Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest Graf wiedzy Google i jak działa?

Google opublikowało niedawno nowe informacje na temat grafu wiedzy. Ale czym jest wykres wiedzy Google? Dołącz do nas, aby w pełni opisać wykres wiedzy Google w tym artykule.

Lista tego artykułu (klikając na dowolny tytuł zostaniesz przeniesiony do tej części) ukryty Co to jest wykres wiedzy? Cel Grafu wiedzy Google Budowa wykresu wiedzy Rodzaje wykresów wiedzy 1- Firmy 2- Wpływowi ludzie 3- Lokalne firmy 4- Media (film, muzyka, książka, serial, program telewizyjny) 5- Informacje o wartościach odżywczych 6- Produkty Różnica pomiędzy wykresem wiedzy a fragmentem rozszerzonym Jak zmodyfikować wykres wiedzy? (modyfikacja wykresu wiedzy) Wniosek

Co to jest wykres wiedzy?

Wykres wiedzy lub wykres wiedzy to wirtualna encyklopedia oparta na rzeczywistych danych, na podstawie których Google odwołuje się do generowania określonych elementów wyników wyszukiwania, a jego celem jest poprawa jakości wyników. Wcześniej rozmawialiśmy o rzeczach, które pomagają poprawić SEO i wyniki wyszukiwania, a tutaj skupiamy się na wykresie wiedzy. Według źródeł Google na wykresie wiedzy znajduje się obecnie ponad 500 miliardów faktów na temat 5 miliardów podmiotów.

Zadaniem Grafu wiedzy Google, który pojawia się w postaci ramki obok wyników wyszukiwania, jest dostarczanie dodatkowych informacji o osobach, miejscach i rzeczach. Pola te pomogą Ci w jak najkrótszym czasie uzyskać lepsze zrozumienie tematu, którego szukasz. Poniższe obrazy przedstawiają przykładowy wykres wiedzy wyświetlany w przypadku wzmianki o Steve’ie Jobsie:

Cel Grafu wiedzy Google

Celem uruchomienia Grafu Wiedzy Google jest dostarczenie użytkownikowi wystarczającej ilości podstawowych informacji w możliwie najkrótszym czasie.

Budowa wykresu wiedzy

Wykresy wiedzy są generowane automatycznie, a zawarte w nich informacje są zwykle pobierane z Wikipedii i Wikidanych. Jednak te witryny nie są jedynymi wykorzystywanymi źródłami. Według Google do weryfikacji treści wykorzystywane są setki źródeł z całej sieci.

CZYTAĆ:  5 zalet hostingu WordPress

To, co jest wyświetlane w polu wiedzy, różni się w zależności od różnych jednostek, ale format pola wiedzy jest zwykle definiowany w następujący sposób:

  • Tytuł i krótkie podsumowanie wyszukiwanego słowa kluczowego
  • Dłuższy opis tematu
  • Zdjęcie lub zdjęcia osoby, miejsca lub innej rzeczy
  • Informacje o akcie urodzenia i dostępne fakty
  • Linki do oficjalnych i zatwierdzonych sieci społecznościowych i stron internetowych

Wykres wiedzy może zawierać bardziej specjalistyczne informacje. Na przykład niektóre z tych paneli mogą obejmować:

  • Piosenki artystów muzycznych
  • Różne odcinki serialu telewizyjnego
  • Lista zawodników drużyny sportowej

Na przykład, szukając serialu Shahrazad, po niewielkim przewijaniu możesz zobaczyć zdjęcia aktorów, biografie i ich fragmenty:

Rodzaje wykresów wiedzy

wykres wiedzy ma różne typy, ale najpopularniejsze wykresy wiedzy to:

1- Firmy

Tego typu wykresy pomagają ludziom uzyskać ogólne informacje o firmie, jej założycielach i sposobie jej działania. Wśród innych zalet możemy wymienić na tym wykresie łączenie stron internetowych i sieci społecznościowych

Pobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobierz motywy WordPress za darmokurs udemy do pobrania za darmo