moje statystyki i wyniki.

Skorzystaj z mojego bezpłatnego minikursu, jak założyć odnoszący sukcesy sklep e-commerce

Czy jesteś zainteresowany stworzeniem silna, dająca się obronić marka dla swoich produktów? W takim razie składam ok kompleksowy pakiet zasobów to ci pomoże uruchomić własny sklep internetowy od zupełnego zera. Koniecznie złap go przed wyjazdem!

Co jest Amazon DSP?

Amazon DSP oznacza platformę po stronie popytu i pozwala na to kupuj miejsca docelowe reklam wideo i graficznych zarówno w witrynie, jak i poza nią Amazon. Zasadniczo, Amazon DSP umożliwia wyświetlanie reklam w dowolnej witrynie, która jest własnością lub jest partnerem Amazon.

Te właściwości obejmują…

 • Kindle
 • Ogień w telewizji
 • IMDb
 • Freediving
 • Aplikacje
 • Opublikowani partnerzy
 • Wymiany osób trzecich
 • Amazon Posiadane i obsługiwane nieruchomości

Oto skrócona lista partnerów zewnętrznych. (Prawdziwa lista jest znacznie większa)

Zasadniczo, Amazon DSP zachowuje się tak samo jak sieć reklamowa Google i możesz wyświetlaj reklamy w większości witryn na całym świecie.

Są szanse, już widziałeś Amazon reklamy DSP w następujących formach, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

 • Reklamy displayowe na komputery
 • Mobilne banery reklamowe
 • Mobilne reklamy pełnoekranowe
 • Reklamy graficzne i tekstowe
 • Reklamy wideo typu In-Stream

W tej chwili biegnę Amazon Reklamy DSP dla mojego Amazon produkty i Uzyskuję dobry zwrot z inwestycji wyświetlanie moich reklam na stronach głównego nurtu (prawdziwe statystyki pokażę w dalszej części wpisu).

Amazon Reklamy DSP są potężne, ponieważ masz do nich dostęp dane dotyczące zakupów behawioralnych na Twój temat Amazon klienci których nie można uzyskać nigdzie indziej.

Ponieważ Amazon jest największą platformą e-commerce w Stanach Zjednoczonych z 50% udział w rynku sprzedaży internetowej, Amazon z łatwością posiada jedną z najbardziej wszechstronnych baz danych e-commerce na świecie.

Zasadniczo, Amazon zna każdy szczegół swoich kupujących i możesz wykorzystać te dane tworzyć reklamy displayowe o bardzo wysokiej konwersji.

Oto niektóre strategie reklamowe możesz aplikować z Amazon DSP. Na przykład możesz kierować…

 • Ludzie którzy mają przeglądał którykolwiek z Twoich produktów na Amazon
 • Ludzie którzy mają przeglądał określoną kategorię produktów
 • Ludzie którzy mają kupował dobrze znane marki Amazon
 • Ludzie którzy mają szukali produktów komplementarnych
 • Podobni odbiorcy z istniejących danych klientów
 • Twoi niestandardowi odbiorcy że ładujesz

Przy tak wielu różnych sposobach reklamowania się Amazonniezliczone opcje mogą być mylące oto krótkie podsumowanie różnych Amazon typy reklam.

Amazon Produkty sponsorowane

Amazon Reklamy produktów sponsorowanych działają tak samo jak reklamy w wyszukiwarce Google i są wyświetlane zawsze, gdy: klient przeprowadza wyszukiwanie Amazon. Wpisując słowo kluczowe, klientom wyświetlane są produkty, które pasują do ich intencji wyszukiwania

Amazon Marki sponsorowane

Amazon Reklamy sponsorowanych marek działają podobnie do Amazon Reklamy produktów sponsorowanych w tym sensie, że są wyświetlane na podstawie intencji wyszukiwania również.

Rekommenderad:  Co to jest budowanie linków i dlaczego NIGDY nie należy kupować linków przychodzących?

Jednakże, Amazon Reklamy sponsorowanych marek są wyświetlany u góry wyników wyszukiwania. Gdy odwiedzający kliknie reklamę sponsorowanej marki, zostanie przeniesiony na stronę marki lub listę wybranych produktów.

Amazon DSP (Amazon sponsorowane reklamy displayowe)

w odróżnieniu Amazon Produkty sponsorowane i Amazon Sponsorowane reklamy marek, Amazon Reklamy DSP zachowują się bardziej jak Google Display i Facebook reklamy.

Ponadto, Amazon Reklamy DSP mogą być pokazywane na dowolnych stronach na zewnątrz Amazon I nie polegaj na zapytaniach wyszukiwania być wyświetlany.

Rozliczenie za Amazon Reklamy DSP działają również inaczej. Podczas gdy ty płacisz za Amazon Reklamy produktów sponsorowanych i Amazon Reklamy marki sponsorowanej oparte na koszcie kliknięcia, Amazon Reklamy DSP są naliczane za wyświetlenie.

Innymi słowy płacisz Amazon za każdym razem, gdy wyświetla się Twoja reklama niezależnie od tego, czy użytkownik podejmie działanie w związku z Twoją reklamą.

Kolejna kluczowa różnica polega na tym Amazon Reklamy DSP są nie wywołane wyszukiwaniem słów kluczowych. Zamiast tego określasz grupę docelową i Amazon odpowiednio wyświetli Twoje reklamy.

Ale najpotężniejszy aspekt Amazon DSP polega na tym, że możesz kieruj ruch reklamowy w dowolne miejsce. Na przykład możesz przyciągnąć klientów, którzy dokonali zakupów Amazon bezpośrednio z powrotem do własnej strony internetowej!

Jeśli możesz zamknąć sprzedaż we własnej witrynie, możesz zachować informacje o kliencie i zbudować własną publiczność i markę.

Jak się zintegrować Amazon DSP do istniejących reklam

przed Amazon DSP, można było tylko celować środek i dół lejka sprzedażowego.

Na przykład, Amazon Produkty sponsorowane i Amazon Sponsorowane reklamy marki pozwalają reklamować się tylko klientom z zamiarem wyszukiwania co ogranicza zasięg.

Nie ma możliwości dotarcia do ludzi którzy nie szukają aktywnie tego, co sprzedajesz! Innymi słowy, nie jest możliwe generowanie świadomości marki przy pomocy stałych klientów Amazon Reklama produktów sponsorowanych lub sponsorowana marka.

Ale dzięki Amazon DSP możesz teraz dotrzeć praktycznie do każdego na świecie i pokazać ludziom swoje produkty którzy nigdy nie wiedzieli, że potrzebują Twojego produktu.

Już teraz, Amazon DSP umożliwia wyświetlanie reklam oparte na 6 opcje targetowania

 • Kierowanie na styl życia – Możesz wyświetlać reklamy odbiorcom w oparciu o szerokie grupy zainteresowań, takie jak gotowanie, wędkarstwo, entuzjaści technologii itp.
 • Kierowanie na rynek – Docierasz do klientów, którzy prawdopodobnie dokonają zakupu na podstawie ostatnich wyszukiwań lub zachowań związanych z przeglądaniem
 • Kierowanie kontekstowe – Możesz wyświetlać reklamy odbiorcom na podstawie tego, co aktualnie przeglądają
 • Kierowanie demograficzne – Możesz wyświetlać reklamy na podstawie wieku, płci, dochodów, lokalizacji itp…
 • Remarketing – Możesz wyświetlać reklamy odbiorcom, którzy oglądali lub kupili Twoje produkty
 • Targetowanie na podobieństwo – Możesz mieć Amazon szukaj kupujących podobnych do tych, którzy już od Ciebie kupili
 • Kierowanie na niestandardowych odbiorców – Możesz przesłać własną grupę odbiorców do targetowania

Jak biegać Amazon Reklamy DSP

Amazon Reklamy DSP są w dużej mierze oparte na uczeniu maszynowym. W zasadzie mówisz Amazon do kogo chcesz kierować reklamy, jakie produkty chcesz sprzedawać, kiedy wyświetlać reklamy i Amazon robi resztę.

Amazon Reklamy DSP mogą być również tworzone automatycznie za pomocą Amazonnarzędzi do tworzenia reklam firmy, ale generalnie leży to w Twoim najlepszym interesie tworzyć własne kreacje reklamowe.

Po utworzeniu reklam Amazon następnie umieści je na różnych stronach internetowychdowiedz się, które reklamy konwertują i stale optymalizuj swoje kampanie.

Jeśli masz własny sklep internetowy, również możesz umieść piksel na własnej stronie które przejdą Amazon informacje o odwiedzających Twój sklep, które możesz następnie wykorzystać do stworzenia podobnych odbiorców itp.

Ogólnie, Amazon Reklamy DSP mają tendencję do lepszej konwersji kiedy odsyłasz gości z powrotem do Amazon a nie do własnej witryny.

Rekommenderad:  Jak grać w Cyberpunk 2077 na Androidzie za darmo?

Jeśli jednak masz tzw wysoka wartość życiowa klientamożesz spróbować złapać wyprzedaż w swoim własnym sklepie.

Prawdziwa moc Amazon DSP jest bogactwem Amazon konkretne informacje o kliencie masz dostęp w celu kierowania reklam.

Jak zacząć z Amazon Reklamy DSP na dole ścieżki

Najszybszy i najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie pracy Amazon Reklamy DSP są proste przeprowadzić kampanię retargetingową.

Oto opcje retargetingu.

 • Amazon Remarketing pikselowy – Możesz retargetować klientów, którzy robili zakupy na Twojej stronie
 • Amazon Remarketing produktów – Możesz retargetować kupujących, którzy oglądali konkretny produkt, ale go nie kupili
 • Amazon Remarketing marki – Możesz retargetować kupujących, którzy oglądali DOWOLNY z Twoich produktów za pomocą reklamy specyficznej dla marki
 • Amazon Remarketing produktów podobnych – Możesz wyświetlać reklamy kupującym, którzy przeglądali produkty podobne do Twoich
 • Amazon Remarketing sprzedaży krzyżowej – Możesz wyświetlać reklamy produktów komplementarnych do istniejącej bazy klientów

Na początek po prostu stworzyć Amazon publiczność składa się z kupujących z jednej z powyższych kategorii.

Ty, zatem utwórz reklamę tego produktu we wszystkich Amazonobsługiwane rozmiary reklam jak pokazano niżej

Umieszczenie reklamy Rozmiar reklamy Wymiary kreacji* Maks. Waga pliku Format pliku
średni prostokąt 300 x 250 pikseli 300 x 250 pikseli 200 kb HTML, 40 kb statyczne (50 kb FR, IT, ES, JP) JPG / PNG-8
Tablica wyników 728 x 90 pikseli 728 x 90 pikseli 200 kb HTML, 40 kb statyczne (50 kb FR, IT, ES, JP) JPG / PNG-8
Szeroki drapacz chmur 160 x 600 pikseli 160 x 600 pikseli 200 kb HTML, 40 kb statyczne (50 kb FR, IT, ES, JP) JPG / PNG-8
Duży prostokąt 300 x 600 pikseli 300 x 600 pikseli 200 kb HTML, 50 kb statycznie JPG / PNG-8
billboardy 970 x 250 pikseli, 800×250 pikseli (DE) 970 x 250 pikseli, 800×250 pikseli (DE) 200kb JPG / PNG-8
Mobilna tablica liderów 320 x 50 pikseli 640 x 100 pikseli @2X (wymagane) 50 kb JPG / PNG-8
Strona ze szczegółami i wynikami wyszukiwania urządzenia mobilnego 414 x 125 pikseli 1242 x 375 pikseli @3X (wymagane) 100 kb JPG / PNG-8

Pamiętaj, możesz pozwolić Amazon aby utworzyć wszystkie reklamy dla ciebie, ale generalnie lepiej jest tworzyć własne, abyś mógł uwzględnij swoją unikalną propozycję wartości.

Oto jak wyglądają moje reklamy.

Oto mój Amazon strona sklepu dokąd kieruję ruch reklamowy.

Oto jak działały moje reklamy retargetujące w zeszłym miesiącu

W tej chwili dochodzę do ok 3-krotny zwrot z inwestycji ale wyświetlam reklamy DSP dopiero od około 3 miesiące. Z czasem mój ROAS ulegnie poprawie z dalszym udoskonaleniem.

Jak zacząć z Amazon Reklamy DSP na początku ścieżki

Amazon DSP jest potężny, ponieważ umożliwia dostęp Amazonukrytą skarbnicę preferencji i zachowań kupujących.

Jak wspomniano powyżej, możesz użyć 4 główne sposoby kierowania Twoi najlepsi klienci na ścieżce

 • Segmenty stylu życia – Szerokie grupy zainteresowań, którymi interesują się Twoi klienci
 • Segmenty na rynku – Grupy na podstawie tego, czego ostatnio szukali klienci
 • Segmenty demograficzne – Grupy na podstawie tego, gdzie mieszkają Twoi klienci, ile mają lat itp…
 • Segmenty podobne do siebie – Grupy, które Amazon tworzy na podstawie istniejącej listy klientów

Na przykład w przypadku moich lnianych serwetek mogę celować kobiet powyżej 35 roku życia, które lubią produkty do domu i ogrodu.

W przeciwieństwie do odbiorców reklam displayowych Google wszyscy AmazonOdbiorcy serwisu to klienci szukający zakupów, a nie informacji.

W rezultacie Twój szczyt lejka Amazon reklamy DSP powinien lepiej konwertować niż ich odpowiedniki w reklamach displayowych Google, w zależności od Twojej oferty.

Następnie możesz użyć górnej części lejka Amazon Ruch DSP do tworzyć grupy retargetingowe dla reklam na dole ścieżki.

Rekommenderad:  Jak kupować od Alibaby i sprzedawać dalej Amazon w 2023 roku?

Kto jest uprawniony Amazon DSP?

Jeśli Amazon Reklama DSP brzmi dla Ciebie ekscytująco, z przyjemnością dowiesz się, że tak jest dostępne dla wszystkich Amazon sprzedawców z kilkoma ograniczeniami.

Po pierwsze, możesz tylko biegać Amazon reklamy DSP Poprzez Amazon lub upoważniony Amazon partnerem agencji reklamowej. Poza tym trzeba chcieć wydać co najmniej 35 tys.

Realistycznie rzecz biorąc, większość małych marek nie osiągnie progu wydatków na reklamę, więc musisz się temu przyjrzeć Amazon partnerzy agencji reklamowych aby dzielić się wydatkami na reklamę z innymi klientami.

Dokładnie tak prowadzę swój prąd Amazon Reklamy DSP dla mojej marki e-commerce.

W tej chwili korzystam OMGCommerce do prowadzenia mojego Amazon kampanie DSP i wystawiają mi rachunek raz w miesiącu za wyświetlanie reklam. W ten sposób nie muszę się martwić o spełnienie minimum 35 000 $ i mogę wykorzystać dźwignię finansową Amazon Reklamy DSP, aby zwiększyć moją sprzedaż.

Nie pozwól, aby minimum 35 000 zniechęciło Cię do biegania Amazon reklamy DSP, ponieważ są na to sposoby!

Brakujący kawałek Amazon Puzzle reklamowe

Do tej pory można było reklamować się tylko na Amazon za pomocą reklam opartych na zapytaniach, które znacznie ograniczył zasięg odbiorców.

Ale z Amazon DSP, możesz teraz dotrzeć praktycznie każdy kupujący w Internecie. W rzeczywistości, Amazon DSP rewolucjonizuje całą branżę reklamową w podobny sposób Facebook Reklama nie tak dawno temu podbiła świat.

w odróżnieniu Facebook i Google jednak Amazondane dotyczą wyłącznie zakupów co sprawia, że ​​ich odbiorcy są najbardziej wartościowi dla e-commerce.

Jeśli chcesz skorzystać Amazon DSP, a następnie sięgnij do swojego ulubionego Amazon partnerem agencji reklamowej dzisiaj. Mimo wszystko, 90% z Amazon sprzedawcy nie wykorzystują teraz tych reklam ze względu na minimalne wydatki na reklamę.

Przejmując niewielką inicjatywę, możesz mieć przewagę nad konkurencją!

Gotowy, aby poważnie podejść do rozpoczęcia działalności online?

Jeśli naprawdę zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu online, musisz sprawdzić mój bezpłatny mini kurs Jak stworzyć niszowy sklep internetowy w 5 Łatwe kroki.

W tym 6 dzienny mini kurs, ujawniam kroki, które podjęliśmy z żoną, aby zarobić 100 tysięcy dolarów w ciągu zaledwie roku. Co najlepsze, jest to bezpłatne i będziesz otrzymywać cotygodniowe wskazówki i strategie e-commerce!

Powiązane posty w Amazon Strategie reklamowe

O Stevenie Chou

Steve Chou jest wysoce rozpoznawalnym influencerem w przestrzeni e-commerce i nauczał tysiące studentów jak skutecznie sprzedawać fizyczne produkty online pod adresem ProfitableOnlineStore.com.

jego blogu, MyWifeRzućPracę.comzostał przedstawiony w Forbes, Inc, The New York Times, Entrepreneur i MSNBC.

On też jest współautor dla BigCommerce, Klaviyo, ManyChat, Printful, Privy, CXL, Ecommerce Fuel, GlockApps, Privy, Social Media Examiner, Web Designer Depot, Sumo i inne wiodące publikacje biznesowe.

Ponadto prowadzi popularny podcast e-commerceMoja żona rzuciła pracę, czyli 25 najlepszych programów marketingowych ze wszystkich Apple Podcasty.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami e-commerce, Steve prowadzi 7 sklep internetowy z figurkamiBumblebeeLinens.com, z żoną i zakłada doroczna konferencja e-commerce zwany Zjazd Sprzedawców.

Steve posiada tytuł licencjata i magistra elektrotechniki Uniwersytet Stanford. Pomimo tego, że studiował elektrotechnikę, znaczną część studiów podyplomowych spędził na studiowaniu przedsiębiorczości i mechaniki prowadzenia małych firm.