Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co powinieneś wiedzieć przed dołączeniem do Tiktok

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co powinieneś wiedzieć przed dołączeniem do Tiktok

TikTok został po raz pierwszy wprowadzony na rynek międzynarodowy we wrześniu 2017 r. Wkrótce platforma do udostępniania krótkich filmów stała się wirusowa i od tego czasu stała się jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji na świecie.

TikTok znalazł się na szczycie listy najczęściej pobierane aplikacje na świecie w 2023 roku. Była to najczęściej pobierana aplikacja na obu platformach Google Play Store i Apple Sklep z aplikacjami. Oczekuje się, że trend ten utrzyma się w 2023 r., ponieważ TikTok pozostaje jak dotąd najczęściej pobieraną aplikacją.

Wbrew temu, co myśli wiele osób, TikTok jest popularny nie tylko wśród nastolatków; platforma jest również przeznaczona dla przedsiębiorców i właścicieli firm, którzy wykorzystują ją jako sposób na zarabianie pieniędzy.

W tym artykule odpowiemy na kilka pytań zadawanych przez naszych użytkowników i omówimy inne kwestie, o których powinieneś wiedzieć przed dołączeniem do TikTok.

Jak długie są filmy TikTok?

Zwykłe filmy TikTok mogą trwać do 10 minut.

Historie TikTok są ograniczone do 15 sekund każda, ale możesz publikować wiele historii z rzędu.

Czy powinieneś dołączyć do TikToka?

Być może zastanawiałeś się, czy TikTok jest dla Ciebie; czy warto poświęcić czas na dołączenie. Dla twojej wiadomości, jego popularność gwałtownie rośnie nie tylko wśród nastolatków synchronizujących ruch ust, ale także komików, sportowców, muzyków, celebrytów i marek.

Wielu niezwykle popularnych influencerów rozpoczęło udaną karierę po tym, jak stało się wirusowe na TikToku. Jednym z przykładów jest Charli D’Amelio, która przed rozpoczęciem kariery w mediach społecznościowych była tancerką wyczynową przez ponad 10 lat. Teraz, mając 80 milionów fanów, 17-latek jest najczęściej obserwowanym twórcą na TikToku.

Rekommenderad:  Myśl przewodnia: Apple reprezentuje iPada 8 i prawie bez obramowania iPad Air 4 przed -

TikTok działa świetnie dla każdego, kto ma kreatywny umysł. Więc jeśli potrafisz wymyślić zabawne, zabawne pomysły i wiesz, jak utrzymać zaangażowanie odbiorców, ta platforma jest dla Ciebie.

Rzeczy, które powinieneś rozważyć przed dołączeniem do TikTok

Jeśli rozważasz TikTok jako miejsce docelowe w mediach społecznościowych do promocji marki lub firmy lub jako potencjalną platformę do pozyskiwania nowych obserwujących i zostania influencerem, weź pod uwagę między innymi takie czynniki, jak odbiorcy docelowi, typy treści i algorytmy TikTok.

1. Grupy odbiorców

Przedsiębiorcy i osoby wpływowe, które chcą zwiększyć przychody i obserwujących na TikTok, powinni wiedzieć, czy znajdą tam swoją grupę docelową. Według Statisty, 7 na 10 amerykańskich nastolatków jest na TikToku.

Jak wspomniano wcześniej, nastolatki mogą być największymi użytkownikami TikTok, ale nie są użytkownikami TikTok. Według Badanie przeprowadzone przez magazyn z lutego 2023 r21 procent millenialsów (w wieku od 25 do 40 lat) ma konto TikTok, a kolejne 17 procent planuje je założyć.

2. Typ treści i nisza

Wyzwania związane z tańcem piosenek znalazły szczególne miejsce w społeczności TikTok, ponieważ zabawne filmy są podstawą platformy. Wyzwania w mediach społecznościowych są również popularne wśród Tik-Tokerów, takie jak „Flip the Switch” wyzwanie.

Inne rodzaje treści, które są popularne na TikTok, to synchronizacja ust, komedie, rekonstrukcje dialogów, skecze, filmy zza kulis, uspokajające filmy, tworzenie dzieł sztuki i programy, takie jak Quincy’s Tavern.

3. Algorytmy TikToka

Algorytmy TikTok są nieco skomplikowane. Od Twojej lokalizacji po hashtagi i wzorce interakcji, wszystkie są brane pod uwagę przy selekcjonowaniu kanałów.

Jak TikTok wyjaśnia:

„Kiedy otwierasz TikTok i lądujesz w swoim kanale Dla Ciebie, otrzymujesz strumień filmów dopasowanych do Twoich zainteresowań, co ułatwia znajdowanie treści i twórców, których kochasz. Ten kanał jest obsługiwany przez system rekomendacji, który dostarcza treści do każdego użytkownika, który może być interesujący dla tego konkretnego użytkownika”.

Rekommenderad:  Co to jest opis meta i dlaczego warto się nim przejmować?

Niektóre ważne czynniki wpływające na algorytmy TikTok to:

  • Zaangażowanie użytkowników: filmy, które tworzysz, lubisz, udostępniasz i komentujesz; konta, które obserwujesz.
  • Informacje wideo: może to obejmować szczegóły, takie jak hashtagi, podpisy i dźwięki.
  • Ustawienia urządzenia i konta: preferencje językowe, kraj i typ urządzenia są brane pod uwagę w celu optymalizacji doświadczenia użytkownika.

Jednak TikTok mówi również: „Silny wskaźnik zainteresowania, na przykład to, czy użytkownik skończył oglądać dłuższy film od początku do końca, miałby większą wagę niż słaby wskaźnik, na przykład, czy widz i twórca filmu są w tym samym kraj.”

A co najważniejsze: „Ani liczba obserwujących, ani to, czy konto miało poprzednie filmy o wysokiej skuteczności, nie są bezpośrednimi czynnikami w systemie rekomendacji”.

Wskazówki, jak odnieść sukces na TikTok

Więc teraz chcesz dołączyć do TikTok – świetna decyzja! Pozwól nam pomóc, dzieląc się kilkoma przydatnymi wskazówkami:

1. Utwórz listę hashtagów

Spójrz na udostępniony przez nas przykład z Tawerny Quincy (przewiń w górę) i zwróć uwagę na podpis z hashtagami. Jak omówiliśmy wcześniej, hashtagi są jednym z czynników, które pomagają kształtować stronę. Używanie hashtagów gwarantuje, że Twoje treści będą widoczne dla potencjalnych odbiorców.

Przy tak wielu rodzajach hashtagów i limicie 100 znaków znalezienie odpowiednich hashtagów dla TikTok może być mylące. Zalecamy korzystanie z naszej aplikacji, Ekspert od hashtagów, więc możesz zostawić to zmartwienie nam i skoncentrować się na swoich filmach.

2. Eksploruj kanały i odkrywaj

Po określeniu najlepszych hashtagów do użycia możesz poświęcić swój czas i energię na przeglądanie stron i . **Dzięki temu dowiesz się, jaki rodzaj treści może dobrze pasować do użytkowników. Teraz spróbuj stworzyć podobne filmy i poeksperymentuj z nimi.

3. Bądź kreatywny

Jeśli lubisz wyrażać swoją kreatywność lub zabawną stronę, masz szczęście z TikTok. Nagrywaj filmy pod różnymi kątami, miksuj klipy i dopasowuj je do rytmu. Możesz użyć narzędzi do edycji w aplikacji, aby Twoje klipy wyglądały świetnie. Nie bój się eksperymentować, ponieważ to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, co sprawdza się w przypadku odbiorców.

Rekommenderad:  Wyszukiwanie obrazu wstecznego: wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z TikTok, staraj się publikować posty konsekwentnie i urzeczywistniaj swoje oczekiwania. Pierwsze kilka tygodni najlepiej poświęcić na zapoznanie się z aplikacją oraz zapoznanie się z jej funkcjami i zawartością. Doda ci to pewności siebie i zapewni wiedzę potrzebną do opracowania planu własnych treści, tworzenia filmów i udostępniania ich na TikTok. Baw się dobrze i powodzenia!