Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co robi projektant interfejsu użytkownika?

Co to jest interfejs użytkownika? Co robi projektant interfejsu użytkownika? W tym artykule jesteśmy z Tobą, odpowiadając na te pytania. Być może słyszałeś słowo „inspirujący projekt” na temat interfejsu użytkownika. Feeling design oznacza, że ​​wygląd różnych części produktu, od kombinacji kolorów po przód napisów, powinien zapewniać użytkownikowi przyjemne uczucie.

Podczas gdy doświadczenie użytkownika obejmuje wszystkie aspekty końcowego doświadczenia użytkownika, interfejs użytkownika ogranicza się jedynie do elementów zewnętrznych. W skrócie można powiedzieć, że projektowanie interfejsu użytkownika to proces projektowania wyglądu i sposobu działania, za który odpowiada użytkownik w wyniku interakcji z produktem cyfrowym.

Co robi projektant interfejsu użytkownika?

Która część strony jest zaprojektowana przez projektanta interfejsu użytkownika? Aby uzyskać odpowiedź na pytanie czym zajmuje się projektant UI, konieczne może być najpierw zdefiniowanie UI i UX. Projektanci interfejsu użytkownika są odpowiedzialni za zaprojektowanie prawie wszystkich zewnętrznych części strony.

Tworzenie strony internetowej, oprogramowania lub aplikacji wymaga architekta i projektanta wnętrz, podobnie jak budowanie budynku. Tutaj architekt jest projektantem UX, a projektant wnętrz jest projektantem UI. Podczas korzystania z Twojego produktu cyfrowego użytkownik przeżywa podróż, aż dotrze do upragnionego celu. Projektant interfejsu użytkownika jest odpowiedzialny za to, aby sceneria tej podróży była piękna i przyjemna dla użytkowników.

Jakie umiejętności powinien posiadać projektant UI?

Umiejętności, które musisz opanować jako projektant interfejsu użytkownika, można podzielić na różne kategorie. Jedną z tych kategorii są umiejętności techniczne. Pierwszą umiejętnością techniczną wymaganą od projektanta interfejsu użytkownika jest prototypowanie. Wszystkie te kroki mają na celu umożliwienie wyobrażenia sobie, jak będzie wyglądał produkt końcowy już na początku procesu projektowania interfejsu użytkownika.

Pamiętaj, że ten ostateczny obraz nie powinien pozostać tylko w Twoim umyśle. Trzeba umieć to zaprezentować innym, wykonując prototyp. Chociaż projekt interfejsu użytkownika musi być unikalny, brak lojalności wobec poprzednich projektów może czasami być problematyczny. Ponieważ użytkownik prawdopodobnie czuje się wyobcowany i nie może porozumieć się z nowym środowiskiem.

Pamiętaj, że plany narysowane na papierze – lub plany, które masz w głowie – nie zawsze są realizowane w podobny sposób. W projektowaniu UI i UX trzeba pomyśleć o przygotowaniu makiet. Makieta to realistyczny model wizualny ostatecznego obrazu sieci lub oprogramowania. Do wdrożenia makiety możesz użyć narzędzi takich jak Mockup Builder, HotGloo, Balsamiq Mockups i Proto.io.

Kroki po prototypowaniu

Przepływ użytkowników to kolejna rzecz, która pojawia się w projektowaniu interfejsu użytkownika. Korzystając z dostarczonego produktu lub usługi, użytkownik staje przed kilkoma krokami. Przepływ użytkownika odnosi się do diagramu, na którym ujęte są wszystkie kroki podejmowane przez użytkownika.

Wszystkie kroki wykonywane przez projektanta interfejsu użytkownika wymagają precyzji, koncentracji, uwagi i doświadczenia. Z tego powodu osobom, które dopiero weszły na tę ścieżkę, zaleca się najpierw zaprojektowanie szkieletowego przepływu użytkowników dla stron internetowych i gotowego oprogramowania, aby zdobyć niezbędne i podstawowe umiejętności.

Do tego prototypowania można wykorzystać profesjonalne narzędzia takie jak Origami Studio, InVision, Sketch, czy Adobe XD. Dla Twojej wygody w tej witrynie internetowej dostępne są szkolenia dotyczące projektowania interfejsu użytkownika w programie Adobe XD. Oczywiście oprogramowanie nie jest wymagane, a pracę można w pewnym stopniu przyspieszyć wykorzystując w początkowej fazie papier i długopis.

Dodatkowe uwagi

Załóżmy, że różne osoby zajmują się projektowaniem interfejsu użytkownika i UX w kolekcji. W takim przypadku dobrze jest zadbać o ich interakcję, ponieważ na miarę użytkownika wymagana jest współpraca w zakresie wydajności, projektu wizualnego, wyglądu i wrażenia końcowego. Testowanie możliwości użytkownika to kolejna umiejętność, którą musisz opanować jako projektant interfejsu użytkownika i UX. Testowanie funkcjonalności oznacza mierzenie, czy użytkownik wchodzi w interakcję z projektem, czy nie.

Projektowanie interakcji

Projekt interaktywny to kolejna część, którą należy uwzględnić w interfejsie użytkownika. Projektant interfejsu użytkownika musi zadbać o to, aby żądany układ działał i był poprawnie wyświetlany na różnych urządzeniach. Po tym etapie, jak wspomniano w poprzednich sekcjach, przychodzi czas na prototypowanie i sprawdzenie planu wdrożenia. W tym procesie projektant interfejsu użytkownika zauważy wady w projekcie i spróbuje je naprawić.

Być może będziesz musiał wielokrotnie powtarzać ten krok prób i błędów. Biorąc pod uwagę ogrom tej dziedziny, projektanci interfejsów użytkownika muszą mieć pełne informacje na temat układu, koloru, typografii, elementów interaktywnych i innych elementów projektu. Poza tym konieczne jest głębokie zrozumienie użytkownika i jego potrzeb, kwestia ta jest wynikiem doświadczeń i badań, ale można ją wdrożyć przy odrobinie empatii i zrozumienia wzajemnych odczuć użytkownika.

Produkt powinien być taki, aby użytkownik mógł w najlepszy możliwy sposób wykonać pożądaną czynność. Ta sekcja jest umieszczona w projekcie interakcji użytkownika i sprawdzane są sekcje takie jak sposób otwierania menu, czas oczekiwania użytkownika po naciśnięciu klawisza itp. Architektura informacji to kolejna część, którą powinien wziąć pod uwagę projektant interfejsu użytkownika.

Opanować to. Informacje na stronie internetowej lub w oprogramowaniu powinny być ustrukturyzowane, uporządkowane i zorganizowane w taki sposób, aby mogły bezpośrednio odsyłać użytkownika do tego, czego potrzebuje.

Bezpieczeństwo pracy

Jeśli planujesz rozpocząć pracę jako projektant interfejsu użytkownika, upewnij się, że posiadasz takie cechy osobowości, jak cierpliwość, wytrwałość i kreatywność. Projektant interfejsu użytkownika musi pracować z wieloma osobami, co wymaga pracy zespołowej. Należy pamiętać, że projektowanie użytkownika jest miejscem spotkania różnych nauk.

Jako projektant interfejsu użytkownika musisz posiadać niezbędne informacje z zakresu biznesu, psychologii, marketingu, grafiki itp. Jednak pola UI i UX interfejsu użytkownika są bardzo szerokie i możesz zarobić wysokie dochody stając się ekspertem w tej dziedzinie . Dochód ten może się różnić w zależności od stażu pracy. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo pracy przy projektowaniu interfejsu użytkownika.

Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na tę pracę, a poziom tego zapotrzebowania rośnie z dnia na dzień. Dodatkowo istnieje możliwość współpracy z firmami zagranicznymi i pracy jako freelancer w tej dziedzinie. Bezpieczeństwo pracy w tym zawodzie osiąga swój szczyt, gdy wiadomo, że rola projektantów UI nie zmniejszy się wraz z rozprzestrzenianiem się sztucznej inteligencji. Ich pomoc jest raczej potrzebna w projektowaniu przyszłości świata z wykorzystaniem Internetu rzeczy i innych wschodzących nauk.

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie CoolpadaPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online