Co potrafi Android, czego nie potrafi iPhone

Co potrafi Android, czego nie potrafi iPhone 1

Zawsze było szum o wyższości Apple urządzenia z Androidem. Dzięki takim producentom jak Samsung, Huawei, a nawet Google, którzy produkują coraz lepsze telefony, zwiększa to liczbę rzeczy, które Android może zrobić, czego iPhone nie może.

Pochwała Apple przez lata był usprawiedliwiony produktem wysokiej jakości, ale Android nadrabia zaległości, a teraz przekracza Apple w niektórych obszarach. Istnieją działania, które Android może wykonać, które są niemożliwe dla iPhone'ów.

Doskonałe funkcje Androida w porównaniu do iPhone'ów

Rozszerzalna pamięć masowa

Jest to jedna z najbardziej urzekających cech produktu z Androidem. Jego zdolność do rozszerzania pamięci poza wbudowaną pamięcią jest niesamowita. Problematyczne jest, gdy pamięć urządzenia zapełni się i nie można nic zrobić poza usunięciem istniejących plików.

Z IOS utkniesz w jakiejkolwiek wbudowanej pamięci, z którą jest wyposażony. Jednak w systemie Android można użyć karty microSD, aby zwiększyć pojemność i pobierać dowolną liczbę aplikacji bez usuwania wcześniej załadowanych danych.

Wybierz domyślne aplikacje

Wybierz DefaultApps

Tę funkcję można znaleźć w ustawieniach aplikacji na Androida. Dzięki systemowi operacyjnemu Android użytkownicy mogą wybierać dowolne domyślne aplikacje do przeglądania, połączeń, a nawet przesyłania wiadomości.

Różne sklepy z aplikacjami

Choć może się to wydawać nieistotne, swobodę pobierania aplikacji z dowolnego miejsca korzystają tylko użytkownicy Androida. Jeśli widzisz coś, co wzbudza Twoje zainteresowanie poza sklepem Play, możesz to pobrać.

Dla użytkowników IOS jedynym źródłem pobierania jest Apple sklep. Niektórzy twierdzą, że jest to bezpieczniejsze, ponieważ zapewnia chronione forum dla użytkownika IOS, ale ogranicza wybór.

Włączanie konta gościa

Android zapewnia użytkownikom kolejny poziom ochrony na wypadek, gdybyś musiał udostępnić swoje urządzenie innym osobom. Opcja włączenia konta gościa umożliwiająca ukrycie danych osobowych przed kimkolwiek, kto korzysta z telefonu. Ta funkcja nie jest dostępna w przypadku iPhone'a.

Personalizacja

Android polega na dostosowywaniu i wolności. Bez względu na to, jak chcesz, aby wyglądało urządzenie z Androidem, musisz tylko zmienić swoje różne preferencje. W przeciwieństwie do tego możesz zmienić tapetę tylko na swoim urządzeniu IOS. Czcionki i ustawienia aplikacji pozostają takie same.

Dla użytkowników Androida zmiana czcionek i aranżacji aplikacji jest zawsze opcją. Możesz dowolnie zmieniać motywy, a gdy znudzi Ci się konkretny wygląd, możesz spróbować czegoś innego.

Nagrywaj rozmowy telefoniczne

Nagrywaj rozmowy telefoniczne

To kolejna funkcja, która jest obecna na Androidzie, ale jej brak na iPhone'ach. Opcja nagrywania rozmów telefonicznych z kimkolwiek znajduje się na klawiaturze telefonu dowolnego urządzenia z Androidem.

Jeśli używasz standardowego Androida i nie możesz znaleźć tej funkcji, możesz pobrać aplikacje innych firm ze swojego sklepu Play. The Apple Sklep nie ma żadnych aplikacji obsługujących tę funkcję.

Prawdziwe zalety i wady Androida na iOS

Oprócz okrzyków ich właścicieli istnieje kilka rzeczywistych różnic między telefonami z iOS i Androidem.

Większość różnic polega na tym, że iOS można znaleźć tylko na Apple telefony, podczas gdy Android działa na urządzeniach wielu producentów, co ma zarówno zalety, jak i wady.

Plusy Androida

– Wszechstronny
– Oprogramowanie stron trzecich
– Urządzenia peryferyjne Third Pary
– Tańsze aplikacje
– Modułowy interfejs użytkownika

Plusy iOS

– Lepsza stabilność
– Bezproblemowy ekosystem
– Lepszy stosunek sprzętu do wydajności
– Lepsze bezpieczeństwo aplikacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz kupić Android For Dummies od Dana Gooka, który opisuje wszystko, co musisz wiedzieć o platformie Android, a potem jeszcze trochę.

Android For Dummies