Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest koszt potencjalnego klienta (CPL)? Jak zwabić nią reklamodawców?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest koszt potencjalnego klienta (CPL)? Jak zwabić nią reklamodawców?

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

CPL lub koszt potencjalnego klienta jest zwykle używany do mierzenia skuteczności miesięcznych kampanii marketingowych, które nie są sprzedawane na podstawie CPC (koszt kliknięcia) lub CPM (koszt za milę). Średni koszt potencjalnego klienta w branży waha się od 30 do 165 USD (źródło: Hubspot)

W porównaniu z innymi wskaźnikami marketingowymi, koszt potencjalnego klienta (CPL) jest doskonałym wskaźnikiem sukcesu kampanii, ponieważ jest łatwy do obliczenia i można go zastosować do dowolnej kampanii reklamowej online.

W tym artykule porozmawiamy o CPL, o tym, dlaczego tak ważne jest śledzenie tego wskaźnika oraz o zaletach, jakie oferuje.

Wyjaśnienie CPL (Cost per Lead).

Koszt na lead to kwota pieniędzy wydana na marketing w celu wygenerowania leadów lub potencjalnych klientów. Lead pozyskuje się poprzez konwersje reklam online, zaangażowanie w treść strony internetowej, wyskakujące okienka itp.

Gdy użytkownik zaangażuje się lub kliknie kampanię, zostanie poproszony o zapisanie się do newslettera firmy, usługi itp.

Jeśli chodzi o e-commerce i generowanie przychodów, wielu wydawców ma problem z dokładnym określeniem skuteczności ich kampanii marketingowych — szczególnie z perspektywy zwrotu z inwestycji.

To jest powód, dla którego tak wielu wydawców jest sfrustrowanych i zastanawia się, dlaczego ich przychody nie rosną w takim tempie, w jakim ich zdaniem powinny. CPL pozwala lepiej zrozumieć Twoje koszty i to, ile wydajesz na pozyskanie każdego klienta.

Jak obliczyć CPL?

Formuła CPL:

Z perspektywy wydawcy:

Na przykład, jeśli $5000 generowanych kampanii 1250 prowadzi, to będzie CPL 4 ($5,000/1250 osób). Chociaż może to być łatwe CPL przykład Aby zrozumieć, jest to również prosta formuła, na którą firmy marnują pieniądze, jeśli nie wiedzą, jak zmaksymalizować koszt jednego leada.

Rekommenderad:  Dlaczego Omega IM jest jednym z najbezpieczniejszych komunikatorów na Androida - -

Typy reklam CPL

Model CPL jest szeroko stosowany w marketingu afiliacyjnym, gdzie reklamodawca płaci za dane kontaktowe leada.

Reklamy CPL są 2 rodzaje: reklamy jednokrotnej zgody (SOI) i reklamy podwójnej zgody (DOI).

Reklamy z jednorazową zgodą (SOI).

  • Leady to użytkownicy podający swoje dane kontaktowe.
  • Reklamy SOI mogą być testowane przy minimalnych budżetach.
  • Reklamy SOI mają wysokie współczynniki konwersji i są przydatne, jeśli dane potencjalnych klientów są wiarygodne i nie są fałszywe.

Reklamy Double Opt-In (DOI).

  • Te tropy przechodzą 2-uwierzytelnianie czynnika – zarejestruj się, a następnie uwierzytelnij dane użytkownika za pomocą wiadomości tekstowej lub e-maila.
  • Leady te są lepszej jakości w porównaniu do leadów pozyskiwanych z reklam SOI.
  • Wypłaty wyższej jakości pochodzą z tych leadów.

Jak obniżyć CPL?

Zrozumienie statystyk firmy dotyczących kosztu potencjalnego klienta (CPL) może mieć ogromne znaczenie. Oto, co musisz zrobić, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji i zminimalizować ogólny CPL:

1- Codzienne audyty

Przegląd audytu może dostarczyć krytycznych spostrzeżeń, które pomogą Ci zrozumieć, gdzie wydawane są Twoje pieniądze w odniesieniu do reklamy, zapobiec marnowaniu funduszy marketingowych, a nawet wskazać obszary wymagające poprawy. Na przykład rosnące CPL mogą być spowodowane zmianą alokacji budżetu. Lub Twoje CPL mogą być wysokie, ponieważ docierasz do osób, które tak naprawdę nie są zainteresowane Twoim produktem lub usługą — być może masz przeciek w swoich działaniach reklamowych!

W przypadku wielu kliknięć, ale braku konwersji, reklamodawca może dostosować stronę docelową, aby uzyskać więcej konwersji i obniżyć koszt potencjalnej sprzedaży w tej konkretnej kampanii.

2- Analizuj wydajność za pomocą urządzenia

Opracuj strategię wyświetlania reklam na urządzeniach, które wykazują przyzwoite konwersje z Twoich kampanii reklamowych w oparciu o historyczne raporty z analizy kampanii marketingowych.

Rekommenderad:  Jak małe firmy i start-upy mogą wykorzystać sztuczną inteligencję, aby przetrwać pandemię

3- Analiza wydajności sieci

Wydawcy mogą sprawdzić powodzenie każdej kampanii marketingowej, dzieląc je na segmenty za pośrednictwem sieci. Możesz zrezygnować z partnera sieciowego, jeśli nie radzi sobie dobrze i wybrać tych, którzy dostarczają tylko wysokiej jakości leady.

Korzyści z miernika CPL dla wydawców

Wydawcy mogą skorzystać z kosztu potencjalnego klienta (CPL) na kilka sposobów, w tym:

1. Przezroczystość

Ponieważ wynagrodzenie następuje po pozyskaniu potencjalnego klienta, jest bardziej popularne niż inne wskaźniki i jest przejrzyste dla reklamodawców.

2. Hyper-targetowanie

Kampanie kosztu potencjalnego klienta muszą być hiper-targetowane, aby przynosić 10-krotne wyniki. Wydawcy, którzy dostarczają najlepszych potencjalnych klientów, mają najlepsze relacje z reklamodawcami.

3. Wartościowe leady to więcej pieniędzy

Ze względu na wyższą wartość leadów generowanych przez kampanie CPL w porównaniu z innymi formami reklamy, kampanie CPL często mają wyższe stawki niż inne modele marketingowe.

Wady kosztu potencjalnego klienta

1. Rozbieżności w prowadzeniu

Wydawcy mogą stracić pieniądze, jeśli konwersje zostaną pominięte z powodu rozbieżności w oprogramowaniu śledzącym. Ważne jest, aby źródło potencjalnych klientów było dokładnie śledzone, aby upewnić się, że wskaźnik CPL jest odpowiedni dla Twojej strategii marketingowej.

2. Rozbieżności w szacowaniu dochodów

Ponieważ modele CPL mogą być bardzo nieprzewidywalne, wydawcy mają trudności z dokładnym prognozowaniem przychodów. Wiodący wydawcy często błędnie oceniają koszty wymagane do wdrożenia modelu CPL i ostatecznie ponoszą dodatkowe opłaty.

3. Szacowanie czasu trwania kampanii

Koniec kampanii może być trudny do przewidzenia. Gdy już się zdecydujesz i zaczniesz prowadzić kampanie CPL, znajdziesz się w trakcie analizy progu rentowności, która nieuchronnie wpłynie negatywnie na Twoją działalność.

Co teraz?

Ostatecznie CPL jest wciąż stosunkowo nowym wskaźnikiem. Pomimo swojej wszechstronności, wydawcy i reklamodawcy wciąż mają do pokonania pewne ograniczenia i wyzwania. Jeśli jednak zostanie właściwie wykorzystany — a zwłaszcza jeśli branża będzie w stanie opracować uzupełniające go usługi — możemy zobaczyć, jak CPL staje się coraz bardziej znaczącym wskaźnikiem dla wydawców poszukujących wzrostu w nadchodzących latach.

Rekommenderad:  Oto kilka wskazówek, jak unikać czarnej listy adresów URL Google

Masz problem ze skalowaniem przychodów z reklam w tym kwartale? Zacznij z nami i zobacz, jak Twoje przychody z reklam rosną szybko, podobnie jak ponad 1000 naszych klientów w ciągu kilku miesięcy.