Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest hiperksięga?

Aby zapoznać się z Hyperledgerem, dyskusję najlepiej rozpocząć od cytatu Briana Behlendorfa, dyrektora generalnego Hyperledger:

HyperLedger to projekt open source na rzecz ekosystemu oparty na rozwiązaniach i użytkownikach, koncentrujący się na zastosowaniach związanych z blockchainem, które działają w wielu sektorach przemysłu.

Jeśli to zdanie wydaje Ci się bez znaczenia, nie ma powodu do zmartwień; Ponieważ wszystko na temat HyperLedger i powiązanych tematów zostało omówione bardziej szczegółowo i na przykładach poniżej, które pomogą Ci lepiej to zrozumieć.

Inhaltsverzeichnis

Zanim powiemy Ci, czym jest hiperksięga, najlepiej będzie powiedzieć, czym ona nie jest. Bo mimo całego blockchaina w technologii i informatyce zamieszanie nie jest takie dziwne. Na początek zobaczmy, czym hiperksięga nie jest:

 • To nie jest waluta cyfrowa
 • Nie blockchain
 • Nie firma

Co to jest HyperLedger?

HyperLedger to projekt parasolowy prowadzony przez Linux Foundation. NodeJS, Alljoyn i Dronecode to przykładowe projekty zgodne z Linux Way, mające na celu utworzenie społeczności programistów pracujących nad projektami open source, utrzymując w ten sposób pętlę, w której fragment kodu jest stale modyfikowany i redystrybuowany.

Zgodnie z polityką HyperLedger na świecie będzie w przyszłości kilka prywatnych łańcuchów bloków, które będą napędzać różnorodne rynki.

Linux Foundation opracowała projekt Hyperledger. Tak naprawdę zamiast rozwiązywać swoje problemy przez firmy za pomocą blockchain, HyperLeger buduje niestandardowe łańcuchy bloków dla każdej domeny i reaguje na potrzeby.

Ponieważ każda firma jest wyjątkowa, aplikacje skierowane do tej firmy muszą być tworzone zgodnie z osobistymi zasadami. Kontrastuje to z Ethereum, które zwykle zmusza programistów do tworzenia aplikacji w oparciu o protokoły publiczne.

Projekt HyperLedger rozpoczął się pod koniec 2015 roku z udziałem niewielkiej liczby programistów. Programiści ci pochodzili z różnych dziedzin, takich jak analityka danych, przemysł, bankowość itp., i wszyscy mieli na myśli wspólny cel. Celem tym było zapewnienie większego dostępu do blockchain programistom i branżom. Projekt rozpoczął się także od przetestowania interakcji między bezpiecznymi aplikacjami i sieciami typu blockchain.

CZYTAĆ:  Jak naprawić błąd „Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z tą wersją” w sklepie Google Play

Dlaczego potrzebujemy hiperksięgi?

Dzięki rygorystycznym eksperymentom programiści odkryli, że sieci blockchain, w których węzły walidacyjne muszą weryfikować każdą transakcję i jednocześnie zmieniać działanie sieci, wymagają dużo energii pod względem skalowalności. Ponadto Hyper Ledger nie może wykonywać transakcji. Do publicznych łańcuchów bloków dodano kryterium poufności i prywatności ze względu na erozyjne kryteria stworzone w celu zapewnienia integralności transakcji.

Załóżmy, że Bob mieszka w Indiach i chce kupić czekoladę od Alice w Szwajcarii. Ponieważ są starymi przyjaciółmi, Alice postanawia sprzedać Bobowi czekoladki ze znaczną zniżką. Rzecz w tym, że Alice sprzedaje swoje produkty na kilku innych rynkach i nadal prosi ich, aby kupowali od niej po standardowych cenach. Ponadto do sfinalizowania transakcji potrzeba kilku stron trzecich, aby produkt dotarł od Alicji do Boba.

Te strony trzecie mogą zatwierdzić inne aspekty produktu, takie jak zapewnienie jakości, potwierdzenie wysyłki, potwierdzenie płatności i inne. Nie muszą też wiedzieć o specjalnej umowie pomiędzy Bobem i Alice.

W publicznej sieci blockchain, gdy górnicy lub walidatorzy dodają transakcje do sieci, każda księga w sieci jest o nie aktualizowana.

hiperksięga

Jak działa HyperLedger?

Dzięki temu sytuacja wygląda zupełnie inaczej w sieci opartej o HyperLedger!

W sieci hyperled użytkownicy bezpośrednio zaangażowani w transakcję są połączeni i tylko ich księgi rachunkowe są aktualizowane o transakcję.

Osoby trzecie pomagające w transakcji mogą uzyskać dokładną ilość potrzebnych informacji jedynie po uzyskaniu pozwolenia i odpowiednich przepisów obowiązujących w sieci.

Załóżmy, że Alicja i Bob przeprowadzają transakcję w sieci opartej na HyperLedger. W takim przypadku Alicja może śledzić Boba za pomocą aplikacji, która również wymaga usługi członkostwa. Zatem po zatwierdzeniu członkostwa dwaj użytkownicy są połączeni, generując wyniki. Ponadto w ramach tej dwustronnej umowy wyniki muszą być takie same, aby mogły zostać zatwierdzone. Jednak w innych transakcjach wielostronnych można zastosować więcej reguł. Ponadto te transakcje produkcyjne są teraz wysyłane do chmury publicznej w celu zamówienia, a następnie przesyłane do powiązanych ksiąg.

CZYTAĆ:  15 najbardziej wyjątkowych akcesoriów do telefonów komórkowych, o których prawdopodobnie nie wiesz!

Istotne zmiany w HyperLedger

Wszystko to umożliwia modułowa architektura HyperLedger, która pozwala na działanie takich funkcji, jak ogólne porozumienie, takie jak narzędzie typu plug-and-play. Zatem w tej architekturze najbardziej zauważalne zmiany można zaobserwować u partnerów lub użytkowników sieci.

Peery są podzielone na dwie oddzielne sekcje czasu wykonania i trzy oddzielne grupy. Zatem te trzy grupy obejmują:

 • Wykonawca (): Ci odpowiednicy zapisują tylko ważne transakcje, które wróciły do ​​odpowiednich ksiąg z mechanizmu umowy. Dlatego użytkownicy Performing zachowują się jak weryfikatorzy w sieci; Ale z mniejszymi ograniczeniami.
 • Wprowadzający Te: użytkownicy są odpowiedzialni za przesyłanie transakcji specyficznych dla sieci i zapobieganie niewiarygodnym i nieokreślonym transakcjom. Chociaż wykonawcy mogą, ale nie muszą, dokonywać samozatwierdzenia ze względu na ograniczenia sieci, wszyscy weryfikatorzy również działają jako wykonawcy.
 • Wyrażający zgodę Te: użytkownicy są odpowiedzialni za egzekwowanie układu zbiorowego sieci. Ponadto prowadzą zupełnie inną sieć, zamiast wykonawców i indosantów działających w tej samej sieci. Kontrahenci są odpowiedzialni za zatwierdzenie transakcji i podjęcie decyzji, w którym księdze transakcja zostanie dokonana.

Projekty Hyper Ledger

Jeśli pamiętasz, powiedzieliśmy, że HyperLedger to projekt parasolowy. Oznacza to, że w ramach tego projektu zdefiniowanych jest kilka innych projektów. Należą do nich następujące projekty:

 • Szeroko stosowane w sieciach łańcucha dostaw.
 • Status to modułowa platforma wdrożeniowa typu blockchain, która zapewnia innowacje techniczne dla firm i przedsiębiorstw, umożliwiające podejmowanie niezależnych decyzji dotyczących ich platformy.
 • Aby realizować inteligentne kontrakty w sieci Hyperledger.
 • Optymalizacja aplikacji mobilnych za pomocą blockchain.
 • A Zapewnia usługa bazy danych do zdecentralizowanego zarządzania tożsamością dla przedsiębiorstw.

Teraz, gdy wiemy, czym jest hiperksięga, zadajemy sobie pytanie, dlaczego jest ona potrzebna w dzisiejszej branży IT. Jak to działa? Porównajmy to z najpopularniejszymi sieciami blockchain, Bitcoinem i Ethereum.

Parametr Bitcoina Eter Hyper Ledger
Cyfrowa waluta Bitcoina Północ Za zgodą
Sieć Ogólny Ogólny Za zgodą
porozumienie Świadectwo pracy (PoW) Etasz Zmienny
Inteligentna umowa nie ma Ma (solidność) Ma (kod chiński)
Język C++ Golang/Java Golang/pyton
CZYTAĆ:  Program uruchamiający Minecraft nie jest obecnie dostępny na Twoim koncie: Szybka poprawka

Uwagi końcowe

Hyper Ledger to projekt parasolowy; Oznacza to, że w ramach tego projektu zdefiniowano kilka innych wspomnianych projektów. Według dyrektora generalnego HyperLedger projekt jest platformą typu open source na rzecz ekosystemu opartego na jej rozwiązaniach i użytkownikach, skupiającą się na aplikacjach związanych z blockchainem, które działają w wielu branżach.

W sieci hyperled użytkownicy bezpośrednio zaangażowani w transakcję są połączeni i tylko ich księgi rachunkowe są aktualizowane o transakcję. Dlatego osoby trzecie pomagające w transakcji mogą uzyskać dokładną ilość potrzebnych informacji jedynie po uzyskaniu pozwolenia i odpowiednich przepisów obowiązujących w sieci.

Pobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie XiaomiBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania