Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest audyt biznesowy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest audyt biznesowy?

Audyt małej firmy niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz mieć do czynienia z Urzędem Skarbowym. Właściciele małych firm mogą przeprowadzać coroczne audyty wewnętrzne. Tak czy inaczej, proces audytu obejmuje sprawdzenie zapisów księgowych i numerów zeznań podatkowych. Chodzi o to, aby upewnić się, że Twoje dane finansowe są prawidłowe i zgodne z przepisami podatkowymi.Co to jest audyt małej firmy?

Jest to badanie wniosków podatkowych małych firm i dokumentacji finansowej. Chodzi o to, aby upewnić się, że wszystko jest dokładne. Księgi rachunkowe i sprawozdania finansowe są przeglądane przez audytorów zewnętrznych lub audytorów wewnętrznych.

Pamiętaj, że musisz zgłaszać rzeczy jak zagraniczne konto bankowe do IRS.

Dlaczego firmy poddawane są audytom?

IRS przeprowadza audyty małych firm z wielu różnych powodów. Oto kilka typowych sposobów, w jakie właściciel firmy może znaleźć się przed agentem IRS.

 • Ubieganie się o 100% wykorzystania biznesowego w pojeździe osobistym.
 • Zgłaszanie zbyt wielu lat strat biznesowych z rzędu.
 • Zaokrąglanie liczb informacji finansowych.
 • Inne złe praktyki finansowe, takie jak potrącenia z walnięcia.
 • Dochód małej firmy, który jest wyższy niż średnia, może spowodować zawiadomienie o audycie. Jednak szanse na to, że wylądujesz w biurze IRS, nie są wysokie.

Korzyści z audytu biznesowego

Audyty biznesowe służą wielu użytecznym celom. Niektóre firmy muszą przeglądać sprawozdania finansowe, aby przestrzegać przepisów. Inni muszą zlecić firmie księgowej przejrzenie dokumentacji finansowej, aby zachować wydajność. Oto kilka dobrych powodów, dla których większość audytów jest korzystna.

 • Wykryj oszustwo: Audytor sprawdza różne rodzaje oszustw. Wykorzenienie tego jest ważne dla jednoosobowej działalności gospodarczej i/lub spółki publicznejS. To także dobry sposób na wykrycie kradzieży pracowniczych. Czynniki ryzyka obejmują zaangażowanie kilku pracowników w program.
 • Zwiększ wydajność: Regularne audyty mogą uwypuklić zbędne procedury i praktyki. Proces audytu może przynieść zalecenia dotyczące usprawnienia i udoskonalenia procesów.
 • Audyty zapewniają zgodność: W każdej branży istnieją ustawowe obowiązki. Małe firmy borykające się z problemami związanymi z nieprzestrzeganiem przepisów mogą stracić klientów i ponieść wysokie grzywny. Sprawozdania z audytu są ważne, aby dopasować zgodność z obowiązkami ustawowymi. Formuła statystyczna do obliczyć wielkość próbki jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.
 • Audyty zapewniają lepsze budżety: Audyt zewnętrzny może obejmować deklaracje podatkowe firm, deklaracje podatkowe osób fizycznych i wyciągi bankowe. Nawet audyt wewnętrzny może pomóc właścicielom firm w lepszym budżecie. Uwzględniono zobowiązania, aktywa, wydatki i różne rodzaje dochodów. Proces audytu może pomóc wskazać obszary, w których można poprawić finanse firmy. Naturalnie następuje lepszy budżet.
 • Audyty mogą pomóc małej firmie uzyskać fundusze. Właściciele firm zazwyczaj myślą o wzroście. Audyty zewnętrzne mogą pomóc Twojej firmie pozyskać inwestorów lub banki w celu zapewnienia finansowania. Linia kredytowa może pomóc przenieść operacje biznesowe na wyższy poziom.
 • Audyty podkreślają złe praktyki. Mogą one pomóc Twojej firmie znaleźć kontrole wewnętrzne i praktyki audytowe, które należy zmienić. Poprawianie wszelkich problemów sprawia, że ​​​​czas podatkowy jest mniej skomplikowany.
Rekommenderad:  Jak zatrudnić i wyszkolić najlepszych wirtualnych asystentów z Filipin

Jakie są rodzaje audytu biznesowego?

Audyt małej firmy może przybierać różne formy. Będziesz musiał zebrać swoje sprawozdania finansowe i pokwitowania oraz umowy pożyczki dla każdego z następujących elementów:

Audyty wewnętrzne

Jak sama nazwa wskazuje, audyt wewnętrzny odbywa się w Twojej firmie. Te audyty wewnętrzne są przeprowadzane przez osoby lub zespół. Patrzą na sprawozdania finansowe, zgodność z zasadami i kwestie operacyjne, by wymienić tylko kilka obszarów.

Audyty podatkowe

To jest audyt IRS. Specjalista podatkowy sprawdzi zeznanie podatkowe, aby upewnić się, że jest ono dokładne. Audytor IRS przyjrzy się dokumentacji finansowej firm. Tego rodzaju audyty małych firm nie zawsze wskazują na wykroczenia. Audyt IRS taki jak ten wybierany jest na podstawie kilku kryteriów.

Audyty płacowe

Specjaliści ds. zasobów ludzkich w firmie przeprowadzają ten rodzaj audytu wewnętrznego. Dotyczą one informacji o pracownikach i upewnienia się, że otrzymują oni odpowiednie wynagrodzenie.

Audyty kryminalistyczne

Są to audyty techniczne, które są częścią dochodzeń cywilnych lub karnych. Te zewnętrzne audyty mogą obejmować agencję ds. zwalczania nadużyć finansowych. Wyniki mogą służyć jako dowód.

Audyty finansowe

Koncentrują się one na dokumentacji finansowej małej firmy. Stosowane są określone dokumenty podkreślające aktywa, inwestycje, przychody i wydatki. Nie zaszkodzi znać zasady 1099, aby mieć pewność, że złożysz dodatkowe dochody.

Audyt korespondencji

Są to audyty IRS, które przeprowadzane są telefonicznie lub mailowo. Szukają dodatkowych informacji podatkowych dotyczących konkretnego problemu lub przedmiotu. To jeden z najmniej dotkliwych rodzajów kontroli podatkowych. Audyty korespondencji są dość często ukierunkowane na organizacje non-profit i charytatywne.

Audyt terenowy

To kolejny rodzaj audytu IRS. Można je przeprowadzić w biurze księgowego, firmie, a nawet w domu. Audyty terenowe są dogłębne i kompleksowe.

Co obejmuje audyt biznesowy?

Niezależnie od tego, czy szukasz audytu IRS, audytu wewnętrznego, czy innego rodzaju od specjalisty podatkowego, musisz znać wymagane dokumenty. Poniższe wskazówki mogą sprawić, że cały proces przebiegnie płynnie. To tylko częściowa lista niektórych dokumentów finansowych, które możesz potrzebować.

Rekommenderad:  Kim jest włoski malarz?

Dokumenty szczegółowo opisujące kradzież lub straty

W przypadku szkód w przedsiębiorstwie audyt IRS może poprosić o zdjęcia. W przypadku braku ubezpieczenia potrzebne są kopie raportów policyjnych.

Rachunki

Tego rodzaju wydatki biznesowe obejmują organizacyjne i indywidualne nazwiska osób, które otrzymały zapłatę. Zewnętrzny audyt będzie również chciał zobaczyć daty, w których im zapłaciłeś. Plus rodzaj usługi.

Wpływy kasowe

Audyty IRS będą chciały zobaczyć, jak odnoszą się one do Twojej firmy. Proces audytu uwzględnia wpłacone i otrzymane pieniądze. Plus, przebieg w pewnych okolicznościach.

Umowy pożyczki

Audyt będzie chciał zobaczyć kopię pierwotnej pożyczki z lokalizacją nieruchomości. Należy również uwzględnić pożyczoną kwotę i warunki. Pamiętaj, aby dołączyć zestawienie, w jaki sposób pieniądze zostały wykorzystane przez zewnętrznego audytora.

Bilety

Niezależni kontrahenci mogą umieścić je w raporcie z audytu. Muszą być oznaczone celem biznesowym podróży. Uporządkowanie tych zapisów pomoże przyspieszyć każdy rodzaj audytu.

Jak przygotować się do audytu biznesowego

Jest kilka innych rzeczy, które musisz zrobić, aby przygotować się do audytu. Nie możesz całkowicie uniknąć jednego z nich. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się przygotować.

 • Prowadź dokładne zapisy. Pamiętaj, że zazwyczaj akceptowane są pliki elektroniczne. Jeśli jednak nie możesz znaleźć dokumentów, nawet ważny wydatek może zostać odrzucony.
 • Audyt w sprawie podatkowej staje się poważniejszy, jeśli twoje dokumenty są okropne. Jeśli potrzebujesz pomocy lub odliczyłeś wydatki, których nie powinieneś lub straciłeś dochód, zadzwoń do doradcy podatkowego.

Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje audytów. Gdy otrzymasz zawiadomienie od kierownika IRS, że chce on zajrzeć do Twoich ksiąg, musisz wykonać następujące czynności.

Proces audytu biznesowego IRS

Tego typu audyty nie muszą być stresujące. Ten rodzaj audytu sprawdzi informacje o Twojej firmie, aby upewnić się, że są one dokładne. IRS może wybrać Twoją firmę losowo lub poprzez powiązane badania. Dzieje się tak, gdy Twoja firma była związana z kimś, kto przeszedł audyt.

Rekommenderad:  Firma Great Lakes wprowadza analitykę biznesową jako specjalizację

Inne przyczyny to nadmierne wydatki i błędna klasyfikacja pracowników.

 1. Proces rozpoczyna się listem opisującym dokumenty i zapisy, których potrzebują.
 2. Te zapisy są sprawdzane przez agentów IRS.
 3. W telefonie jest końcowa konferencja i raport z egzaminu.
 4. IRS poinformuje Cię, czy jesteś winien pieniądze, kary i odsetki.
 5. Zamykają sprawę, jeśli zgadzasz się z listem zamykającym.

Jakie są ogólnie przyjęte zasady rachunkowości?

Są to standardy rachunkowości korporacyjnej i biznesowej. Rada Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB) używa GAAP jako podstawy praktyki i metody.

Jakie sprawozdania finansowe są potrzebne do audytu?

Audyty te muszą zawierać określone oświadczenia. Należą do nich rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych.

Kto może żądać audytu biznesowego?

Audytu zewnętrznego może zażądać kilka różnych podmiotów. Jak IRS, agencja podatkowa lub firma ubezpieczeniowa, a nawet strona trzecia.

Dlaczego warto przeprowadzić niezależny audyt biznesowy?

Zawsze dobrze jest, aby inna para oczu spojrzała na twoje liczby. Jest to szczególnie pozytywne posunięcie przy poszukiwaniu inwestorów. Niezależny proces audytu zwiększa Twoją wiarygodność.

Niezależny audyt biznesowy to dobry pomysł, gdy szukasz pożyczki. A kiedy chcesz sprzedać firmę.

Jakie masz prawa podczas audytu IRS Twojej firmy?

Wiedza o tym, jakie prawa ma mała firma, dzięki audytowi IRS pomaga. Oto tylko kilka rzeczy, o których przedsiębiorcy i podatnicy powinni wiedzieć.

 • Masz prawo do reprezentacji. Może to obejmować adwokata podatkowego lub certyfikowanego księgowego.
 • Masz prawo zapłacić tylko kwotę należnego długu podatkowego.
 • Możesz złożyć odwołanie podatkowe w ciągu 30 dni od otrzymania wyroku.

Masz również prawo do uprzejmej i profesjonalnej obsługi ze strony pracowników IRS.