Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co powoduje problemy z ogrzewaniem Androida i jak ich unikać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co powoduje problemy z ogrzewaniem Androida i jak ich unikać

Producenci smartfonów stale unowocześniają swoje produkty, aby oferować najlepszy sprzęt dostępny na rynku. Dotarliśmy do etapu, w którym telefony działają na 6 GB RAM-u i niesamowicie wydajnych procesorach. Jednocześnie projektanci zmniejszają rozmiary i tworzą zdumiewająco cienkie smartphones. Dlatego ostatecznie prowadzi to do niespójnego i okropnego zarządzania ciepłem, co powoduje ogromną liczbę problemów, powodując dysfunkcję telefonu i w niektórych przypadkach daremność. Dlatego, kiedy twój Smartfon z Androidem lub tablet się nagrzewa, zaczynasz się martwić i zadajesz różne pytania:

Jednak w niektórych scenariuszach problemy te występują przez dłuższy czas, gdy smartfon zaczyna się starzeć. W większości przypadków jedynym wyjściem jest zakup nowego smartfona, chociaż istnieją pewne podstawowe rozwiązania i metody, które w pewnym stopniu mogą zmniejszyć ryzyko i problemy. Dlatego w tym artykule omawiamy, co tak naprawdę powoduje problem przegrzania smartfona i, co ważniejsze, jak można tego uniknąć.

Co powoduje przegrzanie telefonów z Androidem?

Chociaż artykuł koncentruje się na urządzeniach z Androidem, logika powinna pasować do każdego smartfona/tabletu.

Stresowanie gadżetu podczas jego ładowania

Jest to prawdopodobnie główne źródło problemów z ogrzewaniem smartphones. Większość użytkowników gra na swoich urządzeniach przenośnych, gdy są one podłączone do źródła zasilania, ale nie powinni, nigdy. Jak widać, gra wymaga dużych zasobów, w związku z czym procesor i procesor graficzny wykonują znacznie więcej pracy niż zwykle, w związku z czym zwykle się nagrzewają. Dodatkowo akumulator jest ładowany jednocześnie, co również powoduje wydzielanie ciepła. Jedno i drugie razem wzięte, możesz sobie wyobrazić konsekwencje. Tak naprawdę ogólne korzystanie z telefonu podczas ładowania również nie jest wskazane, chyba że jest to coś ważnego.

Nadmierne granie

Jeśli chodzi o granie w gry, nie powinieneś stale obciążać rdzeni wewnętrznych, co jakiś czas potrzebują one przerw na ochłodzenie smartphones nie są przeznaczone głównie do grania w aplikacje takie jak Modern Combat czy FIFA. Gdy płyta główna ulegnie spaleniu lub uszkodzeniu, jej przywrócenie jest prawie niemożliwe, chyba że jesteś gotowy zapłacić ogromną sumę. W przeciwieństwie do laptopów nie ma otworów wentylacyjnych odprowadzających ciepło i większość smartphones nie używaj żeli chłodzących, które w pewnym stopniu mogą pomóc w problemach z przegrzaniem.

Czynnik środowiskowy

Smartfony z Androidem są bardziej podatne na przegrzanie, jeśli są używane w cieplejszych regionach lub w bezpośrednim świetle słonecznym. Ponadto z oczywistych powodów należy unikać trzymania słuchawki na desce rozdzielczej samochodu. Nie mówię, że musisz umieszczać je wyłącznie w klimatyzowanych pokojach, ale jeśli istnieje lepsza opcja, skorzystaj z niej. Jednak ważną rzeczą, o której należy pamiętać, gdy urządzenie z Androidem się przegrzeje, jest sprawdzenie zewnętrznych warunków klimatycznych, zanim zaczniesz szukać problemów wewnętrznych.

Niespójne opłaty

Nawet jeśli Twój telefon ma strasznie słabą baterię, ciągłe jego ładowanie nie powinno być codzienną czynnością. W ciągu jednego dnia liczba ładowań powinna być ograniczona do maksymalnie dwóch. To nie tylko poważnie wpływa na żywotność baterii, ale z czasem może całkowicie zniszczyć telefon.

Możesz sprawdzić stan baterii, wybierając „” i dotykając opcji „Informacje o baterii”. Jeśli nie jest „dobry”, możesz go wymienić.

To także błędne koło z baterią i wysoką temperaturą. Gdy Twój smartfon lub tablet z Androidem jest gorący, powoduje to wyczerpanie zasobów bateria szybciej, ponieważ dzięki temu ruch jonów będzie znacznie szybszy. Staraj się także unikać całkowitego rozładowania i nie ładuj ponownie tylko wtedy, gdy jest to możliwe gadżet na Androida już umarł. Częściowe, szybsze doładowanie serii są lepsze dla zdrowia Twoich akumulatorów, a także oszczędzi Ci stresu.

Jak uniknąć przegrzania

Teraz, gdy już wiesz, jakie są najczęstsze czynniki napędzające problemy z przegrzaniem smartphonesOto kilka prostych praktyk, które możesz zastosować, aby ich uniknąć.

Nie używaj wszystkiego na raz

Mnóstwo aplikacji działających w tle, usługi lokalizacyjne ustawione na najwyższy poziom dostępu, włączone połączenie danych 4G (może też hotspot), podłączone urządzenie NFC/Bluetooth, a Ty wciąż oczekujesz, że telefon się nie zagotuje? Rozumiem, że jeśli producenci OEM włączają te funkcje smartphones, nie powinno być żadnej szkody w tym, czy ktoś użyje ich wszystkich razem, czy nie. Ale Twój telefon prawdopodobnie nie jest wystarczająco zoptymalizowany do takiej pracy. Dlatego pozostaw światło przez kilka dni, aby sprawdzić, czy sytuacja się poprawiła. Jeśli tak, wiesz, kogo winić (miałem na myśli producenta OEM!).

Sugerowałbym także całkowite wyłączenie wibracji, jeśli nie jest to konieczne, szczególnie opcja wibracji przy dotyku na Androidzie. Jasność to kolejny taki element, który możesz zminimalizować, aby poprawić stan. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że procesor (i karta graficzna) nie są nadmiernie obciążone, aby ogrzewanie Androida było możliwie minimalne.

Identyfikuj i usuwaj fałszywe aplikacje za pomocą DU Phone Cooler

Jest to bezpłatna aplikacja na Androida, która zasadniczo kończy zadania powodujące spustoszenie w temperaturze Twojego smartfona. Nie poprawi to znacząco stanu państwa, ale w pewnym stopniu może pomóc. Biorąc pod uwagę oceny i komentarze, okazało się to przydatne dla wielu osób. Kiedy próbowałem, DU Phone Cooler zdołał zredukować około 6-7 stopni, co i tak jest przyzwoite, bo mój telefon sam w sobie tak naprawdę się nie przegrzewał. Najlepszą częścią DU Phone Cooler jest to, że pozwala identyfikować nieuczciwe aplikacje, które zwiększają wydajność Temperatury Androidai prawdopodobnie możesz się ich całkowicie pozbyć.

Korpus metalowy/szklany? Zdobądź plastikową osłonę

Telefony z metalową obudową zawsze wyrządzą krzywdę, niezależnie od tego, co zrobisz. Aby tego uniknąć, masz dwie możliwości – poprosić producenta OEM o wymianę całej obudowy telefonu na coś chłodniejszego lub zakup plastikowej obudowy. To drugie wydaje się bardziej prawdopodobne i może pozytywnie wpłynąć na poziom ogrzewania. A skoro mowa o etui, nie kupuj czegoś wykonanego z duszącego materiału, takiego jak skóra, i całkowicie otulającego telefon, ponieważ może to również powodować wzrost temperatury. Perforowane etui FTW! Brawo HTC!

Korzenie

Zgadza się, rootowanie jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem na przegrzanie Androida, ale na pewno nie dotyczy to każdego. Główną atrakcją związaną z uzyskaniem dostępu do roota jest to, że jeśli będziesz grzebał na forach, możesz w rzeczywistości zmniejszyć obciążenie procesora, aby działał mniej. Co więcej, inna instalacja pamięci ROM może naprawić te problemy, jeśli w rzeczywistości jest to problem z oprogramowaniem.

Wyczyść swój smartfon/tablet

Nie, nie trzeba go myć, ale wyczyszczenie styków akumulatora i przedmuchanie go z kurzu na pewno mu bardzo pomoże. Oczywiście mówimy o tych rzadkich telefonach z Androidem, które są wyposażone w wyjmowany tył i wymienną baterię. Kurz może przedostać się do wnętrza urządzenia przez wentylator mikrofonu, a nawet przez otwór ładowania. Jeśli nie masz pewności, jak otworzyć plik Smartfon z Androidem lub tabletu i zapakuj go z powrotem, a następnie udaj się do pobliskiego serwisu telefonicznego i poproś o posprzątanie.

Po prostu wyłącz to

Czy próbowałeś kiedyś wyłączyć telefon w ciągu dnia? Może to zabrzmi szalenie, ale jeśli nie potrzebujesz telefonu, dlaczego go nie wyłączysz? Jest wielu ludzi, którym trudno jest wyłączyć komputer, co ostatecznie prowadzi do uzależnienia. Ale naucz się oddzielać swoje życie od technologii i korzystaj z niej tylko wtedy, gdy naprawdę jej potrzebujesz. Kiedy śpisz, wyłącz go. Kiedy jesteś na spotkaniu biznesowym, wyłącz go. Dzięki niemu Twój przyjaciel techno będzie „świeży” i gotowy do pracy, kiedy tego potrzebujesz. To najlepsze rozwiązanie problemu, ale jednocześnie zdrowe i niewymagające wysiłku.

To wszystko. Oto kilka wskazówek, które naszym zdaniem mogą zaradzić problemom z przegrzewaniem się telefonu z Androidem. Jeśli nic nie pomoże, zawsze możesz wyrzucić go do wody i kupić nowy!