Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co się stanie, jeśli popełnisz uczciwy błąd i otrzymasz ręczne działanie?


Co się stanie, jeśli popełnisz uczciwy błąd i otrzymasz ręczne działanie?

W jednym z odcinków Zapytaj Googlebota John Mueller wyjaśnił, co się stanie, jeśli popełnisz uczciwy błąd SEO i w stosunku do Twojej witryny zostaną zastosowane ręczne działania.

Specjalista ds. SEO zapytał Johna, jak Google zareagowałby na uczciwy błąd SEO.

John wyjaśnił, że może odpowiedzieć na to pytanie jedynie w odniesieniu do wskazówek dla webmasterów i zasad dotyczących spamu.

Google wie, że nikt nie jest doskonały i łatwo jest natknąć się na złe praktyki SEO, ponieważ zauważyłeś coś niewłaściwego w Internecie.

A może ktoś próbował udzielić dobrej rady w dobrych intencjach.

Google zdaje sobie sprawę, że może się to zdarzyć, dlatego ich systemy starają się pomóc właścicielom witryn na dwa sposoby.

Po pierwsze, jeśli ich systemy będą w stanie automatycznie rozpoznać i wyizolować złe praktyki, spróbują je zignorować i po prostu skupić się na dobrych częściach swojej witryny.

Większość stron internetowych ma wiele dobrych części.

Po drugie, jeśli Google będzie musiał podjąć ręczne działania, poinformuje Cię o tym w Google Search Console. Powinno to dać Ci szansę na rozwiązanie problemu, a następnie złożenie prośby o ponowne rozpatrzenie.

W tym momencie mogą dokładnie sprawdzić, czy wszystko zostało naprawione, i anulować ręczne działania.

Google zdaje sobie sprawę, że mogą się zdarzyć uczciwe błędy, i stara się radzić sobie z nimi w sposób przemyślany.

Oczywiście zawsze dobrze jest dowiedzieć się więcej o SEO przed wprowadzeniem zmian w swojej witrynie.

A prosty błąd nie zrujnuje na zawsze pozycji Twojej witryny w wyszukiwarce Google.

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Jana 0:03
Dzisiejsze pytanie pochodzi od Ashrafa, który pyta o to, jak Google reaguje na uczciwe błędy. Na to pytanie mogę odpowiedzieć jedynie w odniesieniu do naszych wskazówek dla webmasterów i zasad dotyczących spamu internetowego. Wiemy, że nikt nie jest doskonały, łatwo jest natknąć się na złe praktyki, choćby dlatego, że zobaczyłeś w Internecie coś niewłaściwego.

Albo od kogoś innego, kto udzielił dobrej rady w dobrych intencjach. To może się zdarzyć, rozumiemy to. Nasze systemy starają się pomóc właścicielom witryn na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli nasze systemy potrafią automatycznie rozpoznać i wyizolować złe praktyki, staramy się je po prostu ignorować. Skoncentrujemy się na dobrych częściach Twojej witryny, a większość witryn ma wiele dobrych części.

Po drugie, jeśli zajdzie potrzeba podjęcia ręcznych działań, poinformujemy Cię o tym w Google Search Console. Daje to szansę na rozwiązanie problemu, a następnie złożenie wniosku o ponowne rozpatrzenie. W tym momencie możemy jeszcze raz sprawdzić, czy wszystko zostało naprawione i anulować ręczne działania.

Krótko mówiąc, rozumiemy, że mogą się zdarzyć uczciwe błędy i staramy się radzić sobie z nimi w sposób przemyślany. Chociaż warto dowiedzieć się więcej o SEO przed wprowadzeniem zmian w swojej witrynie, prosty błąd nie zrujnuje na zawsze pozycji Twojej witryny w wyszukiwarce Google.

Mam nadzieję, że to pomoże ci choć trochę uspokoić umysł. Do zobaczenia następnym razem.