Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest konto handlowca z cenami Interchange-Plus?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest konto handlowca z cenami Interchange-Plus?

Czy wiesz, z jakiego planu cenowego karty kredytowej korzystasz? To może wydawać się podstawowym pytaniem, ale jest w nim wiele rzeczy przetwarzanie płatności kartą kredytową. Jeśli drapiesz się po głowie, spróbuj przypomnieć sobie początkową konfigurację konta sprzedawcy.

Jeśli spieszyłeś się, aby zacząć działać (a kto może cię za to winić? Koszty założenia nawet sklepu internetowego są wysokie), być może nawiązałeś współpracę z pośrednikiem płatności. Dostawcy ci oferują jeden model cenowy — cena ryczałtowa. Jak sama nazwa wskazuje, ten plan taryfowy pobiera tę samą stawkę za każdą transakcję. Ta stawka jest zwykle około 2.9% plus $00,10 – $00,30, więc może uwzględniać karty wysokiego ryzyka i wysokie nagrody. Przypisuje tę wysoką stawkę każdej transakcji, ponieważ pośrednicy płatności zapewniają swoim sprzedawcom jedno wspólne konto sprzedawcy, więc nie mogą dostosować niestandardowych planów taryfowych.

Teraz, jeśli zamiast tego pamiętasz czekanie kilka dni, dostarczenie dokumentów finansowych, przejście przez proces gwarantowania konta handlowca i otrzymanie zatwierdzenia konta, możesz mieć wielopoziomowe Lub plan wymiany plus taryfy. Oba te plany taryfowe są bardziej opłacalne niż ceny ryczałtowe, ale na potrzeby tego artykułu skupimy się na cena wymiany plus.

Co to jest cena Interchange-Plus?

Interchange to hurtowy koszt przeprowadzenia danej transakcji kartą kredytową. Wymiana jest ustalana przez marki kart (Visa, MasterCard, Discover i Amex), jest dostosowywana co dwa lata w kwietniu i październiku oraz zwiększa się w przypadku kart o wyższym ryzyku i wyższych nagrodach. Przykładem taniej karty jest płatność kartą debetową osobiście. I odwrotnie, platynowa karta hotelowa jest przykładem karty o wysokim koszcie wymiany.

Tak więc, w przeciwieństwie do cen ryczałtowych, które naliczają wyższą stawkę, aby uwzględnić wszystkie karty i metody płatności, .

Rekommenderad:  macOS Monterey: dostępna jest publiczna wersja beta. Jak to zainstalować?

Oto ilustracja tych dwóch planów obok siebie.

Jak widać, ceny interchange-plus są bardziej opłacalnym planem taryfowym, ponieważ kupcy oszczędzają pieniądze na transakcjach o niskich i średnich kosztach. Jest to również bardziej przejrzysty plan, ponieważ wiesz dokładnie, ile pieniędzy trafia do twojego dostawcy w porównaniu do marek kart.

Czy Interchange-Plus jest odpowiedni dla Twojej firmy?

Oszczędność pieniędzy jest świetna, ale zanim pomyślisz o zmianie planu taryfowego, ważne jest, aby poznać niektóre niuanse cen wymiany plus.

Po pierwsze, ten plan cenowy jest — ponownie — niedostępny u pośredników płatności. Tak więc, jeśli chcesz dokonać zmiany, aby zaoszczędzić pieniądze na swoich stawkach, być może będziesz musiał zmienić dostawcę. Może to być trudne, jeśli masz umowę z obecnym dostawcą, chociaż niektóre firmy uważają, że oszczędności kosztów rekompensują opłaty za rozwiązanie umowy w ciągu kilku miesięcy.

Następnie, ponieważ ten plan jest dostępny tylko dla handlowców, którzy są odpowiednio ubezpieczeni, musisz mieć wystarczającą historię finansową i dobrą sytuację finansową, aby zakwalifikować się do konta handlowca. Dlaczego? Ponieważ konto handlowe jest zasadniczo pożyczką. Jeśli Twoja firma zostanie obciążona dużym obciążeniem zwrotnym, którego nie będzie w stanie opłacić, koszty pokryje Twój dostawca usług handlowych. Dlatego Twój dostawca musi być w stanie ocenić Twoje ryzyko.

Aby uzyskać wiarygodność, musisz być w stanie przedstawić dokumenty finansowe, które często obejmują wyciągi handlowców z ostatnich dwóch miesięcy (jeśli już przetwarzasz płatności kartą kredytową), umowę najmu lub akt własności firmy, informacje dotyczące wcześniejszego zamknięcia konta lub bankructwa oraz dane bankowe salda kont.

Chociaż proces ten może brzmieć jak biurokracja, należy pamiętać, że odpowiednie ubezpieczenie handlowca może zapobiec niedogodnościom, takim jak wstrzymanie środków, co ma miejsce, gdy Twoje depozyty są wstrzymywane, ponieważ Twój dostawca przewiduje zbliżające się obciążenie zwrotne lub potencjalne oszustwo. Wstrzymane środki często pojawiają się przy zakupach o dużej wartości biletu. Jeśli twoje fundusze są zatrzymane, nie możesz ich dotknąć, nawet jeśli są one prawnie twoje. Ta sytuacja nie występuje w przypadku dostawców usług handlowych, którzy zapewniają gwarancję Twojego konta sprzedawcy.

Rekommenderad:  Mały F2 Pro kosztuje więcej niż oczekiwano, ale promocja jest już dostępna

Wreszcie, przejrzenie wyciągu ze sprzedawcy będzie bardziej skomplikowane, jeśli korzystasz z cen wymiany plus ze względu na różne stawki naliczane za każdą kartę. Istnieją dosłownie dziesiątki różnych stawek, które można przypisać transakcjom w tym modelu, co ułatwia niesmacznym dostawcom robienie rzeczy, takich jak dopasowywanie stawek wymiany. Dostrzeganie tych oszukańcze opłaty może być wyzwaniem, ponieważ odręczne poznanie prawidłowych stawek wymiany wymaga wprawnego oka. Bez względu na to, jaki jest Twój plan taryfowy, zawsze zalecamy współpracę z jawnymi dostawcami usług handlowych.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność e-commerce lub detaliczną, ryczałt może być szybkim rozwiązaniem, do którego łatwo się zakwalifikować. Jednak z biegiem czasu, gdy zdobędziesz lojalnych klientów i zwiększysz liczbę przetwarzanych danych, będziesz chciał szukać bardziej opłacalnych sposobów akceptowania płatności kartą kredytową. Twój plan cenowy jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia.