Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest GoFundMe?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest GoFundMe?

Korzystanie z platformy crowdfundingowej o nazwie GoFundMe to sposób dla właścicieli małych firm na zdobycie pieniędzy bez zaciągania pożyczki biznesowej. Jest to jedno z najlepszych zasobów dostępnych dla właściciela firmy próbującego zebrać pieniądze dla firmy.

To opcja, którą powinieneś rozważyć. Większość ludzi zna GoFundMe jako sposób na zbieranie pieniędzy na cele osobiste, takie jak problemy medyczne lub podobne trudności. Może być również używany przez firmę i organizacje non-profit. GoFundMe może być również wykorzystywany do potrzeb biznesowych, takich jak start-upy, ekspansje lub nowe projekty.

Co to jest GoFundMe?

GoFundMe to serwis obsługujący kampanie crowdfundingowe. Właściciel firmy zakłada konto, opisuje potrzebę zbiórki, ustala cel finansowania i prosi o wsparcie finansowe przez internet – za pomocą e-maili i platform społecznościowych. GoFundMe będzie zbierać pieniądze z darowizn i wpłacać je na konto bankowe właściciela firmy.

W jaki sposób firmy mogą zbierać pieniądze za pomocą platformy finansowania społecznościowego?

Tam są 3 sposoby wykorzystania kampanii crowdfundingowych do pozyskiwania funduszy:

Darowizny – dla sprawy, a darczyńcy nie otrzymują zwrotu. Darczyńcy przesyłają pieniądze na stronę GoFundMe, a w zamian nie dostają nic poza dobrą wolą. Mam nadzieję, że oni również otrzymają podziękowania.

Oparte na kapitale – Darczyńcy stają się inwestorami i otrzymują niewielką część biznesu. Zwykle jest to bardzo mały kawałek, a wielkość kawałka jest związana z wysokością darowizny.

Oparte na nagrodach – darczyńcy otrzymują produkt lub usługę w zamian za wsparcie finansowe. Na przykład mała firma, która wytwarza produkt, taki jak świece lub chmiel, wysyła próbkę do każdego dawcy. Lub jeśli mała firma jest oparta na usługach, można zastosować zniżkę na następną wizytę serwisową zaplanowaną przez darczyńcę.

Rekommenderad:  Facebook Program Messenger dla komputerów Mac jest dostępny z obsługą trybu ciemnego

GoFundMe zezwala tylko na kampanie oparte na darowiznach dla małych firm. Innymi słowy, darowizny GoFundMe nie mogą być oparte na kapitale lub nagrodach dla małej firmy. Inne witryny zezwalają na darowizny oparte na kapitale lub nagrodach.

Jakie są korzyści z korzystania z finansowania GoFundMe dla firm?

Po pierwsze, nigdy nie dowiesz się, jaki rodzaj odpowiedzi otrzymasz, jeśli nie spróbujesz. Naprawdę, nie masz nic do stracenia. Jeśli ustawisz cel zbierania funduszy w wysokości 10 000 $ i zbierasz tylko $4000, cóż, to jest $4000, których nie miałeś.

Oto inne powody, dla których warto rozważyć użycie GoFundMe do zbierania pieniędzy dla swojej firmy?

 • Krótsze ramy czasowe w porównaniu z uzyskiwaniem pożyczek biznesowych. Typowa kampania trwa krócej niż miesiąc. Możesz poczekać co najmniej miesiąc, a najczęściej dwa miesiące, aby dowiedzieć się, czy zostałeś przyjęty na pożyczkę biznesową.
 • Nie bezosobowy – przyjaciele, rodzina i kontakty mogą się zaangażować. A za pośrednictwem mediów społecznościowych możesz dotrzeć do nich w całym kraju.
 • Zapłacisz opłatę za platformę, ale tylko od zebranych pieniędzy. Nie musisz dostarczać pieniędzy z góry.
 • Obsługa klienta GoFundMe jest łatwo dostępna i responsywna. Witryna zawiera mnóstwo informacji, które odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące tego procesu.
 • Brak procesu aplikacyjnego. Bez dostarczania mnóstwa dokumentów, bez spotkań w banku, bez wymaganych raportów finansowych.
 • Nie podlega opodatkowaniu. Chociaż powinno to być zgłoszone na 1099 jako „inny dochód”, ogólnie pieniądze GoFundMe nie podlegają opodatkowaniu. Darowizny są uważane właśnie za prezenty. W związku z tym nie płacisz podatków od prezentów.

GoFundMe kontra Kickstarter

Zarówno GoFundMe, jak i Kickstarter to strony crowdfundingowe – pod tym względem są do siebie podobne.

Korzystając z witryny crowdfundingowej Kickstarter, właściciele małych firm mogą prowadzić kampanie pozyskiwania funduszy, które są oparte na kapitale lub nagrodach. GoFundMe zezwala tylko na kampanie crowdfundingowe oparte na darowiznach. Właściciele małych firm nie mogą prosić o darowizny w zamian za udział w ich działalności ani dostarczać produktów lub usług w zamian za darowizny.

Rekommenderad:  4 W 5 Mikrofirmy wykorzystują osobiste fundusze właściciela do rozwoju

CZYTAJ WIĘCEJ: GoFundMe.

Jak utworzyć kampanię GoFundMe dla firm

Rozpoczęcie kampanii GoFundMe jest łatwe. Właściciele małych firm często są mile zaskoczeni swoim sukcesem, gdy zapuszczają się na platformy finansowania społecznościowego.

Oto kilka podstawowych kroków, które należy wykonać w przypadku kampanii GoFundMe:

 1. Zarejestruj konto GoFundMe.
 2. Utwórz stronę kampanii, na której opiszesz powody zbiórki pieniędzy. Możesz użyć zdjęć i filmów, aby odwołać się do darczyńców crowdfundingowych.
 3. Ustaw swój cel zbierania funduszy. Będziesz otrzymywać częste aktualizacje od GoFundMe na temat statusu Twoich działań związanych ze zbieraniem funduszy. Jeśli przekroczysz swój cel finansowania, nie ma problemu.
 4. Wysadź informacje w sieci osobistej na swoich kanałach społecznościowych. Udostępnij także link za pomocą e-maili i SMS-ów.
 5. Zbieraj datki, które zostaną wpłacone na wskazane przez Ciebie firmowe konto bankowe. W ten sposób firmy otrzymują środki.
 6. Wyślij podziękowania wszystkim darczyńcom GoFundMe, którzy skorzystali z Twojej witryny crowdfundingowej i pomogli w finansowaniu Twojej firmy.
 7. Wypłać środki i wykorzystaj je na swoje potrzeby biznesowe.

Ile kosztuje prowadzenie kampanii GoFundMe?

Prowadzenie kampanii nic nie kosztuje z góry.

Zainwestujesz swój czas, ponieważ sprawisz, że strona kampanii będzie perfekcyjna, przyciągająca wzrok i atrakcyjna. Spraw, aby strona Twojej kampanii była czytana jak wciągająca historia.

W ramach swojej inwestycji będziesz mieć czas potrzebny na wybranie odpowiednich obrazów do wykorzystania, a jeśli opracujesz film do wyświetlenia na stronie kampanii GoFundMe, będzie to również wymagało Twojego czasu.

GoFundMe pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości 0,30%. Innymi słowy, kiedy zaczniesz zbierać pieniądze za pomocą darowizn, nie dostaniesz każdego dolara.

Oto kilka liczb, jako przykład. Załóżmy, że osiągnąłeś swoje cele finansowania, aby zebrać $5,000. Po opłacie manipulacyjnej w wysokości 0,30% otrzymasz $4,853,50. Tak działają platformy i kampanie crowdfundingowe. Inne platformy również pobierają opłatę za zbiórki pieniędzy. Mimo to, w przypadku opcji pożyczki biznesowej, naliczane są odsetki, stosowane do kwoty pożyczki biznesowej. Wypróbowanie kampanii nic Cię nie kosztuje.

Rekommenderad:  IntelliScreenX dla iOS 8 jest teraz na żywo, oto nasz pełny przewodnik wideo

Jak zdobyć pieniądze z GoFundMe?

Darowizny na kampanię, które otrzymujesz za pośrednictwem strony GoFundMe, zostaną skonfigurowane tak, aby były przekazywane na Twoje firmowe konto bankowe. Zanim środki trafią z serwisu na firmowe konto firmowe, zostanie pobrana opłata manipulacyjna.