Co się stało z Yahooligans? – Techniki

Co się stało z Yahooligans? - Techniki 1

W 1996 roku Yahooligans było najfajniejszym miejscem dla dzieci, aby być online. Moja najstarsza córka absolutnie to uwielbiała. Witryna obsługiwana przez Yahoo i pełna starannie dobranych treści dla dzieci zapewnia wszystko, czego może chcieć. Były gry, żarty, czaty, sport, aktualności (głównie o celebrytach i tego rodzaju rzeczach) i wiele więcej. Uwielbiała nawet codzienne quizy. Pewnego razu wysłała list do „Ask Earl”, na który faktycznie udzielono odpowiedzi na stronie! Ta funkcja była jak stara kolumna Drogi Abby znaleziona w gazetach w całym kraju. Dzieci mogły wysyłać pytania, z którymi się zmagały, a „Earl” odpowiadał na jedno pytanie każdego dnia.

Niektóre rzeczy, które można znaleźć na stronie, obejmują kategorie, takie jak:

    Sport – ciekawostki, wiadomości dnia i najważniejsze historie. Messenger – Yahooligans Messenger był podobny do zwykłego Yahoo Messenger, pozwalając dzieciom wysyłać SMS-y do znajomych lub czat głosowy. Wykrzyczeć! – To była cotygodniowa ankieta, którą dzieci mogły wziąć, a następnie obserwować wyniki, aby zobaczyć, gdzie pasują ich własne odpowiedzi. Gry – Było Mnóstwo fajnych opcji, w tym gier planszowych, gier słownych, gier karcianych i wielu innych! Wiadomości – Obejmowały wszystko, od plotek o gwiazdach, przez pogodę, po gazety, a także nowości w świecie technologii i nauki.

Tuż pod linkami do głównych tematów znajdowała się wyszukiwarka, w której dzieci mogły szybko znaleźć wszystko, czego potrzebowały w witrynie, lub były w stanie wyszukać takie rzeczy, jak oprogramowanie, pomoc w odrabianiu prac domowych, wygaszacze ekranu, muzyka i gry wideo. Jeszcze raz, wszystko został ręcznie wybrany przez personel Yahoo, aby upewnić się, że wszystkie wyniki są zawsze odpowiednie dla dzieci. Dla mnie to była dość wielka sprawa. Nadal nie jestem pewien, czy przejście na sztuczną inteligencję w dzisiejszych czasach jest lepsze niż faktyczne, że ludzie szukają rzeczy, aby upewnić się, że są bezpieczne dla dzieci do zobaczenia i użycia.

Nazwa zmieniła się z Yahooligans na Yahoo Kids w 2006 roku. Do tego czasu moja najmłodsza córka używała tej nazwy. Większość czasu spędzała na rozmowach ze swoimi przyjaciółmi na temat chłopców i cheerleaderek, a także na znajdowaniu filmów z konkursami do obejrzenia. Jestem pewien, że sprawdziła, czy jej celebrytki miażdżą, by zobaczyć, co robią, a może nawet – mam nadzieję! – wykorzystał ją, aby pomóc jej w odrabianiu lekcji, gdy mama pracowała.

Witryna przez lata była nieoceniona. Zapewniał wszystko, czego dzieci mogłyby potrzebować w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Kiedy został wprowadzony na rynek – i przez wiele kolejnych lat – był jedyny w swoim rodzaju. Niestety, Yahoo zamknął go całkowicie w 2013 roku bez żadnego ostrzeżenia, pożegnań i fanfar. Konkurencja w Internecie i aplikacjach mobilnych była zbyt duża, aby uzasadnić utrzymanie jej działania. W tym czasie CEO Marissa Mayer oświadczyła, że ​​zdecydowała się zamknąć blisko 70 ówczesnych nieruchomości Yahoo, aby „bardziej skoncentrować się na aplikacjach mobilnych”.

Yahooligans przywołuje wiele wspomnień dla każdego, kto był dzieckiem w czasach świetności. Wątki o tym można znaleźć na Reddit i w wielu innych miejscach. Jeden z użytkowników zauważył, że „Człowieku… Yahooligans BYŁO moim dzieciństwem. Byłem zapadającym w pamięć dzieckiem, więc kiedy wróciłem do domu ze szkoły, zrobiłem przekąskę i spędziłem cały czas na tej stronie internetowej. ”

Czy byłeś Yahooligan? Jaka była twoja ulubiona część strony? Jaka jest twoja ulubiona pamięć? Udostępnij to nam w komentarzach.

Jak zawsze, miłego surfowania!