Co kryje przyszłość bitcoinów w Europie?


Wynik obrazu dla Future for Bitcoin w Europie?Źródło: Bitcoin Exchange Guide

Kryptowaluta przeszła długą drogę w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Ponieważ nieznana osoba opublikowała białą księgę Bitcoin i zapoznała nas z wygodną, ​​szybką i tanią metodą płatności peer-to-peer, więcej z nas zostało zatrudnionych do tej rewolucji finansowej. Dzisiaj coraz więcej z nas posiadać bezpieczny portfel Bitcoin Luno, częste platformy handlowe w celu wzbogacenia się i dokonywania globalnych płatności bez wysiłku.

Europa była jednym z głównych powodów bitcoinów, ponieważ tak wielu ludzi przyjmuje tę koncepcję i regularnie z niej korzysta. Jak zatem będzie w Europie? Co leży w przyszłości dla Bitcoin w Europie? Oto pytania, na które odpowiemy tutaj, patrząc na postawy Europy, intencje Bitcoin, planowane zastosowania i oczekujące przepisy UE.

Europejskie postawy wobec długowieczności bitcoinów

Jednym ze sposobów zrozumienia przyszłości Bitcoin w Europie jest zrozumienie postaw wobec niej. W końcu to ludzie decydują, czy kryptowaluta odniesie sukces, czy po prostu pozostaną. Dobra wiadomość dla Bitcoin jest taka, że ​​badania sugerują, że jest on w Europie na dłuższą metę.

Po ankieta przeprowadzona wśród 10 000 Europejczyków w różnych krajach ogólny wynik sugeruje, że Europejczycy wierzyli, że Bitcoin – w przeciwieństwie do niektórych innych monet cyfrowych – ma przed sobą długą przyszłość w Europie. Większość 63% respondentów twierdziło, że wierzy, że Bitcoin będzie nadal działał za dziesięć lat. Obywatele Europy, którzy najbardziej wierzyli w Bitcoin, pochodzili z Norwegii, Włoch, Holandii, Polski i Hiszpanii – podkreślając dobrą mieszankę krajów Europy Północnej i Południowej, wierzą w przyszłość Bitcoin.

Te wyniki są znaczące ze względu na względną młodość Bitcoin. Mając nieco ponad dziesięć lat do swojej nazwy, postawy, które zdecydowanie sprzyjają jego obecności przez kolejne dziesięć, są niczym innym jak osiągnięciem.

Badanie kryptograficzne ING

Wspomniane powyżej badanie nie było jedynym badaniem, które było obiecujące dla Bitcoin w Europie. Międzynarodowy bank ING również przeprowadził badanie patrząc na relacje między Bitcoinem a Europą z obiecującymi wynikami.

Wyniki wykazały, że dwie trzecie Europejczyków zna już Bitcoin i jego funkcjonowanie oraz 9% wszystkich respondentów zadeklarowało, że już posiada bitcoiny. Jednak jednym z najciekawszych wyników badań było opracowanie europejskich planów Bitcoin. Około jedna czwarta wszystkich Europejczyków biorących udział w badaniu stwierdziła, że ​​planuje kupić Bitcoin. Nawet jeśli połowa tych, którzy to stwierdzili, faktycznie zainwestuje lub kupi bitcoiny, zwiększy to ponad dwukrotnie liczbę ankietowanych Europejczyków posiadających bitcoiny.

Wyniki te wskazują, że własność bitcoinów w Europie będzie nadal rosła i może być powodem, dla którego tak wielu Europejczyków uważa, że ​​nadal będzie istnieć w ciągu najbliższych lat. Szanse na wzrost własności Bitcoinów wśród Europejczyków są jeszcze bardziej prawdopodobne, gdy zaczniesz odkrywać, w jaki sposób zwiększają się również możliwości korzystania z Bitcoin w Europie.

Rosnące wykorzystanie bitcoinów w Europie

Nie tylko Kanada wyznacza trend akceptacji Bitcoinów Wiadra z bitcoinami z kurczaka i Płatności podatku mieszkaniowego Bitcoin. Europa również korzysta z tych możliwości. Europejskie firmy, od startupów Fintech po międzynarodowe i uznane marki, akceptują teraz Bitcoin jako środek płatniczy. Oznacza to, że ekspozycja na Bitcoiny rośnie wśród ogółu społeczeństwa i daje im więcej powodów, aby zdecydować się na wyposażenie swoich finansów w Bitcoin. Oto przegląd niektórych z najbardziej przyszłościowych krajów europejskich, jeśli chodzi o bitcoiny i krypto:

  1. Malta – atrakcyjne przepisy podatkowe i nowy dom Binance na Malcie ułatwiają lokalnym firmom obsługę kryptografii, w szczególności Bitcoin.
  2. Szwajcaria – czasami nazywany kryptowalutą, Szwajcaria przywitała Bitcoin z ciepłym przyjęciem, a nawet umożliwiła opłacenie rachunków za media za pomocą Bitcoin.
  3. Niemcy – chociaż związek między kryptowalutami a Niemcami był nieco bardziej burzliwy, Berlin został również nazwany przez brytyjskie tabloidy rajem dla Bitcoinów.

Warto również zauważyć, że firmy fintech współpracują z mniejszymi firmami, aby pomóc im zaakceptować Bitcoin w Europie. Jeden taki przykład pochodzi z Cyclebit w Hiszpanii. We współpracy z kawiarniami mogą po prostu zmieniać sposób, w jaki obywatele Hiszpanii płacą za kawę w drodze do pracy.

Te trzy kraje i firma Cyclebit mogą radzić sobie wyjątkowo dobrze, jeśli chodzi o integrację korzystania z kryptografii w swoim społeczeństwie, z korzyścią dla wielu firm i konsumentów, ale można wykonać więcej pracy. Jest to kolejny krok, na który przygotowują się wszystkie kraje UE, ponieważ UE szuka ram regulacyjnych dla wszystkich kryptowalut, w tym Bitcoin.

Przepisy dotyczące Bitcoin w Europie

Właśnie taki proces jest obecnie w toku. Niektóre kraje UE już zaczęły wprowadzać przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut, ale te przepisy dotyczące wycinania i wklejania nie zawsze je ograniczają. Na wyznaczony zespół UE spoczywa odpowiedzialność za opracowanie przepisów, które działają dla wszystkich i promują używanie bitcoinów, takich jak te opracowane niedawno we Francji.

Entuzjaści kryptografii mogą nie być zachwyceni myślą o zdecentralizowanym charakterze bitcoinów mających jeszcze kilka powiązań z wyższymi władzami, ale gdy ludzie nie używają krypto ze strachu przed utratą oszczędności lub oszustwem, przepisy i ochrona dla obywateli mogłyby równie dobrze jeszcze bardziej promować wykorzystanie Bitcoin w Europie.

Wniosek

Podsumowując powyższe badania i dyskusje, przyszłość Bitcoin w Europie jest niezwykle obiecująca. Obywatele wydają się być zaangażowani w świat kryptograficzny i wierzą w jego potencjał; firmy zaczynają częściej z niego korzystać, ponieważ mogą; a oczekujące regulacje unijne mogą być odpowiedzią na wątpliwości lub niepokoje, które odkładają inwestycje w Bitcoiny. Następne lata mogą być początkiem prawdziwej rewolucji Bitcoin w Europie.