Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest GPT-4 i jak wpłynie to na Twoją firmę?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest GPT-4 i jak wpłynie to na Twoją firmę?

Chociaż może to być zastraszający i kłopotliwy temat, GPT-4 prawdopodobnie przyniesie korzyści wielu firmom, w tym Twojej.

Nie martw się, jeśli nie jesteś ekspertem od sztucznej inteligencji lub generowania tekstu.

W tym artykule omówimy ten temat, aby pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób GPT-4 wpłynie na Twój biznes.

Co to jest GPT-4?

GPT oznacza Generative Pre-trained Transformer, odnosząc się do modeli głębokiego uczenia wyszkolonych do generowania tekstu podobnego do ludzkiego.

GPT wykorzystuje dane dostępne w internecie do tworzenia treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

To narzędzie do generowania tekstu może tworzyć pytania, odpowiedzi, streszczenia, tłumaczenia, klasyfikacje, generowanie kodu i konwersacje AI.

Przed GPT ludzie używali Przetwarzanie języka naturalnego (NPL), który ograniczał się do konkretnych zadań, takich jak tłumaczenie i wymagany nadzór.

GPT-4 jest czwartą iteracją tego transformatora i wykorzystuje 100 bilionów parametrów uczenia maszynowego w porównaniu z GPT-3175 miliardów, co daje mu więcej mocy i możliwości w zakresie generowania tekstu i uczenia maszynowego.

Tak duży model oznacza wzrost ulepszonej wielozadaniowości i danych treningowych.

Jak GPT-4 Wpływowe modele językowe?

Model języka wykorzystuje rozkład prawdopodobieństwa słów i sekwencji słów oraz analizę statystyczną do przewidywania i generowania słów.

Analizuje wzorce w ludzkim języku, aby spróbować je naśladować za pomocą maszyn do głębokiego uczenia.

GPT-4 to jeden z najbardziej zaawansowanych transformatorów wykorzystujący biliony parametrów, dający Modele językowe AI więcej danych do wykorzystania.

Celem GPT-4 jest ulepszenie przewidywania języka naturalnego, aby generowanie tekstu z modeli językowych było bardziej podobne do ludzkiego i skuteczne.

Podsumowując, GPT-4 sprawi, że modele językowe będą wydajniejsze i dokładniejsze.

GPT-3 kontra GPT-4

Główna różnica między GPT-3 i GPT-4 to liczba parametrów używanych do zbierania i analizowania danych i wzorców tekstowych.

GPT-4 ma ponad 500 razy więcej parametrów niż GPT-3; tak duży model zbliża te maszyny do liczby połączeń w ludzkim mózgu.

Celem GPT jest naśladowanie ludzkiego języka, więc im więcej parametrów i połączeń, tym bardziej sztuczna inteligencja będzie działać jak ludzki mózg.

Chociaż obie iteracje GPT są modelem zawierającym tylko tekst, GPT-4 ma większą moc analizowania i przetwarzania.

Jednak GPT-4 wyróżnia się w porównaniu do GPT-3 dotyczące wielozadaniowości.

GPT-3 był imponującym osiągnięciem w nauce języków AI i był używany do różnych zastosowań.

Jednak przed dalszym badaniem GPT-4pomaga zrozumieć, w jaki sposób GPT-3 jest używany dla firm.

Co to jest GPT-3 Używany do?

GPT-3 jest już szeroko stosowany w wielu popularnych narzędziach.

Poniżej znajduje się krótkie wyjaśnienie GPT-3obecnych zastosowań, ponieważ nadal jest to dominujący model głębokiego uczenia się dla firm.

GPT-3 może tworzyć poezję, opowiadania, artykuły, wiadomości i dialogi, więc ma szeroki zakres zastosowań.

 • Kopiuj AI: CopyAI to oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do pisania treści dla firm. Wiele podmiotów korzysta z CopyAI z GPT-3, takich jak startupy, marketerzy e-mailowi, menedżerowie mediów społecznościowych i projektanci stron internetowych. CopyAI używa GPT-3 aby ulepszyć generowany tekst, dając sztucznej inteligencji większy dostęp do danych i wzorców, aby pomóc jej w tworzeniu treści przypominających ludzi.
 • Jaspis: Jasper jest pisarzem AI, który jest specjalnie używany do tworzenia reklam, tekstów i blogów. Jednak Jasper może tworzyć prawie każdą potrzebną treść pisemną, ale jest najbardziej popularny wśród blogerów lub influencerów. To jest GPT-3 oprogramowanie używane na dużą skalę, a Jasper używa GPT-3 tworzyć posty zorientowane na SEO, które brzmią naturalnie.
 • Wkrótce AI: ShortlyAI to asystent pisania, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i niekończące się generowanie tekstu. Jest to jeden z prostszych asystentów pisania AI i wymaga przyzwoitego wkładu do generowania treści. ShortlyAI jest jednym z najlepszych GPT-3 Pisarze AI, piszący dowolne treści z naciskiem na SEO.
 • Chibi AI: ChibiAI używa GPT-3 pomagać pisarzom, zamiast samodzielnie generować treści. Jest to pomocne narzędzie do rozwijania SEO i unikania plagiatu, dzięki danym i wzorcom zgłaszanym przez GPT-3. Pisarze często używają go do uzupełniania swoich utworów, które zostały już w połowie napisane.
 • tekst: Texta używa GPT-3 za pomoc w pisaniu i bardziej koncepcyjne zadania. Kiedy wpisujesz słowa kluczowe w Texta, może to pomóc w generowaniu pomysłów na pisanie i inspiracji, więc wielu autorów treści używa ich do opracowywania koncepcji i tematów. GPT-3 zaoferuje wiele tematów i treści po wpisaniu prostego pytania lub pomysłu.
Rekommenderad:  The 7 Najlepsze kursy szkoleniowe LinkedIn, które pomogą Ci rozwinąć karierę w pracy zdalnej

Godne uwagi różnice między GPT-3 i GPT-4 to liczba parametrów i możliwości wielozadaniowości podczas skanowania danych i wzorców językowych.

Różne modele GPT-4

GPT-4 wykorzystuje różne modele w porównaniu do GPT-3.

Używając rzadkości do obliczeń komputerowych, zaawansowanego wyrównania i modelu tekstowego, GPT-4 usprawnia tworzenie treści i ściśle naśladuje język naturalny.

 • Model tylko tekstowy: Podczas gdy sztuczna inteligencja GPT-4 świetnie radzi sobie z wielozadaniowością z różnymi kategoriami tekstu, nie będzie w stanie ocenić i naśladować danych wizualnych. Niektóre firmy liczyły na tę multimodalność, ale takie techniki wciąż wymagają przeglądu, aby je wdrożyć.
 • Rzadkość: GPT-4 wykorzystuje obliczenia warunkowe w celu obniżenia kosztów obliczeniowych i łatwego skalowania parametrów. W przeciwieństwie do GPT-3GPT-4 może rozszerzyć parametry bez drastycznego zwiększania kosztów obliczeniowych. GPT-3 działał tylko z mniejszymi modelami, ale GPT-4 pracuje jako duży model.
 • Wyrównanie: GPT-4 będzie znacznie bardziej wyrównany niż GPT-3, co oznacza, że ​​model języka GPT będzie bardziej zgodny z intencjami i wartościami. Aby osiągnąć to imponujące wyrównanie, GPT-4 wykorzystuje naturalny język wejściowy i informacje zwrotne od ludzi w celu poprawy. Ludzcy sędziowie ustalili, że GPT-4 mieć bardziej zaawansowane wyrównanie niż GPT-3.

Podczas gdy GPT-4 ma niewiele nowych funkcji lub modeli, możliwości sztucznej inteligencji zostały zoptymalizowane od czasu GPT-3 wersja.

Jak GPT-4 i treści generowane przez sztuczną inteligencję mają wpływ na firmy?

GPT-4 będzie miało ogromny wpływ na wiele różnych typów firm, od twórców treści po naukowców zajmujących się danymi.

W rezultacie wiele firm odniesie korzyści, ale zastosowanie GPT-4 może zranić innych.

Poniżej znajdują się firmy i branże, które prawdopodobnie odczują największy wpływ GPT-4 wydanie i zastosowanie.

Autorzy treści

Twórcy treści i firmy tworzące treści będą jednymi z najbardziej dotkniętych branż.

Dla firm tworzących treści, GPT-4 mogą być wykorzystywane jako narzędzie do generowania i sprzedawania większej ilości treści w szybszym tempie.

Ale dla twórców treści może to pozbawić ich pracy.

Klienci mogą skorzystać od szybkości dostarczania treści lub mogą całkowicie odejść od pisarzy i firm, generując treści samodzielnie za pomocą GPT-4.

Rekommenderad:  Jak uzyskać szczegółowe informacje o dowolnej piosence? Apple Muzyka w aplikacji Muzyka lub iTunes

Ale klienci mogą również zauważyć wzrost dezinformacji i nienaturalnych sformułowań w płatnych treściach.

Rozwój oprogramowania

GPT-4 prawdopodobnie przyniesie korzyści branży programistycznej.

Tryliony parametrów oznaczają, że programiści mogą używać większej liczby symboli i szybko tworzyć większe treści tekstu.

W niektórych scenariuszach GPT-4 można wykorzystać do tworzenia nowych programów, automatyzując znaczną część pracy.

Jednak prawdopodobnie spowoduje to więcej błędów kodowania i prawdopodobnie pozostawi programistów bez pracy.

Marketing i sprzedaż

Branża marketingu i sprzedaży może odnieść ogromne korzyści z GPT-4ponieważ program może łatwo generować kopie sprzedaży symboli i reklamy.

GPT-4 mogłoby wyeliminować zapotrzebowanie tej branży na pisarzy, ponieważ krótkie treści marketingowe mogą być dyktowane przez GPT-4 z małymi lub zerowymi błędami.

Dla klientów może to oznaczać niższe koszty marketingu i sprzedaży.

Sztuka, projektowanie i branże kreatywne

Sztuka, projektowanie i inne branże kreatywne mogą ucierpieć na skutek wprowadzenia zaawansowanej sztucznej inteligencji, takiej jak GPT-4.

Jak wspomniano, GPT-4 jest modelem tylko tekstowym, więc nie może generować wizualizacji przy użyciu danych wejściowych.

Ale program jest krokiem w tym kierunku, więc może łatwo doprowadzić do automatyzacji zadań, które zwykle wykonuje artysta lub projektant.

Oprócz tego ryzyka, GPT-4 może pomóc kreacjom wizualnym w generowaniu tekstu, który będzie pasował do ich projektów i obrazów.

Usługi tłumaczące

GPT-4 będzie miał ogromny wpływ na branżę usług tłumaczeniowych, zarówno pozytywny, jak i negatywny.

W przypadku klientów korzystających z usług tłumaczeniowych GPT-4 może pomóc im w szybszym i dokładniejszym tłumaczeniu.

Może również pomóc firmom tłumaczeniowym w szybszym dostarczaniu tłumaczeń klientom.

Ale korzystając ze sztucznej inteligencji, ryzykujesz generowanie dezinformacji i niedokładnych tłumaczeń.

Ponadto usługi tłumaczeniowe wykorzystujące GPT-4 prawdopodobnie będzie musiał nadzorować i przeglądać wygenerowane tłumaczenia.

W przypadku tłumaczy-ludzi ta technologia może uchronić ich przed utratą zleceń.

Poleganie na sztucznej inteligencji przy tłumaczeniu może spowodować wiele problemów związanych z błędną komunikacją, dezinformacją i niezawodnością.

Nauka o danych

GPT-4 może pomóc analitykom danych przetwarzać i oceniać większe ilości informacji, usprawniając operacje i projekty.

Ponadto nowy GPT obejmuje większe fragmenty danych treningowych niż wcześniej, umożliwiając naukowcom opracowywanie dokładniejszych i skuteczniejszych algorytmów.

GPT-4 zapewni również analitykom danych dostęp do większej liczby zasobów danych szkoleniowych, ułatwiając opracowywanie zaawansowanych algorytmów i posuwanie naprzód badań nad sztuczną inteligencją.

Ogólnie rzecz biorąc, wpływ GPT-4 będzie miała dla branży data science jest pozytywna.

GPT-4 Optymalizacja biznesowa

Wszystkie firmy mogą używać GPT-4 w celu optymalizacji wykorzystania sztucznej inteligencji do tworzenia treści lub pisania tekstów.

Aby zmaksymalizować wykorzystanie GPT-4mogą skorzystać z następujących ulepszeń w tej wersji GPT.

 • Optymalna parametryzacja: Podczas gdy większość dużych modeli jest niedostatecznie zoptymalizowana, GPT-4 odkrywa nową parametryzację, aby tworzyć najlepsze hiperparametry dla optymalnych modeli. GPT-4 został przeszkolony przy użyciu znacznie większej liczby parametrów, dając mu więcej danych i danych wejściowych do zrozumienia i wykorzystania. Optymalna parametryzacja oznacza, że ​​wydajność modelu AI drastycznie wzrosła.
 • Optymalne modele obliczeniowe: Żetony szkolenia mają bezpośredni wpływ na wydajność modelu. Modele obliczeniowe są równie ważne jak rozszerzenie parametrów. GPT-4 używa o 5 bilion więcej tokenów szkoleniowych niż GPT-3co oznacza, że ​​uczenie tego modelu zajmuje mniej czasu i skutkuje zminimalizowaniem strat.
 • Zwiększone bezpieczeństwo: GPT-4 działa bezpieczniej niż GPT-3, zapewniając Twojej firmie i oprogramowaniu dodatkowe bezpieczeństwo. GPT-3 nie był najbezpieczniejszym modelem i ta skarga została uwzględniona podczas opracowywania GPT-4.
 • Poprawiona dokładność: Komponenty zaimplementowane w GPT-4 powinno skutkować większą dokładnością i językiem podobnym do ludzkiego. GPT-4 będzie zawierać mniej błędów, które zdradzają fakt, że treść lub kopia jest generowana przez sztuczną inteligencję. Większa dokładność oznacza mniej nadzoru, obniżenie kosztów pracy i uwolnienie pracowników od wykonywania innych zadań, których nie można zautomatyzować.
 • Mniej uprzedzeń: Zawsze, gdy mamy do czynienia ze sztuczną inteligencją, która działa na podstawie danych wejściowych człowieka, wystąpią uprzedzenia. Wykorzystanie modeli AI może pomóc w zmniejszeniu uprzedzeń, ale nie w 100% ich wyeliminowaniu, przynajmniej na razie. Ale GPT-4 zbliża się, zmniejszając uprzedzenia i lepiej oceniając ludzkie wartości.
Rekommenderad:  Co to jest system POS i dlaczego go potrzebujesz

Czy GPT-4 Czy istnieje potencjalne ryzyko?

Ludzie mają pewne obawy dotyczące możliwych problemów związanych z GPT-4.

Chociaż ten model jest znaczącym ulepszeniem w stosunku do GPT-4 i poprzednich generacji, przed wdrożeniem go w firmie nadal należy rozważyć kwestie.

 • Mylna informacja: GPT-4 nie może odrzucić fałszywych informacji. Jeśli otrzyma nieprawidłowe informacje, uzna te dane za dokładne i zaimplementuje je w treści. Z tego powodu nadal konieczny jest pewien nadzór, a treść i treść mogą zawierać dezinformację.
 • Fałszywe wiadomości: Niestety, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wykorzystać nową technologię do złośliwych celów. Ludzie mogą korzystać z ludzkich możliwości GPT-4 do tworzenia fałszywych artykułów informacyjnych i przedstawiania ich jako faktycznych, tworząc niebezpieczną sytuację w Internecie.
 • Clickbait produkowany masowo: Clickbait jest irytujący, często rozpowszechnia błędne informacje i generuje dochód dla niewiarygodnych witryn i firm. Programy takie jak GPT-4 tylko ułatwiają tym osobom tworzenie większej liczby przynęt na kliknięcie w celu zwabienia ludzi do określonych witryn, a czasami przynęta na kliknięcia prowadzi ludzi do wirusów komputerowych, zagrażając bezpieczeństwu.
 • Generowanie spamu: GPT-4 ułatwia również generowanie spamu w dużych ilościach. Programy łatwiej wykrywają spam generowany przez podstawowe boty. Ale zaawansowany GPT-4 ułatwia wysyłanie spamu, który wydaje się być napisany przez człowieka, zwiększając prawdopodobieństwo, że spam trafi do skrzynek odbiorczych i zostanie kliknięty.

Chociaż te zagrożenia są realne, te same problemy wiążą się z prawie każdą nową technologią.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto użyje innowacyjnej technologii z niewłaściwych powodów, ale nie powinno to powstrzymywać firm przed czerpaniem korzyści z takiej technologii.

Końcowe przemyślenia

Firmy, które rozumieją i dążą do wdrożenia GPT-4 przygotują się na wiele okazji i wielki sukces.

GPT-4 oferuje większe bezpieczeństwo, dokładność, optymalizację i wyrównanie niż GPT-3 z poprzednich wersji.

Korzyści z GPT-4 znacznie przewyższają ryzyko.

Chociaż może to zaszkodzić osobom w niektórych branżach, ogólny wpływ tej technologii na przedsiębiorstwa będzie korzystny.