Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest AdSense dla wyszukiwania?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest AdSense dla wyszukiwania?

Ten post został ostatnio zaktualizowany 3 listopada 2022 r

AdSense dla wyszukiwania to narzędzie stworzone przez Google, które umożliwia wydawcom tworzenie niestandardowych wyszukiwarek Google w ich witrynach i zarabianie na nich. Wydawcy mogą to robić na komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych lub urządzeniach z aplikacjami. Oto przykład:

Jak to działa?

Wydawcy mogą umieszczać AdSense dla wyszukiwania w swojej witrynie za pomocą kilku wierszy kodu, użytkownicy wyszukują słowa kluczowe za pomocą pola wyszukiwania i przedstawiają im zestaw wyników wyszukiwania. Jeśli użytkownicy klikną jeden z wyników wyszukiwania Google, wydawcy uzyskują przychody z reklam za pośrednictwem AdSense.

Pamiętaj, że wydawcy mogą zarabiać na reklamach tylko wtedy, gdy użytkownicy klikają wyniki wyszukiwania. Nie opiera się na wyświetleniach wyników wyszukiwania.

Tworzenie jednostki reklamowej wyszukiwarki w AdSense jest stosunkowo proste. Utwórz jednostkę reklamową w AdSense, wybierz „Wyszukiwarka”, nadaj jej nazwę, wybierz preferowane ustawienia, odpowiednio ją dostosuj i umieść kod w swojej witrynie.

A co z dostosowywaniem?

Wielką zaletą tego typu reklam jest to, że wydawcy mają dużą kontrolę nad wynikami wyszukiwania oraz wyglądem i stylem. Wydawcy mogą dostosować wygląd i sposób działania, zmieniając układ wyszukiwarki, kolory lub wybierając spośród gotowych motywów. Możesz również uwzględniać lub wykluczać określone witryny z wyświetlania w wynikach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dostosowywaniu, przeczytaj ten artykuł pomocy Google: https://support.google.com/programmable-search/answer/4513783

Zasady, o których warto pamiętać

Konfigurując AdSense dla wyszukiwania w swojej witrynie, musisz znać wszystkie zasady. Oto niektóre z najważniejszych, o których należy pamiętać.

  • Wydawcy mogą wyświetlać tylko dwa pola AdSense dla wyszukiwania na stronie
  • Wydawcy nie mogą w żaden sposób modyfikować kodu
  • Kodu można użyć tylko na stronach wyników wyszukiwania
  • Podobnie jak w przypadku każdej reklamy AdSense, wydawcy nie mogą zachęcać użytkowników do klikania reklam
Rekommenderad:  Dlaczego optymalizacja treści jest ważna dla SEO? (Szczyt 5 Korzyści)

Wniosek

AdSense dla wyszukiwania to wypróbowany i przetestowany typ reklamy AdSense, który wydawcy mogą dodać do swojego arsenału i potencjalnie zwiększyć przychody z reklam. Szukasz więcej sposobów na zwiększenie zarobków w AdSense? Dzięki PubGuru School Of University pomagamy opanować zasoby reklamowe AdSense dzięki lekcjom wideo przez ramię.

Czy jesteś gotowy, aby przenieść swoje przychody z reklam AdSense na wyższy poziom? Zapisz się już dziś!

Table of Contents