Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest błąd profilu Microsoft Edge i jak go naprawić Windows?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest błąd profilu Microsoft Edge i jak go naprawić Windows?

Microsoft Edge to niezawodna przeglądarka, ale czasami może napotkać problemy, które sprawiają, że nie nadaje się do użytku Windows. Wśród wielu problemów, które możesz napotkać w Edge, jednym irytującym jest komunikat o błędzie „Błąd profilu: niektóre funkcje mogą być niedostępne. Coś poszło nie tak”.

Chociaż problem może zniknąć po zaktualizowaniu przeglądarki, może przekształcić się w powracający problem. W związku z tym, jeśli również napotykasz błąd profilu Microsoft Edge, wypróbuj poniższe rozwiązania, aby na dobre rozwiązać problem.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Co to jest błąd profilu Microsoft Edge?

Błąd profilu Microsoft Edge to bardzo częsty problem, który pojawia się głównie podczas uruchamiania przeglądarki. Błąd oznacza, że ​​Edge nie mógł zalogować się do Twojego profilu.

Przyczyny błędu profilu mogą być różne. Ale wśród wszystkich typowych winowajców są uszkodzone dane przeglądarki, nadopiekuńcze programy antywirusowe innych firm, niepotrzebne rozszerzenia przeglądarki, aktualizacje przeglądarki lub po prostu usterka w eksperymentalnej funkcji przeglądarki.

Niezależnie od tego, co jest przyczyną problemu, możesz szybko rozwiązać problem z błędem profilu Microsoft Edge, postępując zgodnie z poniższymi poprawkami.

1. Uruchom ponownie Microsoft Edge

Błąd profilu może pojawić się z powodu tymczasowej usterki przeglądarki. Najlepszą rzeczą do wypróbowania w tej sytuacji jest ponowne uruchomienie przeglądarki.

Aby ponownie uruchomić, zamknij Microsoft Edge, a następnie otwórz Menedżera zadań. W Menedżerze zadań przejdź do Procesy kartę i zamknij wszystkie usługi związane z Edge.

Następnie otwórz Microsoft Edge i sprawdź problem.

2. Usuń plik danych sieci Web Microsoft Edge

Plik Web Data zawiera dane przeglądania Microsoft Edge. Z różnych powodów ten plik może ulec uszkodzeniu i spowodować różne problemy, w tym błąd profilu.

Rekommenderad:  Porozmawiajmy o starej treści i łańcuchach przekierowań

Rozwiązaniem w tym przypadku jest usunięcie pliku Web Data. nie martw się; usunięcie tego pliku nie wpłynie negatywnie na Twoją przeglądarkę.

 1. Otwórz okno dialogowe Uruchom, wpisz %LocalAppData% i naciśnij Wchodzić.
 2. Przejdź do poniższej lokalizacji. Lokalny\Microsoft\Edge\Dane użytkownika\Default
 3. Zlokalizuj i kliknij prawym przyciskiem myszy plik Dane internetowe plik i wybierz Usuwać z menu kontekstowego.

Otóż ​​to. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, wypróbuj następne rozwiązanie z listy.

3. Wyłącz wszelkie programy antywirusowe innych firm

Oprogramowanie antywirusowe bardzo często zakłóca działanie legalnych programów. W związku z tym, jeśli używasz programu antywirusowego innej firmy na swoim komputerze, rozważ wyłączenie go przed uruchomieniem Microsoft Edge.

Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę programu antywirusowego na pasku zadań i wybierz opcję wyłączenia go z menu kontekstowego. Kroki będą różne dla każdego programu antywirusowego, dlatego więcej informacji można znaleźć w dokumentacji produktu.

Jeśli to rozwiąże problem, spróbuj dodać przeglądarkę Microsoft Edge do białej listy swojego programu antywirusowego, aby uniemożliwić jej przerywanie działania przeglądarki.

4. Usuń niepotrzebne rozszerzenia z Microsoft Edge

Rozszerzenia dodają nowe funkcje i funkcje do przeglądarki. Jednak niektóre rozszerzenia mogą zakłócać działanie przeglądarki i powodować różne problemy. Jako rozwiązanie będziesz musiał usunąć wszystkie takie problematyczne rozszerzenia z przeglądarki.

Aby usunąć rozszerzenia z Microsoft Edge, wykonaj poniższe kroki:

 1. Otwórz Microsoft Edge i kliknij Ikona rozszerzeń w górnym pasku.
 2. Wybierać Zarządzaj rozszerzeniami z menu, które się pojawi.

Następnie wyłącz przełącznik obok wszystkich rozszerzeń i sprawdź, czy nadal występuje błąd profilu. Jeśli nie, oznacza to, że przyczyną problemu było jedno z zainstalowanych rozszerzeń.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które dokładnie rozszerzenie powoduje problem, powtórz powyższy proces, powoli ponownie włączając rozszerzenie, aż ponownie pojawi się błąd profilu. Po określeniu, które rozszerzenie jest winowajcą, rozważ pobranie jego aktualizacji lub usunięcie go z przeglądarki.

Rekommenderad:  Uzyskaj dostęp do systemu Android na dowolnym telefonie z rootowaniem lub bez

5. Użyj funkcji naprawy Microsoft Edge

Microsoft Edge ma funkcję naprawy, której możesz użyć do rozwiązania wielu problemów, w tym tego błędu profilu. Aby skorzystać z funkcji naprawy przeglądarki Microsoft Edge, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz menu Ustawienia i wybierz Aplikacje z lewego panelu.
 2. Kliknij Zainstalowane aplikacje.
 3. Zlokalizuj i kliknij na trzy kropki obok Microsoft Edge.
 4. Wybierać Modyfikować z menu kontekstowego.
 5. Kliknij Naprawa opcję w oknie, które się pojawi.

Rozpocznie się proces naprawy, który może zająć trochę czasu, w zależności od połączenia internetowego.

6. Zresetuj Microsoft Edge

Jeśli naprawa przeglądarki Microsoft Edge nie była pomocna, możesz rozważyć zresetowanie przeglądarki. Zresetowanie Microsoft Edge przywróci wszystkie jego ustawienia do wartości domyślnych. Mam nadzieję, że wykonanie tej poprawki wyeliminuje problem, jeśli jest on spowodowany błędnie skonfigurowanymi ustawieniami przeglądarki.

Możesz zresetować przeglądarkę Microsoft Edge, wykonując poniższe czynności:

 1. Otwórz Microsoft Edge, kliknij na trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia z menu kontekstowego.
 2. Kliknij Resetowanie ustawień z lewego panelu, a następnie wybierz Zresetuj ustawienia do wartości domyślnych.
 3. Kliknij Resetowanie.

Po zakończeniu procesu resetowania uruchom ponownie przeglądarkę i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

7. Utwórz nowy profil użytkownika

Jeśli nadal napotykasz problem, nie masz innego wyjścia, jak tylko utworzyć nowy profil użytkownika. Ale przed utworzeniem nowego profilu musisz wyeksportować swoje zakładki.

Oto jak wyeksportować zakładki w Microsoft Edge.

 1. Otwórz Edge, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Ulubione.
 2. Kliknij na trzy kropki i wybierz Eksportuj ulubione.
 3. Zapisz plik Ulubione.

Wyeksportowałeś zakładki Edge. Sprawdźmy teraz, jak utworzyć nowy profil użytkownika w Microsoft Edge, a następnie zaimportować zakładki.

Aby utworzyć nowy profil użytkownika w Microsoft Edge:

 1. Otwórz Edge i kliknij ikonę swojego profilu na górnym pasku.
 2. Kliknij Dodaj profil > Dodać.
Rekommenderad:  Jak naprawić (błąd 45) urządzenie sprzętowe niepodłączone do komputera?

Masz teraz nowy profil użytkownika. Aby zaimportować zakładki, kliknij trzy kropki w rogu, wybierz Ulubione, a następnie kliknij trzy kropki w rogu okna Ulubione i wybierz Importuj ulubione z menu kontekstowego.

Kliknij ikonę upuszczania, wybierz Ulubione lub zakładki Plik HTMLi kliknij Wybierz plik. Wybierz plik HTML zawierający zakładki Edge i kliknij Otwarty.

Microsoft Edge natychmiast zaimportuje twoje zakładki.

Naprawianie błędu profilu Microsoft Edge

Microsoft Edge jest drugą najpopularniejszą przeglądarką po Chrome, ale nadal ma swój udział w problemach. Wśród wszystkich ostatnio mówionych jest błąd profilu Microsoft Edge.

Na szczęście możesz łatwo rozwiązać problem, wypróbowując powyższe poprawki. Ale w najgorszym przypadku, jeśli żadna z poprawek nie pomoże rozwiązać problemu, rozważ zmianę przeglądarki.