Co to jest 5G? – Techniki

Co to jest 5G? - Techniki 1

Minęło prawie 10 lat, ale 5G wreszcie staje się rzeczywistością. W 2018 r. Przewoźnicy rozpoczęli wdrażanie 5G w wybranych miastach. Jednak wraz z pojawieniem się mobilnego 5G w ograniczonych miastach, bardziej wszechstronny będzie on w 2020 roku.

W tej chwili wydaje się, że jest więcej pytań o 5G niż odpowiedzi. Większość ludzi jest ciekawa, czym naprawdę jest 5G i czy kiedykolwiek zobaczą to w miejscu zamieszkania, podczas gdy inni bardziej martwią się telefonami 5G. Pozostaje również pytanie, który przewoźnik będzie miał najlepszą jakość usługi 5G.

Jeśli szukasz odpowiedzi na temat tego, jak działa 5G i dokąd zmierza, ten artykuł jest dla Ciebie.

Co jest 5 SOL?

Co to jest 5g

5G to mobilna sieć szerokopasmowa nowej generacji, która ostatecznie zastąpi LTE 4G. Dzięki 5G doświadczysz szybszych prędkości wysyłania i pobierania w tempie wykładniczym. Czas komunikacji urządzeń z innymi sieciami bezprzewodowymi również znacznie się zmniejszy.

W jaki sposób 5 G Działa

5G jest względnie inny niż tradycyjny 4G LTE. Różni się od pasm widma do małych komórek. Poniżej znajduje się wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak działa 5G.

Widmo

5G działa w trzech różnych pasmach widma, w przeciwieństwie do 4G LTE. Chociaż może to nie wydawać się ważne, będzie miało uderzający wpływ na codzienne użytkowanie. 5G wykorzystuje widmo górnopasmowe, które jest również określane jako mmWave. Dzięki temu możesz uzyskać wysokie prędkości do 10 Gb / s przy bardzo niskim opóźnieniu. Główną wadą widma górnopasmowego jest to, że ma on stosunkowo niski obszar zasięgu, a penetracja budynku jest słaba.

Co 5 G Używa

5G korzysta z ulepszonego łącza szerokopasmowego. Aktualizacja do 5G znacząco zmieni sposób, w jaki codziennie korzystamy z technologii. 5G dodaje pasma widma, które nie są wykorzystywane w komercyjnym ruchu szerokopasmowym. Nie różni się to od niskiej prędkości, jakiej doświadczają użytkownicy w ruchliwych porach dnia w przypadku przewoźników, którym kończy się pojemność LTE.

5G wykorzystuje również zdalne sterowanie, ponieważ ma zadziwiająco małe opóźnienia. Jednym z celów zdalnego sterowania jest obniżenie ryzyka osobistego w obszarach niebezpiecznych poprzez umożliwienie wykwalifikowanym technikom kontrolowania maszyn z dowolnej części świata.

Co to jest 5G? - Techniki 2

Plusy i minusy sieci 5G

Chociaż prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie, aby wiedzieć dokładnie, co przyniesie nowy system, możemy założyć coś na podstawie doświadczeń, które mieliśmy podczas włączania 4G, a także na podstawie opinii ekspertów na temat tej technologii.

Należy się spodziewać, że niektóre problemy pojawią się od razu, takie jak mniejszy zasięg, ale z czasem zostaną naprawione. Wreszcie, doświadczenie będzie zależeć od Twojej lokalizacji i zasięgu w Twojej okolicy.

Plusy

– Zwiększona przepustowość
– Szybszy Internet
– Nowe opcje technologiczne

Cons

– Mniejszy zasięg
– Naruszenie częstotliwości radiowych
– Może zwiększyć ceny planu danych

Końcowe przemyślenia

5G będzie przełomowe, gdy zostanie w pełni wdrożony, choć może to potrwać lata. Niektóre kraje starają się wprowadzić usługę 5G, z USA, Koreą, Japonią, Afryką Południową i Chinami. Być może będziesz musiał poczekać, zanim w końcu będziesz mógł uzyskać dostęp do usługi 5G, ale ze wszystkimi oferowanymi przez nią funkcjami, warto poczekać.

Jeśli zastanawiasz się nad wczesnym przejściem na tę technologię i zastanawiasz się, jak wykorzystać ją w życiu biznesowym lub osobistym, możesz wybrać Projektowanie systemu 5G z Amazon i dowiedz się wszystkiego, co należy wiedzieć o sieciach 5G i ich architekturze.

Projektowanie systemu 5G