Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest Google Search Console?

Odniesienie sukcesu w Google i dotarcie do jednego z jego natychmiastowych wyników wymaga prawidłowego zrozumienia kryteriów, jakie wyznacza ta cenna wyszukiwarka. Rejestracja witryny w konsoli Google to jedna z najważniejszych rzeczy, którą właściciele witryn powinni zrobić, aby usprawnić swoją pracę. Ale czym jest Google Search Console? Witryna Google Search Console to najlepsza opcja do analizy witryny i rozwiązywania ewentualnych problemów, zapewniając wydajne narzędzia i dokładne statystyki. W tym artykule z bazy wiedzy hostów Fa nauczymy Google Search Console i pracy z Google Search Console. Prawidłowo ucząc się pracy z tym cennym narzędziem, możesz na bieżąco szczegółowo sprawdzać swoją witrynę i ważne punkty SEO, aby ją ulepszyć. Jeżeli chcesz poznać lepiej tę stronę i zostać webmasterem Google Search Console, zostań z nami do końca tego artykułu.

W tym artykule zostaną omówione następujące tematy:

 • Pełne szkolenie z Google Search Console
 • Jak pracować z Google Search Console
 • Rejestracja witryny w konsoli Google
 • Nowa konsola wyszukiwania Google

Kompletne szkolenie z Google Search Console

Może zainteresuje Cię informacja, że ​​każdego dnia w wyszukiwarce Google przeprowadza się ponad 5 miliardów wyszukiwań. Z tego powodu bardzo ważne jest pokazanie witryny w wynikach wyszukiwania. Jeśli Twoja witryna nie wyświetli się w pierwszych wynikach Google, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zostanie dostrzeżona i zostaniesz w tyle w konkurencji z podobnymi firmami. Z tego powodu istotne jest sprawdzenie statusu witryny w wynikach wyszukiwania Google i jej wydajności.

Rejestracja witryny w konsoli wyszukiwania Google daje Ci dostęp do najlepszych możliwych narzędzi i statystyk. W rezultacie możesz spróbować poprawić wydajność swojej witryny, zwracając na nie uwagę. Ale teraz czas przejść do głównego tematu i sprawdzić czym jest Google Search Console?

Konsola wyszukiwania Google

Google Search Console to bezpłatna usługa internetowa świadczona przez firmę Google. Usługa ta została początkowo wprowadzona jako Narzędzia Google dla webmasterów. Jednak 20 maja 2015 roku zmieniono jego nazwę na Konsola wyszukiwania Google. Konsola wyszukiwania Google może kontrolować, utrzymywać i rozwiązywać ewentualne problemy Twojej witryny podczas pojawiania się w wynikach wyszukiwania Google. Tak naprawdę można śmiało powiedzieć, że każdy webmaster musi zarejestrować swoją witrynę w Narzędziach dla webmasterów.

Często zadawane pytania dotyczące Google Search Console

 • Kiedy warto skorzystać z Narzędzi dla webmasterów i przeglądać zawarte w nich informacje o witrynie?

  Gdy tylko wprowadzisz swoją witrynę w konsoli Google, witryna ta zbiera dane o Twojej witrynie. Zebrane informacje mogą dotyczyć indeksowania witryny, ruchu w witrynie, liczby kliknięć uzyskanych poprzez wyszukiwarkę Google i wielu innych rzeczy. Pamiętaj jednak, że nie możesz wykorzystać tych informacji, dopóki nie potwierdzisz własności swojej witryny.

 • Jak często należy przeglądać statystyki i informacje z konsoli wyszukiwania Google?

  Zależy to od Twojej roli w serwisie i Twoich potrzeb zawartych w nim analiz. Google zaleca odwiedzanie konsoli wyszukiwania przynajmniej raz w miesiącu i sprawdzanie jej danych. Ale czasami trzeba to robić co tydzień lub nawet codziennie.

 • Jaka jest różnica między Google Search Console a Google Analytics?

  Obydwa dostarczają cennych informacji o Twojej witrynie. Będziesz mieć możliwość dostępu do podobnych informacji od swojego webmastera Google za pośrednictwem Google Analytics. Różnica między nimi polega jednak na sposobie, w jaki patrzą na te dane. W konsoli wyszukiwania Google możesz zobaczyć, jaki proces zachodzi, zanim użytkownik wejdzie na Twoją witrynę. Natomiast w Google Analytics badane są zdarzenia, które miały miejsce po wejściu użytkownika na witrynę. Kolejna różnica między nimi polega na tym, że w Google Search Console możesz sprawdzić, jak wyszukiwarki wpływają na Twoją witrynę. Jednak Google Analytics koncentruje się na tym, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoją witryną.

Google Analytics to kolejne bardzo odpowiednie narzędzie do analizy witryny i poprawy jej wydajności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz przeczytać artykuł Czym jest Google Analytics?

Pełne szkolenie z Google Analytics

 • Ile czasu zajmuje indeksowanie witryny za pomocą Konsoli Google?

  Zwykle po zarejestrowaniu prośby o sprawdzenie i zaindeksowanie witryny w Narzędziach dla webmasterów zaindeksowanie żądanej witryny zajmuje od kilku dni do kilku tygodni.

 • Czy korzystanie z konsoli wyszukiwania Google może wpłynąć na szybkość indeksowania witryny?

  Jeśli witryna jest nowa, korzystanie z tej platformy może pomóc Google szybciej ją zobaczyć. Oczywiście szybkość przeglądania witryny może być niższa w porównaniu do najczęściej odwiedzanych witryn, jednak jeśli nie wprowadzisz swojej witryny do konsoli wyszukiwania, czas ten się wydłuży.

 • Jaka jest właściwa pozycja w Google Search Console?

  Obecnie na świecie istnieje ponad 600 milionów aktywnych stron internetowych. Dlatego odpowiedź na to pytanie może być nieco trudna. Właściwy ranking zależy od wielu czynników, takich jak dziedzina działalności, liczba konkurentów i tak dalej.

Szkolenie Google Search Console

Jak pracować z Google Search Console

Kiedy po raz pierwszy otwierasz konsolę, wszystko wygląda na skomplikowane. Ponieważ masz do czynienia z ogromną liczbą etykiet, wszelkiego rodzaju filtrami i zagmatwanymi wykresami, nie rozumiesz znaczenia i znaczenia wielu z nich. Ale nie martw się wcale.

Im więcej będziesz pracować z tą ważną usługą, tym lepiej opanujesz jej narzędzia. Z tego powodu w tym artykule postanowiliśmy przedstawić Ci konsolę wyszukiwania Google i wpływ, jaki może ona mieć na Twoją witrynę.

Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów w ciągu kilku sekund

Jeśli chcemy przedstawić kroki jakie należy wykonać aby móc korzystać z konsoli to powinniśmy powiedzieć:

 • Zarejestruj swoją witrynę w Google Search Console.
 • Po zarejestrowaniu serwisu należy zweryfikować konto jako jego właściciel. Informacje zawarte w Narzędziach dla webmasterów są bardzo wrażliwe i poufne. Z tego powodu musisz zapewnić Google, że zarejestrowałeś ją jako głównego właściciela witryny.
 • W następnym kroku musisz określić właścicieli i użytkowników. Pełny dostęp do wszystkich punktów ma oczywiście właściciel. Możliwość dodawania lub usuwania użytkowników, zmiany ustawień, dostępu do wszystkich danych i narzędzi dostępna jest wyłącznie dla właściciela witryny. Użytkownicy mogą jednak jedynie przeglądać dane i mające miejsce działania, ale nie mają możliwości dodawania ani usuwania użytkowników.

Przewodnik po rejestracji witryny w konsoli wyszukiwania Google

 • Następnie nadszedł czas na zarejestrowanie mapy witryny w GSC. Rejestracja mapy witryny to bardzo ważna sprawa, którą możesz zarejestrować poprzez konsolę wyszukiwania Google. Mapa witryny pomaga Google lepiej zrozumieć główny temat witryny. Poprawi to SEO witryny.

Nauczanie rejestracji mapy witryny w Google Webmaster

Czytając artykuł, mapa serwisu? Możesz lepiej zrozumieć mapę witryny i jej wpływ na SEO witryny.

 • W kolejnym kroku czas zapoznać się z istniejącymi kryteriami i narzędziami oraz wykorzystać je do poprawy wydajności swojej witryny.

Jak pracować z Google Search ConsoleRejestracja witryny w konsoli Google

Biorąc pod uwagę duży nacisk na wykorzystanie konsoli wyszukiwania Google i jej rolę w powodzeniu witryny, pojawia się pytanie, co dokładnie dają nam Narzędzia Google dla webmasterów? Bardzo ważnymi cechami tego narzędzia i zadaniami, które można za jego pomocą wykonać są:

 • Możesz zarejestrować swoją mapę witryny w konsoli wyszukiwania Google lub zmienić ją w razie potrzeby. Jeśli napotkasz błędy w mapie witryny, możesz je naprawić za pomocą narzędzi Google dla webmasterów.
 • Rejestrując swoją witrynę w Google Search Console, możesz mieć pewność, że Google ją odnajdzie, zaindeksuje ją i zaindeksuje jej zawartość.
 • W przypadku jakichkolwiek problemów z indeksowaniem treści witryny, możesz je rozwiązać poprzez Google Search Console.

Kompletny samouczek dotyczący naprawiania błędów Google dla webmasterów

 • Możesz sprawdzić i poprawić ranking swojej witryny za pomocą Narzędzi dla webmasterów.
 • Jeśli chcesz sprawdzić przez Google jakąś część witryny lub ponownie ją zaindeksować, możesz wysłać swoją prośbę do Google za pośrednictwem Search Console.

7 powodów, dla których witryna nie jest indeksowana w walidacji Google lub w konsoli wyszukiwania

 • W Google Search Console będzie można zapisać i sprawdzić zawartość pliku robots.txt. W ten sposób możesz zidentyfikować strony, które zostały przypadkowo zablokowane w pliku robots.txt.

Jak utworzyć plik robots.txt

 • W Google Search Console precyzyjnie określona jest liczba linków wewnętrznych i zewnętrznych witryny.
 • Możliwe jest rozwiązanie typowych problemów i sprawdzenie przyjazności dla urządzeń mobilnych oraz frameworku AMP.

Zgłoś problemy z mobilną wersją witryny za pomocą konsoli wyszukiwania

 • Za pomocą Google Search Console możesz zidentyfikować odpowiednie słowa kluczowe wyszukiwane w Google, co może pomóc poprawić ranking Twojej witryny i zwiększyć ruch w Twojej witrynie.
 • Search Console określa, w jakich wynikach wyszukiwania będzie wyświetlana Twoja witryna.

Samouczek w sekcji Wydajność Search Console

 • I…

Oczywiście w zależności od roli, jaką pełnisz na konsoli, Twoje potrzeby korzystania z tych funkcji będą się zmieniać. Na przykład projektant witryny może wykorzystać sekcje, których menedżer SEO nie musi sprawdzać. Zaleta Google Search Console jest dokładnie taka sama. Platforma ta została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy, kto ma jakąkolwiek wiedzę i doświadczenie, mógł z niej korzystać. Ale kto dokładnie może skorzystać z tej cennej usługi, aby usprawnić swoją pracę? Każdy może korzystać z udogodnień tej witryny, ale Narzędzia dla webmasterów będą bardziej wydajne w przypadku następujących osób:

Właściciele przedsiębiorstw: korzystanie z tej usługi w celu optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek, zwłaszcza wyszukiwarki, będzie bardzo efektywne. Każdy, kto posiada stronę internetową, powinien móc poprawić jej działanie korzystając z Search Console oraz mając poprawną i dokładną analizę i stać się jednym z pierwszych wyników Google.

SEO i marketerzy: Kiedy człowiek koncentruje się na marketingu internetowym, może w odpowiedni sposób skorzystać z usług Narzędzi dla webmasterów. Tak naprawdę, korzystając z Search Console, możesz kontrolować ruch w swojej witrynie i poprawiać jej ranking. Ponieważ duża liczba klientów wchodzi na stronę internetową za pośrednictwem wyszukiwarek.

Administratorzy witryny: Jako administrator witryny musisz sprawdzić wydajność swojej witryny. Search Console pozwala kontrolować i rozwiązywać niektóre błędy serwera lub problemy bezpieczeństwa Twojej witryny.

Autorzy strony: Jeśli piszesz znaczniki lub kod dla swojej witryny, możesz kontrolować je za pomocą Konsoli Google. Niektóre istniejące problemy można również rozwiązać za pomocą konsoli wyszukiwania.

Raport przewodnika po witrynie (bułka tarta) w konsoli wyszukiwania

Nowa konsola wyszukiwania Google

W porównaniu do poprzedniej wersji, w nowej Search Console wprowadzono szereg ogólnych zmian, które poprawiły jej wydajność. W kolejnych tutorialach szczegółowo wyjaśnimy te zmiany. Niektóre z najważniejszych zmian to:

 • W poprzedniej wersji wyszukiwanie informacji o ruchu trwało trzy miesiące. Ale w nowej wersji wyświetlane są informacje z 16 miesięcy.
 • Więcej szczegółów na temat stron serwisu udostępnianych jest użytkownikom. Dostępne są informacje na temat indeksowania stron, standardowych adresów URL, kompatybilności z urządzeniami mobilnymi i wiele więcej.
 • Postęp możesz śledzić w nowej wersji Narzędzi dla webmasterów. Pomoże Ci to zidentyfikować i naprawić strony, które mają problemy ze sprawdzeniem przez roboty Google.
 • Udoskonalono sekcję raportowania Narzędzi dla webmasterów i niektóre jej narzędzia.
 • W nowej wersji pracowaliśmy nad omówieniem telefonów komórkowych i zapewnieniem im lepszych usług.
 • I…

Pełne porównanie nowej konsoli wyszukiwania i starej wersji

Narzędzia Google dla webmasterów to jedno z narzędzi, z którego powinni korzystać właściciele firm internetowych w celu poprawy swojej wydajności. Dzięki dostępowi i dokładnym statystykom udostępnianym ludziom za pośrednictwem tego programu, możesz mieć pełną i dokładną analizę procesu pracy i uzyskanych wyników. Powoduje to również podejmowanie lepszych decyzji dotyczących kontynuacji działań i ewentualnych zmian, jeśli zajdzie taka potrzeba. W tym artykule podjęto próbę przedstawienia bazy wiedzy Search Console i jej funkcji. Posiadanie wystarczającej wiedzy na temat tego potężnego narzędzia może odegrać znaczącą rolę w przyszłych decyzjach.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie lenevoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania