Co Tasker może zrobić dla Twojego Androida

Tasker to aplikacja na Androida, która automatyzuje Twoje urządzenie z Androidem, aby robić prawie wszystko, co chcesz. Dzięki kilku dotknięciom palca zmienia się w geniusza administratora i urządzenia. Problem z Tasker polega na tym, że jest początkujący z niewielką wiedzą programistyczną. To nie znaczy, że nie możesz korzystać z aplikacji. Oznacza to po prostu, że nie możesz od razu zagłębić się w zaawansowane rzeczy. Skorzystaj z tego przewodnika, aby rozpocząć korzystanie z Tasker.

Co Tasker może zrobić dla Twojego Androida 1

Co robi Tasker?

Tasker wykonuje dla Ciebie zadania na podstawie określonych przez ciebie warunków. Może się to wydawać niejasne lub niezbyt przydatne, ale Tasker ma tysiące możliwych zadań do wykonania. Te zautomatyzowane zadania oznaczają, że nie musisz pamiętać o zrobieniu czegoś na telefonie, ponieważ nastąpi to automatycznie. Krótkim i szybkim przykładem może być ustawienie aplikacji tak, aby rozjaśniała ekran telefonu, gdy osiągnie 18:00, a na zewnątrz będzie ciemniej. Nie musisz wcale rozjaśniać ekranu, ponieważ aplikacja zrobi to, gdy nadejdzie właściwy czas.

Tasker wykonuje zadania od ustawień po połączenia telefoniczne i SMS-y na twoim telefonie, ale nie jesteś ograniczony tylko do telefonu. Możesz także ustawić zadania dla obiektów Bluetooth i Wi-Fi w domu. Możesz nawet użyć tagów „nfc”, aby zautomatyzować prawie wszystko w domu. Utwórz tag, który wyłączy alarm w telefonie. Ustaw znacznik gdzieś z dala od łóżka, na przykład w pobliżu włącznika światła na drzwiach. Następnie użyj Tasker, aby utworzyć zadanie, w którym alarm nie wyłączy się, dopóki nie zeskanujesz etykiety przy drzwiach. Wymaga to wstawania z łóżka, aby wyłączyć alarm i nie pozwala ci pozostać w łóżku i nie zasnąć! Korzystanie z tagów „nfc” jest nieco bardziej skomplikowane dla początkującego, ale możesz się go nauczyć i używać, gdy poczujesz się bardziej komfortowo.

Jak korzystać z Tasker dla początkujących

Kiedy po raz pierwszy załadujesz Taskera, zaczniesz w trybie dla początkujących. To najlepsze miejsce na rozpoczęcie, gdy nigdy wcześniej nie korzystałeś z podobnej aplikacji. Tryb dla początkujących ma wiele predefiniowanych zadań, z których możesz od razu skorzystać, nie musząc się bawić, ale dobrym pomysłem jest nauczenie się, jak tworzyć własne zadania, aby szybciej przejść do trybu zaawansowanego.

Tasker ma trzy funkcje, których musisz się nauczyć i zrozumieć:

 • Zadania: Zadanie to ostateczny cel, jaki ma osiągnąć urządzenie. Pomyśl o tym jak o głównych zdjęciach. Jak wspomniano powyżej, jednym z zadań byłoby rozjaśnienie ekranu w określonym czasie. Twoim ostatecznym celem jest zwiększenie czytelności ekranu.
 • Działania:Działania podejmowane są przez urządzenie, aby zrealizować zadanie. Chcesz rozjaśnić ekran, gdy jest ciemno? Twoim działaniem byłoby rozjaśnienie ekranu o określony procent. Możesz wykonać jedną lub wiele akcji, które będą automatycznie wykonywane na podstawie utworzonego zamówienia.
 • Profile (konteksty): Profile, zwane także kontekstami, to czas, w którym działania będą spełniać twoje zadanie. W tym przykładzie chcesz, aby ekran rozjaśniał się o 18:00, gdy robi się naprawdę ciemno. Ten czas, 18:00, jest twoim kontekstem.

Oto, jak się to rozegra: gdy godzina 18-ta uderzy w wyzwalacze kontekstowe i uruchomi twoją akcję, aby urządzenie rozjaśniło ekran o żądany procent, a teraz jest łatwiejsze do zobaczenia i twoje zadanie jest ukończone.

Aby to wszystko skonfigurować, wykonaj te same kroki dla każdego zadania, które chcesz:

 1. Wybierz kartę „zadania”.
 2. Puknij „Nowe zadanie”. Nazwij zadanie. Pamiętaj, że to jest twój ostateczny cel dla twojego urządzenia. Zapisz nazwę
 3. Pojawi się ekran edycji zadania. Tutaj ustawiasz swoje działania. Stuknij „Dodaj nową akcję”, a następnie znajdź i ustaw żądaną akcję. Powtórz dla każdej akcji, którą chcesz wykonać dla tego zadania.
 4. Zapisz zadanie.
 5. Otwórz kartę profili.
 6. Stuknij „dodaj nowy profil”.
 7. Znajdź pożądany kontekst z wielu dostępnych opcji. Upewnij się, że ustawienia są prawidłowe, ponieważ czasami jest wiele szczegółów.
 8. Aplikacja wyświetli wszystkie utworzone przez Ciebie zadania, a następnie wybierzesz zadanie, które chcesz powiązać z tym profilem.
 9. Zapisz swój profil. Możesz włączać i wyłączać profil na karcie profilu.

Wskazówki dotyczące korzystania z Tasker dla początkujących

Jeśli jesteś nowicjuszem w Tasker, możesz poczuć, że jest to zbyt trudne do zrozumienia, ale nie poddawaj się. skorzystaj z tych wskazówek, aby pomóc Ci zostać ekspertem.

 • Zacznij od trybu dla początkujących. Nawet nie myśl o przejściu do trybu zaawansowanego, dopóki nie poczujesz się początkującym.
 • Przyjrzyj się bliżej zadaniom dołączonym do aplikacji. Możesz zobaczyć wszystkie różne zadania, działania i profile oraz sposób ich zestawienia. Używaj ich jako przewodnika podczas tworzenia własnego.
 • Używaj zadań innych osób. Tasker ma funkcję importu, która pozwala importować pliki APK z zadaniami. Wyszukaj w Internecie zadania Tasker, które możesz zaimportować. Ktoś inny wykonuje całą pracę, a ty możesz czerpać korzyści.
 • Wyszukaj na przykład zadania. Będziesz zaskoczony, jak wiele możesz zrobić za pomocą Taskera. Ucząc się, co inni zrobili ze swoją aplikacją, możesz dowiedzieć się, jak samodzielnie stworzyć te zadania lub użyć ich, aby wymyślić nowe pomysły na zadania, które najlepiej Ci odpowiadają. The Wiki Tasker to świetne miejsce, aby zacząć poznawać zadania, działania i profile.

Przy prawidłowym użyciu Tasker może z łatwością zautomatyzować całe życie. Jako początkujący może się to wydawać niemożliwe. Gdy zaczniesz pracować i bawić się w Tasker, wkrótce zobaczysz, jak łatwo jest tworzyć zadania i profile, a wkrótce będziesz tworzyć zaawansowane zadania przez całe życie.