Co to jest limit grupy WhatsApp?

Szczycący się więcej niż 1.5 miliard użytkowników na całym świecie, WhatsApp stał się głównym środkiem komunikacji w dużych częściach Azji, Ameryki Łacińskiej i Europy. Chociaż pojawiły się pewne obawy dotyczące prywatności aplikacji, ogólny konsensus był tak pozytywny dla Kalifornijskiego przedsiębiorstwa, że ​​przyszłość wygląda jeszcze jaśniej dla aplikacji.

Z tego powodu pięć lat po wydaniu Facebook postanowił zainwestować ogromną kwotę ponad 19 miliardów dolarów w zakup tej aplikacji do przesyłania wiadomości. Parzysty FacebookWłasna aplikacja do przesyłania wiadomości, Messenger, nie mogła konkurować z popularnością WhatsApp na całym świecie.

Niesamowite funkcje darmowej aplikacji

Być może najważniejszym powodem popularności WhatsApp jest to, że jest całkowicie bezpłatny. Początkowo twórcy WhatsApp doszli do wniosku, że będą pobierać niskie roczne opłaty abonamentowe od swoich użytkowników. Ale nigdy nie doszło do skutku. Gdyby tak było, WhatsApp nie byłby tak popularny jak obecnie.

Co więcej, w WhatsApp nie ma żadnych reklam. W przypadku bezpłatnej aplikacji, która daje tak wiele możliwości, jest to oszałamiająca funkcja.

W przypadku darmowego oprogramowania WhatsApp oferuje również niesamowite funkcje. Oprócz tego, że jest niezwykle wygodną aplikacją do wysyłania wiadomości tekstowych, WhatsApp daje również możliwość udostępniania zdjęć, filmów, dokumentów, nagrań głosowych, a także kontaktów i lokalizacji. Wszystko to, oprócz funkcji takich jak połączenia głosowe i wideo, sprawia, że ​​WhatsApp to aplikacja typu „wszystko w jednym”, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Co to jest limit grupy WhatsApp

Co to jest grupa WhatsApp?

Oprócz pojedynczych kontaktów możesz także wysyłać wiadomości do grup osób w WhatsApp. Każdy może utworzyć grupę pod dowolną nazwą, a następnie udostępniać wiadomości innym członkom grupy.

Na platformie możesz także mieć wiele grup. Niezależnie od tego, czy jest to rodzina, koledzy ze szkoły, koledzy z pracy, gospodynie domowe z sąsiedztwa, czy dzieci, które co tydzień chodzą na YMCA, możesz mieć grupę dla praktycznie wszystkiego!

Działa również jako świetna funkcja w kampaniach mobilizacyjnych. W krajach takich jak Indie partie polityczne aktywnie korzystają z WhatsApp do wymiany wiadomości ze swoimi obserwatorami. Ma to również swoje wady, ponieważ ktoś może użyć aplikacji do rozprzestrzeniania dezinformacji.

Wcześniej liczba członków, których można dodać do grupy WhatsApp, była ograniczona do 100. W 2016 r. WhatsApp zwiększył liczbę członków, którzy mogli uczestniczyć w jednej grupie, do 256 osób.

Możesz przekroczyć limit

Chociaż WhatsApp pozwala 256 osobom dołączyć do jednej grupy czatu, istnieją sposoby na zwiększenie liczby członków. W tym artykule powiemy, jak możesz to zrobić.

Wcześniej trzeba będzie zapraszać pojedyncze kontakty do dołączenia do grupy. Ale potem WhatsApp ogłosił funkcję, za pomocą której wystarczy udostępnić link z zaproszeniem dla osób, które chcą dołączyć.

Załóżmy, że jesteś administratorem grupy, która ma już 256 członków. Jeśli spróbujesz dodać więcej członków indywidualnie, WhatsApp poinformuje Cię, że nie jest to możliwe, ponieważ osiągnąłeś limit. Jeśli jednak nadal będziesz zapraszać osoby za pomocą linku, nadal będą mogły dołączyć.

Limit grupy WhatsApp

Alternatywna trasa

Jeśli chcesz zwiększyć liczbę osób, jeszcze bardziej, istnieje trudniejszy, bardziej techniczny sposób. Kontynuuj ten proces tylko wtedy, gdy jesteś dość techniczny. Przed rozpoczęciem tego procesu musisz zrootować urządzenie. W Internecie dostępnych jest mnóstwo zasobów, które pokażą, jak zrootować smartfona, więc przeglądanie go nie powinno być trudne.

Ostrzeżenie: Zrootowanie urządzenia może mieć niepożądane konsekwencje, więc zanim to zrobisz, zrozum ryzyko. Twoja gwarancja zostanie unieważniona, a także mogą wystąpić zagrożenia bezpieczeństwa.

Po zrootowaniu urządzenia musisz wykonać czynności opisane poniżej.

Krok pierwszy

Pobieranie Eksplorator plików ES z Google Play Store.

Krok drugi

Otwórz ES File Explorer i dotknij Menu z lewego górnego rogu aplikacji. Następnie włącz Root Explorer.

Krok trzeci

Teraz otwórz następujący katalog i edytuj com.WhatsApp_Prefer plik.

Ścieżka katalogu: data / data / com.whatsapp / shared_prefs /

Krok czwarty

Jeśli napotkasz błąd podczas próby otwarcia, przejdź do Więcej opcja znajduje się w prawym dolnym rogu aplikacji. Następnie dotknij Nieruchomości. Wybierz Zmiana opcję, a następnie dotknij Pole uprawnień.

Teraz daj wszystkie uprawnienia do tego pliku, a następnie dotknij DOBRZE.

Krok piąty

Otworzyć com.Whatsapp.prefer w trybie edycji. Wyszukaj w polu users_size_limit. Wartość jest ustawiona na 257 domyślnie. Możesz go zmienić na dowolny numer. Aby wypróbować, czy metoda działa, zmień ją na 999 i dotknij Zapisać na górnym pasku!

Krok szósty

Iść do Ustawienia a następnie dotknij Aplikacje Wybierz WhatsApp i Wymuszone zatrzymanie to.

Twórz większe grupy

Dwie metody wyjaśnione w tym piśmie powinny umożliwić tworzenie większych grup na WhatsApp. Jeśli znasz się na technologii, możesz skorzystać z drugiej opcji, ale jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem smartfona, trzymaj się pierwszej.

Czy próbowałeś tej metody z linkami do zaproszeń? A może zdecydowałeś się na podejście techniczne? W każdym razie, jak poszło, czy udało ci się zdobyć więcej niż 256 osób w grupie?