Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co jest Amazon„Zarządzaj swoimi eksperymentami” i jak z niego korzystać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co jest Amazon„Zarządzaj swoimi eksperymentami” i jak z niego korzystać

Zaktualizowano w lutym 2021 r.: Amazon pozwala teraz przeprowadzać testy A/B na głównych obrazach produktów.

Po latach ścisłego pilnowania swojej domeny, powodując testową „czarną dziurę” dla sprzedawców z ambicjami optymalizacji, Amazon w końcu zaczyna wdrażać narzędzia, które pozwolą sprzedawcom wycisnąć z nich każdą złotówkę Amazon działania marketingowe.

Najnowszym narzędziem w tym rosnącym arsenale sprzedawców jest Amazonfunkcję „Zarządzaj swoimi eksperymentami”.

W tym poście omówię co Amazon„Zarządzaj swoimi eksperymentami” zawiera informacje o tym, kto ma do nich dostęp i jak najlepiej je wykorzystać.

Co to jest Zarządzanie eksperymentami?

Zarządzaj swoimi eksperymentami to nowe narzędzie, które umożliwia kwalifikującym się sprzedawcom przeprowadzanie testów A/B ich treści A+, tytułów produktów oraz

W słowach Amazon:

Oznacza to, że będziesz mógł przetestować wiele różnych aspektów swojej zawartości A+ i odzyskać dane, które definitywnie pokażą Ci, co jest, a co nie jest najlepsze dla Twojej oferty (tj. zwiększa sprzedaż).

Testując kolejno różne elementy treści A+, z czasem zaczniesz uzyskiwać obraz tego rodzaju tekstu i obrazów, które najbardziej przemawiają do docelowych odbiorców.

Wyniki dadzą Ci również wgląd w to, co powinno działać najlepiej we wszystkich Twoich Treściach A+.

Niektóre z elementów zawartości A+, które będziesz mógł przetestować, to:

  • Nagłówki
  • Obrazy
  • Tekst
  • Kolejność, w jakiej układane są Twoje moduły A+
  • Dodawanie dodatkowych modułów do istniejącej zawartości klasy A+
  • Dodawanie wykresów, wykresów i grafiki zamiast fotografii do Twoich zdjęć

Te same zasady obowiązują podczas eksperymentowania z tytułami produktów, a teraz głównymi obrazami.

Co to są testy A/B lub testy podzielone?

Testy A/B (inaczej testy podzielone) mają miejsce, gdy jednocześnie testujesz dwie zmienne względem siebie w kontrolowanych warunkach, a następnie wykorzystujesz dane, aby pokazać, która z nich była bardziej skuteczna.

Czekaj, co?

Załóżmy, że wysyłasz wiadomość e-mail i chcesz przetestować dwa wiersze tematu, aby zobaczyć, który z nich ma większe szanse na otwarcie wiadomości (tj. jest bardziej skuteczny).

Oprogramowanie do testów dzielonych pozwoli Ci wysłać OBU w tym samym czasie. Więc kiedy wyślesz e-mail do 200 osób, 100 otrzyma wiersz tematu A, a 100 otrzyma wiersz tematu B.

Dane wskażą następnie, który temat był najczęściej otwierany, a zatem był najskuteczniejszy.

Aktualizacja 2021: Przeprowadzanie testów A/B Twoich obrazów

Od lutego 2021 r. Amazon teraz pozwól nam przeprowadzić testy A/B na zdjęciach produktów bez żadnego narzędzia innej firmy.

Możesz rozpocząć test A/B na swoich zdjęciach produktów w funkcji Zarządzaj swoimi eksperymentami (aby uzyskać dostęp do łącza, musisz być zalogowany w Centrum Sprzedawcy). Jeśli przeglądasz pulpit nawigacyjny Strona główna w Seller Central, przejdź do .

Powinieneś teraz zobaczyć pulpit nawigacyjny Zarządzaj swoimi eksperymentami. Od lutego 2021 r. Amazon umożliwia przeprowadzanie testów A/B zawartości A+, tytułu produktu i obrazu głównego.

Rekommenderad:  Porównaj opłaty robo-doradcy w Kanadzie (2023)

Amazon wspomniał o planach wprowadzenia w przyszłości podobnych funkcji testów A/B dla punktorów opisu i obrazów wtórnych. Ten artykuł zostanie zaktualizowany po wprowadzeniu tych funkcji.

Możliwość przeprowadzenia testu A/B obrazu głównego jest ważna, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą widzi każdy, kto trafia na Twoją ofertę. Wiedza o tym, który obraz jest najskuteczniejszy, prawdopodobnie zwiększy ruch i współczynnik konwersji.

Jedną z łamigłówek w testach A/B obrazu produktu jest to AmazonWymagania dotyczące wizerunku produktu są już dość surowe i szczegółowe.

Tworzenie wersji B, która spełnia te same wymagania ORAZ jest wystarczająco inna (eksperymenty z wersjami, które są bardzo różniące się od siebie dają bardziej znaczące wyniki) z Twojej wersji A może być dość trudne.

Kto może używać Zarządzaj swoimi eksperymentami?

Musisz spotkać się z 2 poziomy kwalifikowalności (więcej informacji na temat kwalifikowalności w dalszej części tego artykułu) do przeprowadzania eksperymentów na zdjęciach produktów:

  • Kwalifikowalność marki
  • Kwalifikowalność ASIN

W tej chwili funkcja Zarządzaj eksperymentami jest dostępna tylko dla dostawców i sprzedawców zarejestrowanych marką na amerykańskim rynku (jeśli nie należysz do AmazonBrand Registry, możesz dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak to zrobić tutaj).

Aby jednak uzyskać do niego dostęp, musisz mieć listy z istniejącymi treściami A +, które uzyskują wystarczająco dużą liczbę odwiedzających Amazon może „zapewnić statystycznie solidne wyniki testów A/B”.

Szybkim sposobem sprawdzenia, czy kwalifikujesz się do ASIN, jest wybranie dowolnej opcji z listy rozwijanej wspomnianej wcześniej. Poniższe okno faktycznie pokaże listę kwalifikujących się numerów ASIN. Tutaj możesz wybrać referencyjny ASIN z listy lub wyszukać konkretny ASIN, z którym chcesz poeksperymentować.

Jak z wieloma rzeczami Amazonnie ma żadnych szczegółowych informacji na temat tego, co można uznać za wystarczająco dużą liczbę odwiedzających.

W przypadku Treści A+ innym sposobem sprawdzenia, czy Twoje numery ASIN są odpowiednie, jest przejście do Menedżera treści A+ na koncie Seller Central:

Tam Menedżer A+ pokaże, które z Twoich aktualnych ASINów, które mają zawartość A+, kwalifikują się.

Jeśli nie masz kwalifikujących się numerów ASIN, otrzymasz komunikat podobny do tego:

Jeśli masz kwalifikujące się numery ASIN, zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego Zarządzaj swoimi eksperymentami, gdzie będziesz mógł tworzyć i zarządzać wszystkimi testami A/B dla swojej zawartości A+.

Jak tworzyć testy A/B?

Na desce rozdzielczej po prostu naciśnij przycisk z napisem i Amazon pozwoli Ci wybrać spośród Treści A+, Tytułu produktu lub Obrazu głównego, na którym chcesz przeprowadzić eksperyment.

W tym miejscu możesz również sprawdzić stan swoich Aktywnych eksperymentów.

Po wybraniu elementu, który chcesz przetestować, pojawi się przepływ pracy, który przeprowadzi Cię przez kroki, które należy wykonać, aby skonfigurować eksperyment. Gdy to zrobisz, będziesz mieć dwie wersje swojego elementu gotowe do wzajemnego przetestowania.

Rekommenderad:  Jak podsumować YouTube Wideo z ChatGPT?

Bez względu na to, dla którego elementu konfigurujesz eksperyment, pojawi się pole informacyjne wymagające wpisania nazwy eksperymentu, hipotezy i harmonogramu.

Nazwa eksperymentu służy wyłącznie jako odniesienie. Spraw, by było jasne i łatwe do rozróżnienia w przypadku przeprowadzania wielu eksperymentów jednocześnie.

W naszym przykładzie postawiliśmy również hipotezę, która jest zasadniczo tym, o co chodzi w twoim eksperymencie—. Amazon zawiera kilka przykładów, więc postaraj się, aby było to tak proste, jak tylko możesz.

Na koniec ustaw ramy czasowe, w których chcesz przeprowadzić eksperyment. Gdzieś w pobliżu 8 do 10 tygodni jest idealny.

W przypadku obrazu głównego po prostu zestawisz nowy obraz z aktualnie używanym, ale pamiętaj, aby był wystarczająco zróżnicowany, aby wyniki rzeczywiście coś znaczyły. Oto jak wygląda strona konfiguracji:

Jeśli chcesz przeprowadzić eksperyment z tytułem produktu, istnieje możliwość skopiowania aktualnie używanego tytułu do wersji B. Następnie możesz po prostu wprowadzić zmiany, aby uzyskać alternatywny tytuł. Aby uzyskać znaczące wyniki, wprowadzaj bardzo konkretne i pojedyncze zmiany, zamiast zmieniać, powiedzmy, ciąg kilku słów na raz.

A oto strona konfiguracji treści A+:

Następnie zaplanuj eksperyment, pozwól mu działać i wróć po zakończeniu, aby sprawdzić wyniki.

Jedna wskazówka to wypróbowanie alternatywnych obrazów, które są łatwiejsze do zrozumienia i zawierają więcej informacji niż ten, który masz obecnie.

Po zakończeniu Twój eksperyment zostanie przesłany do ręcznego sprawdzenia przed godz Amazon. Wykonaj wszystkie kroki i upewnij się, że Twoja wersja B jest zgodna Amazonwytyczne firmy, aby uniknąć powtórek.

Najlepsze praktyki testowania A/B w Zarządzaj swoimi eksperymentami

Podczas testów A/B powinieneś zawsze testuj tylko jeden element na raz.

Powodem tego jest to, że jeśli masz wersję A z jednym nagłówkiem, jednym zestawem obrazów i jednym zestawem tekstu, a masz wersję B z zupełnie innym nagłówkiem, innymi obrazami i innym tekstem, kiedy wyniki wrócą i dowiesz się, że wersja B była najskuteczniejsza, nie będziesz miał pojęcia dlaczego.

Czy to inny nagłówek sprawił, że był bardziej skuteczny? A może chodziło o inne obrazy lub inny tekst?

Jedynym sposobem, aby się dowiedzieć, jest testowanie jednego elementu na raz.

Więc jeśli chcesz przetestować nagłówek, uruchom dwa identyczne fragmenty zawartości A + i zmień tylko nagłówek.

Jeśli chcesz przetestować swoje obrazy, to samo. Użyj tego samego nagłówka i tekstu oraz zmień tylko jeden obraz.

Ty też chcesz daj mu trochę czasu przed interpretacją wyników. Próba interpretacji wyników zbyt wcześnie może być myląca.

Może to być powolny i nieco żmudny proces, ale taki jest sens optymalizacji. Celem jest wyciśnięcie ostatniej kropli „soku konwersji” z każdego elementu, aż do uzyskania idealnej kombinacji elementów.

A potem możesz to porównać z czymś innym.

Rekommenderad:  Co to jest wsteczna propagacja? - Zjednocz.AI

Jak długo mam biegać Amazon Eksperymenty z treścią stron A+?

Zarządzaj swoimi eksperymentami pozwala wybrać dowolny czas pomiędzy 4 i 10 tygodni. W tym czasie możesz anulować swój eksperyment.

Jednak, podobnie jak w przypadku powyższej sekcji najlepszych praktyk, cały sens testów A/B polega na zebraniu jak największej ilości danych przed podjęciem decyzji. Tak więc, aby uzyskać najbardziej wiarygodne wyniki, eksperymenty będą prowadzone tak długo, jak to możliwe.

Jedna z największych wad AmazonZarządzaj swoimi eksperymentami

Możliwość przeprowadzania eksperymentów na tytułach produktów i głównych obrazach bez korzystania z oprogramowania innych firm to duża aktualizacja AmazonZarządzaj swoimi eksperymentami. Byłbym jednak niedbały, gdybym nie wspomniał o wielkim problemie przed zakończeniem tego artykułu.

w typowym Amazon moda, wskaźniki uprawniające do przeprowadzania eksperymentów są nieco niejasne.

Niektórzy sprzedawcy na AmazonFora sprzedawców wspominają o zakwalifikowaniu się z ASIN, które mają około 1000 do 2000 sesji miesięcznie — ale inni mają ASIN z ponad 6000 sesji miesięcznie i nadal się nie kwalifikują!

Kiedy już przy tym jestem, fakt, że możesz używać Zarządzaj swoimi eksperymentami tylko wtedy, gdy masz ASIN o dużym natężeniu ruchu, wydaje się nieco sprzeczny z intuicją, ponieważ jego jedynym celem jest

Ma to oczywiście sens, ponieważ większy ruch dostarcza bardziej znaczących danych do eksperymentów.

Ale to stawia sprzedawców, którzy mogą faktycznie potrzebować wzmocnienia w tych obszarach, w jakimś paragrafie 22: .

To jednak nie koniec świata. Amazon mówi, że jeśli nie prowadzisz ASIN o dużym natężeniu ruchu, nadal możesz zwiększyć ruch w swoich ofertach, korzystając z innych metod reklamowych lub innych środków.

Miejmy jednak nadzieję, że narzędzie Zarządzaj swoim eksperymentem będzie dalej ewoluować w nadchodzących latach, aby rozwiązać ten problem.

Wniosek

Zarządzaj swoimi eksperymentami to fajna funkcja, która eliminuje zgadywanie podczas optymalizacji Treści A+, Tytułu produktu i Głównego obrazu oraz testowania zmiennych w celu stworzenia list o najwyższej możliwej konwersji.

To, czy warto poświęcić czas i wysiłek, będzie zależeć od tego, na jakim etapie jesteś teraz ze swoją marką – jeśli dopiero zaczynasz, mogą pojawić się mniej wiszące owoce, które zapewnią Ci lepszy zwrot z inwestycji w poświęcony czas.

Jeśli jednak jesteś marką o bardziej ugruntowanej pozycji, przetestowanie poszczególnych elementów za pomocą tego narzędzia może dostarczyć danych, które pomogą Ci wycisnąć z Twoich ofert co do ostatniego dolara.

Table of Contents