Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co powinna zawierać umowa o partnerstwie kanałowym?

Kiedy Twoja firma zdecyduje się na partnerstwo z innym przedsiębiorstwem, ważne jest, abyś otrzymał elementy partnerstwa na piśmie. To nie tylko chroni obie strony, ale także zapewnia, że ​​wszyscy zaangażowani wiedzą, czego się od nich oczekuje i jak najlepiej postępować przez cały okres trwania partnerstwa. To powiedziawszy, poniżej dzielimy się tym, co powinna zawierać umowa o partnerstwie kanałowym. Chociaż lista, którą udostępniamy, nie jest wyczerpująca, mamy nadzieję, że skłoni Cię do przemyślenia kwestii dotyczących Twoich własnych umów.

Definicja terminów

Istnieją pewne sekcje umowy o partnerstwie kanałowym, które mogą szybko stać się zbyt skomplikowane i rozwlekłe. Umowa zawiera niezbędny żargon prawny i marketingowy, z którym partnerzy lub strony zaangażowane mogą nie być nieznajome. Dołączenie słownika lub definicji terminów do umowy o partnerstwie kanałowym jest często najlepszym sposobem na dostarczenie informacji technicznych przy jednoczesnym wypełnieniu luk informacyjnych, które mogą mieć wszystkie odpowiednie strony.

Klauzula poufności – Umowa o partnerstwie kanałowym

W każdym partnerstwie kanałowym będzie potrzebna klauzula poufności, ponieważ podczas ścisłej współpracy z inną firmą będzie dochodzić do wymiany poufnych informacji. Ważne jest, aby uwzględnić tę sekcję, aby chronić obie firmy przed możliwością wycieku tajemnic handlowych lub zastrzeżonych.

Warunki płatności

Umowa o partnerstwie kanałowym bez warunków płatności może skutkować poważnymi reperkusjami, takimi jak żądania płatności, które są nieuzasadnione. Warunki płatności muszą być wyraźnie określone, w tym:

  • Jakiej kwoty pieniędzy partnerzy kanałowi mogą się spodziewać w zamian za produkty sprzedane w Twoim imieniu
  • Kiedy otrzymamy zapłatę
  • W jaki sposób pieniądze zostaną otrzymane (np. czekiem, przelewem, przelewem bezpośrednim itp.)
  • Klauzule zwrotu pieniędzy (tj. produkty zwrócone nie będą skutkować płatnością)
  • Co dzieje się z płatnościami w przypadku zakończenia partnerstwa kanałowego (tj. wszelkie wynagrodzenie zostanie zakończone po zakończeniu tego partnerstwa)

Działania marketingowe

Działania marketingowe muszą zostać zapisane w umowie o partnerstwie kanałowym jako środek odpowiedzialności. Wszelkie wytyczne dotyczące reklam muszą być również określone. Na przykład wiele firm narzuca ścisłe wytyczne dotyczące marketingu i promocji, aby zapewnić ich spójność z przekazem. Inne narzucają ścisłe wytyczne dotyczące promocji z przyczyn prawnych ze względu na organizacje normatywne, które regulują sposób, w jaki firma może się reklamować. Umieszczając działania marketingowe na piśmie, chronisz wszystkie zaangażowane strony, zapewniając, że każdy wie, czego się oczekuje i co jest dozwolone.

Warto jednak zauważyć, że ta część umowy może dawać pewne pole manewru. Nie musisz na przykład określać takich rzeczy, jak częstotliwość promocji w mediach społecznościowych. Z drugiej strony, im bardziej wyraźnie określisz swoje warunki, tym bardziej prawdopodobne jest, że strony spełnią oczekiwania, które zostały im postawione.

Odszkodowanie

Nie jest tajemnicą, że prowadzenie firmy może kosztować dużo pieniędzy, a co za tym idzie, w ramach partnerstwa kanałowego może być poniesionych kilka wydatków. Ta sekcja umowy partnerstwa kanałowego określa zatem, kto poniesie poniesione koszty. Na przykład, kto płaci koszty reklamy w celu promowania oferty?

Własność intelektualna

Ta sekcja umowy o partnerstwie kanałowym określa własność własności intelektualnej związanej z materiałami marketingowymi, sprzedawanym produktem, stronami internetowymi i domenami itp. Na przykład partner produkujący ofertę (Firma A) powinien zachować wszelkie prawa własności do tego, co jest sprzedawane, ale partner sprzedający ją na swojej własnej stronie internetowej (Firma B) zachowa prawo własności do swojej strony internetowej. To, że Firma B używa swojej strony internetowej do promowania produktu Firmy A, nie oznacza, że ​​posiada jakiekolwiek prawa własności intelektualnej do produktu Firmy A. Jednocześnie ta umowa nie przyznałaby Firmie A żadnych praw własności intelektualnej do strony internetowej Firmy B.

Obowiązki

Kto jest odpowiedzialny za co? W jakim charakterze? Określając obowiązki w umowie o partnerstwie kanałowym, eliminujesz zamieszanie dotyczące ról i wymagań dotyczących działań.

Relacje Firmy

Podobnie jak w przypadku ról i obowiązków, ta klauzula umowy o partnerstwie kanałowym wyraźnie określa, kto jest producentem produktu i kto go sprzedaje.

Zastrzeżenie, ograniczenie odpowiedzialności

Jeśli firma produkująca kaski futbolowe nawiąże współpracę z partnerem detalicznym, a partner detaliczny zostanie pozwany za wadliwy kask sprzedany w jego sklepie – klauzula ograniczenia odpowiedzialności określi, kto ponosi koszty kosztów prawnych. W końcu wada kasku mogła być bezpośrednim skutkiem sposobu, w jaki sprzedawca obchodził się z kaskiem, a nie winą producenta.

Zakończenie

Umowy partnerskie nie zawsze są harmonijnymi relacjami i nie ma gwarancji sukcesu. Na przykład firma partnerska może naruszyć Twoją własność intelektualną i ukraść tajemnice handlowe. W związku z tym ważne jest, aby mieć sekcję dotyczącą rozwiązania umowy, która szczegółowo opisuje konsekwencje każdego naruszenia warunków umowy.

Ponadto, nawet jeśli jest to dobra relacja, musisz wyraźnie określić warunki rozwiązania umowy. Na przykład, czy Twoja firma zawiera umowę, która trwa rok z firmą partnerską? Musisz określić, jak zakończy się partnerstwo i co stanie się po fakcie.

Czy Twoja firma poszukuje partnerstw kanałowych, aby oferować rozwiązania cyberbezpieczeństwa swoim użytkownikom? Jeśli tak, sprawdź Program partnerski kanału SiteLock.