Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest marketing na Instagramie i jak się go wykonuje? Zarabiaj pieniądze w mediach społecznościowych

Koronawirus pozostawił miliony ludzi na całym świecie bez pracy, ponieważ poziom przychodów przedsiębiorstw gwałtownie spadł. Niektóre firmy zastosowały niezbyt interesującą politykę kadrową, aby zrekompensować deficyt budżetowy, lub zostały zmuszone do zdalnej pracy wyspecjalizowanego personelu.

Instytucje edukacyjne, podobnie jak firmy, przeszły na edukację online i różne zajęcia na platformach społecznościowych, aby zachować protokoły zdrowotne.

Na szczęście użytkownicy z radością przyjęli infrastrukturę i sieci społecznościowe. W efekcie osoby, które z różnych powodów nie mogły pojawić się w pracy lub w jakiś sposób straciły pracę, zdecydowały się na zarabianie na portalach społecznościowych.

Instagram to jeden z głównych sposobów zarabiania pieniędzy dla użytkowników na całym świecie, szczególnie w Iranie. Użytkownicy zadają różne pytania dotyczące Instagrama, jak stworzyć stronę (stronę) na Instagramie i dzięki niej zarabiać, dlaczego nasz poziom dochodów spadł z Instagrama lub jak wykorzystać Instagram do promowania produktu?

Inhaltsverzeichnis

Aby korzystać z Instagrama, musisz znać ważne pojęcie zwane Marketingiem na Instagramie.

Tworzenie konta firmowego

Jeśli masz zwykłe konto z aktywnymi obserwatorami i treściami odpowiednimi do zastosowań biznesowych, lepszym rozwiązaniem będzie konwersja tradycyjnej wersji na konto handlowe. Pozwala uzyskać możliwości konta specyficzne dla firmy, bez utraty obecnych odbiorców.

Jeśli nadal nie masz konta Instagramawykonaj poniższe kroki, aby go utworzyć:

Utwórz proste konto

Najpierw zainstaluj Instagrama aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

Otwórz go i kliknij Zarejestruj się, aby otworzyć pola rejestracyjne.

Wprowadź adres e-mail i dotknij opcji Dalej. Jeśli chcesz swoje Instagrama konto powiązane z kontem Twojej firmy na Facebooku, skorzystaj z adresu e-mail menedżera strony lub opcji logowania na Facebooku.

Wybierz swoją nazwę użytkownika i hasło oraz uzupełnij informacje o profilu konta.

Kliknij przycisk Gotowe.

Masz teraz konto, które jest gotowe, aby stać się kontem handlowym.

Zmień konto zwykłe na komercyjne

Wykonaj poniższe kroki, aby przekonwertować konto zwykłe na komercyjne:

Otwórz Instagrama aplikację i zaloguj się na swoje konto.

Dotknij ikony z trzema liniami jedna nad drugą i wybierz Ustawienia na dole strony, aby wejść do ustawień.

Znajdź sekcję konta i wybierz opcję Przełącz na konto profesjonalne u dołu strony.

Pojawią się dwie opcje Twórca i Firma. Wybierz drugą opcję i dotknij przycisku Kontynuuj u dołu strony.

Wybierz kategorię pasującą do rodzaju Twojej działalności i dotknij przycisku Dalej.

Następnie musisz dodać dane kontaktowe. Instagrama konto firmowe musi zawierać adres e-mail, numer telefonu lub aktualną lokalizację firmy. Po wprowadzeniu powyższych informacji dotknij przycisku Gotowe.

drugi etap

Wdrażaj trafną i spójną strategię marketingową z Instagramem

Przygotowanie odpowiedniego i długoterminowego planu na Instagrama wymaga przejścia przez następujące kroki.

Zdefiniuj grupę docelową

 • Przed podjęciem decyzji o rodzaju treści, w których należy publikować Instagrama, należy najpierw zidentyfikować osoby, które będą przeglądać treść. Dlatego musisz określić swoich obecnych odbiorców, skorzystać z narzędzi do analityki mediów społecznościowych, uzyskać dokładne informacje o konkurencji i zidentyfikować treści lub usługi, które będziesz oferować. Po zidentyfikowaniu odbiorców musisz sprawdzić, jakiego rodzaju treści są zainteresowani w tej dziedzinie.

Określ cel używania Instagrama

Używać Instagrama prawidłowo, musisz mieć jasny cel biznesowy, aby go określić Instagrama -na podstawie marketingu strategia. Zrozumienie celów zapobiega marnowaniu energii na mniejsze rzeczy. Marketing profesjonaliści używają struktury SMART do identyfikowania celów. Ramy te obejmują następujące koncepcje:

 • Konkretny: Konkretny
 • Mierzalne: mierzalne i namacalne
 • Osiągalne: realistyczne i osiągalne
 • Istotne: istotne i istotne
 • Terminowe: Terminowe

Kiedy szukasz odbiorców i marketingu Poprzez Instagrama, Twój cel nie powinien ograniczać się do liczby polubień czy wzrostu liczby obserwujących. Mimo to pomocne byłoby poszukiwanie zasad zgodnych z podstawowymi celami firmy.

CZYTAĆ:  Jak usunąć stoper ze Snapchata: zachowaj swoje snapy na zawsze!

Skoncentruj się na właściwych wskaźnikach wydajności

Metryki wydajności biznesowej nie są takie same, ale ogólnie należy skupić się na metrykach Mapy Podróży Klienta. Mówiąc najprościej, Twoje cele powinny być zgodne z jednym z czterech etapów podróży klienta. Te cztery kroki są następujące:

 • Wskaźniki świadomości: odnoszą się do wskaźników, takich jak zasięg marki, tempo wzrostu kilku obserwujących i liczba odwiedzin postów.
 • Wskaźniki interakcji: odnoszą się do wskaźników, takich jak ilość interakcji (w zależności od liczby polubień) oraz współczynnik wzmocnienia i udostępniania.
 • Wskaźniki konwersji: dotyczą współczynnika konwersji, współczynnika klikalności i współczynnika odrzuceń. Jeśli korzystasz z płatnych reklam, powinieneś wziąć pod uwagę takie wskaźniki, jak koszt kliknięcia lub display.
 • Wskaźniki klienta: odnoszą się do wskaźników opartych na działaniach klientów, takich jak pisanie pozytywnych opinii.

Ustaw regularny harmonogram publikowania Instagrama

Pamiętaj, że publikując treści, należy inteligentnie wskazać markę docelową, aby była widoczna dla odbiorców i zachęcić ich do odwiedzenia marki. Gdy już przyciągniesz odwiedzających, ci ludzie będą oczekiwać, że będą regularnie widzieć Twoje posty. Pomogłoby jednak, gdybyś nie przesadzał w tym względzie i nie publikował bezcelowych i przeróżnych postów. Spowoduje to spadek liczby obserwujących.

Publikując posty, zwróć uwagę na dwie istotne kwestie: ile postów powinno być publikowanych w każdym tygodniu oraz w jakich godzinach i dniach można je publikować? Zależy to od marki i oferowanego przez nią produktu. Na przykład najlepszy czas na wysyłanie poczty to około południa w branży spożywczej. Co do zasady posty powinny być publikowane, gdy docelowa grupa odbiorców jest online.

Instagrama Sekcja Statystyki wskazuje czas online obserwujących według dnia i godziny według płci. Aby uzyskać te informacje, należy kliknąć trzyliniową ikonę Instagrama aplikację i wybierz opcję Statystyki. Następnie kliknij kartę Odbiorcy i przewiń w dół strony, aby zobaczyć treść podobną do poniższej.

Momenty, w których wykres pokazuje wyższe kolumny, są odpowiednie do opublikowania. Po określeniu najlepszego czasu na publikację przygotuj kalendarz treści i na jego podstawie prześlij treści.

jakiś etap

Zoptymalizuj tworzony profil

Większość użytkowników wprowadza podstawowe informacje podczas tworzenia konta firmowego, ale aby uzyskać najlepsze wyniki, należy uzupełnić profil. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Uzupełnij i zoptymalizuj swoje Instagrama opis profilu

 • Sekcja Bio na stronie profilowej ma na celu opisanie użytkowników lub firm, ale jej długość jest ograniczona do 150 znaków. W tej sekcji przedstawiono osoby odwiedzające Twoją stronę po raz pierwszy, Twoją markę i korzyści, jakie przynosi im Twoja firma. Marketing profesjonaliści z sektora bio używają klikalnych hashtagów, co jest doskonałym sposobem na odniesienie się do zawartości produktu. Inni używają odpowiednio zoptymalizowanych emoji i przekazują odbiorcom informacje w postaci. Ponadto, aby poprawić czytelność tekstu, lepiej zastosować spację i umieścić teksty w różnych wierszach.

Użyj odpowiedniego zdjęcia profilowego.

 • Zdjęcie profilowe zwykłych użytkowników odzwierciedla indywidualną osobowość i informacje, które udostępniają. Zdjęcie profilowe firm jest symbolem ich działalności — tym samym symbolem, który jest używany na stronie internetowej. Instagrama zdjęcie profilowe jest wyświetlane w rozdzielczości 110 na 110 pikseli, ale jest zapisywane w rozdzielczości 320 na 320 pikseli. Lepiej więc użyć obrazu o wielkości co najmniej 320 pikseli, aby if Instagrama zmieni zdjęcie profilowe, nie będziesz miał żadnego problemu. Pamiętaj też, że zdjęcie profilowe jest wyświetlane w okręgu.

Uzupełnij swoje Instagrama Informacje o Profilu

Niezbędne pola nie powinny pozostać puste, aby odnieść sukces Marketing na Instagramie. Z tego powodu musisz wykonać następujące czynności:

 • Imię i nazwa użytkownika: Powyższe dwa pola pozwalają użytkownikom znaleźć Cię poprzez wyszukiwanie Instagrama. Użytkownicy mogą łatwo Cię znaleźć, używając tej samej nazwy użytkownika we wszystkich sieciach społecznościowych. Musisz więc dokładnie wypełnić te dwa pola. Lepiej jest używać rzeczywistej nazwy marki o różnych kształtach.
 • Strona internetowa: Użyj powyższego pola, aby utworzyć link do strony internetowej, bloga, aktywnego adres kampanii marketingowej lub Instagram wstęp.

Skorzystaj z unikalnych funkcji i możliwości Profile biznesowe na Instagramie

Kiedy używasz Instagrama aby ulepszyć Twój biznes, w Twoim profilu włączono części, które nie są dostępne na zwykłych kontach. Funkcje te są następujące:

Informacje kontaktowe: Ta sekcja służy do wprowadzania adresu e-mail, numeru telefonu i adresu lokalizacji firmy, aby użytkownicy mogli się z Tobą skontaktować. Po dodaniu informacji kontaktowych w profilu pojawią się powiązane przyciski, takie jak (E-mail, Zadzwoń lub Uzyskaj wskazówki dojazdu).

 • Rodzaj kategoryzacji biznesowej: kategoryzacja biznesowa pojawia się pod nazwą firmy na stronie profilu i opisuje rodzaj usług, jakie świadczysz swoim odbiorcom.
 • Przyciski wezwania do działania: te przyciski umożliwiają zakup biletów i podobnych przedmiotów za pośrednictwem Instagrama profil. Aby aktywować te przyciski i wyświetlić je w profilu, należy przejść do opcji Edytuj profil > Opcje kontaktu > Dodaj przycisk akcji i wybrać żądany przycisk.
CZYTAĆ:  GoHighLevel dla biznesu związanego z energią słoneczną [Guide & Free Template]

Poniższy rysunek przedstawia stronę, na której wykorzystano wszystkie funkcje dostępne w programie Instagrama profil biznesowy. Adres jest wyświetlany w niebieskim łączu, kategoria jest określona i używany jest przycisk Sklep.

Czwarty krok

Zacznij udostępniać treści

Po aktywacji konta i uzupełnieniu profilu w kolejnym kroku należy opublikować treść. Oczywiście należy pamiętać, że treści publikowane na Instagrama różni się od innych sieci społecznościowych i ma swoje zasady.

Podczas publikowania należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Wybierz odpowiedni motyw dla swoich treści: Instagrama to sieć społecznościowa oparta na wizerunkach, więc aby była skuteczna, musisz mieć unikalną identyfikację wizualną. Produkcja treści ma specyficzne procedury dla niektórych firm, np. odzieżowych.
 • Jeśli jednak chcesz reklamować określone usługi, powinieneś zastosować inne metody prezentacji swoich produktów lub usług. Możesz na przykład udostępniać posty klientów oznaczone konkretnym hashtagiem lub ich komentarze na temat ich usług lub przygotować krótkie zdjęcia lub filmy zza kulis, aby ludzie biznesu mogli się z nimi zapoznać.
 • Po wybraniu odpowiedniego motywu powinieneś opublikować wszystkie posty w oparciu o ujednolicony styl wizualny i kontekst. W związku z tym powinieneś używać różnych kolorów, filtrów i komponentów, aby odbiorcy mogli łatwo zrozumieć, które posty należą do konkretnej marki podczas przeglądania Kanał na Instagramie.

Używaj atrakcyjnych i różnorodnych postów.

 • Instagrama użytkownicy zazwyczaj chętnie witają różne posty promocyjne, motywacyjne, edukacyjne i biznesowe, które inni użytkownicy publikują w firmie. Pamiętaj, że różnorodność stanowisk jest istotna. Na dłuższą metę powtarzanie określonej treści spowoduje zmęczenie użytkowników, ponieważ filmy przekazują więcej informacji i przyciągają więcej uwagi merytorycznej. Jeśli planujesz wykorzystać wideo, wideo powinno być zwięzłe i wartościowe, ponieważ Użytkownicy InstagramaWiększość użytkowników jest mobilnymi i rzadko spędzają więcej niż 10–15 sekund na jednym poście. Ogólnie rzecz biorąc, jasne obrazy działają lepiej niż ciemne obrazy. Puste lub białe tło jest bardziej skuteczne. Obrazy, w których dominujący kolor jest bliższy niebieskiemu, działają lepiej niż obrazy, w których zastosowano kolor czerwony. Coraz większym zainteresowaniem użytkowników cieszą się zdjęcia, w których zastosowano kontrastujące tekstury.

Używaj wysokiej jakości i atrakcyjnych zdjęć.

Dla Marketing na Instagramie Aby posty były skuteczne, musisz używać pięknych i niepowtarzalnych obrazów w postach. Większość użytkowników do robienia zdjęć używa telefonu komórkowego, co pozwala na bezpośrednią transmisję obrazu.

Podczas fotografowania zwróć uwagę na następujące punkty:

 • Korzystaj z naturalnego światła. Latarka rozjaśnia grubsze partie twarzy i tworzy mniej atrakcyjne cienie na nosie i policzkach. To samo tyczy się fotografii produktowej. Naturalne światło sprawia, że ​​cienie są bardziej miękkie, kolory bardziej realistyczne, a obrazy piękniejsze.
 • Nie fotografuj przy jasnym świetle. Późne popołudnie to najlepszy czas na uderzenie. Pochmurna pogoda jest również lepsza niż pogodna, słoneczna pogoda w środku dnia.
 • Nie zapomnij o zasadzie trójpodziału. Możesz łatwo zastosować się do powyższego ograniczenia, włączając funkcję Siatka lub Tabela w ustawieniach aparatu telefonu. Wystarczy umieścić obiekt na jednym z przecięć linii tabeli, aby uzyskać obraz wyglądający na zrównoważony, nawet jeśli problem nie znajduje się pośrodku.
 • Eksperymentuj z różnymi kątami. Zrób zdjęcie od dołu do góry i wypróbuj różne kąty, aby uzyskać najlepsze zdjęcie.
 • Korzystaj z mobilnych aplikacji do edycji zdjęć, takich jak VSCOcam lub Enhance, które oferują więcej funkcji niż Instagramaopublikować profesjonalne zdjęcie.

Użyj funkcji historii w Instagrama marketingu.

Setki milionów wyświetleń użytkowników Instagrama historie każdego dnia. Statystyki pokazują, że 30% ludzi jest bardziej zainteresowanych produktem lub marką po zobaczeniu ich w historii. Ponadto jedna trzecia najczęściej odwiedzanych artykułów jest publikowana przez firmy. Historia oznacza historię. Opowieść to doskonałe miejsce na opowiedzenie historii. Ta historia może być obiektywna i powiązana z marką lub trybem fantasy. Bądź kreatywny, tworząc slajdy z historiami i uczyń je na tyle atrakcyjnymi, aby widzowie przyzwyczaili się do ciągłego oglądania historii.

Instagrama historie oferują następujące funkcje:

 • Dzięki tej historii możesz poprosić odbiorców o wzięcie udziału w ankiecie dotyczącej towarów lub usług lub poprosić ich o stworzenie treści.
 • Możliwe jest udostępnianie w opowieści treści wyprodukowanych przez widzów.
 • Ponieważ przestrzeń opowieści nie jest formalna, możliwa jest szersza interakcja z użytkownikami.
 • Skorzystaj z funkcji transmisji na żywo i komunikuj się bezpośrednio z użytkownikami. Przeprowadzenie sesji pytań i odpowiedzi, rozmowa na konkretny temat, czy zaproszenie gościa lub influencera na wywiad i zamieszczenie wideo w relacji pozwala użytkownikom, którzy nie mogli obejrzeć transmisji na żywo, obejrzeć ją w odpowiednim momencie.
 • Możliwe jest również zapisanie go na stałe w profilu za pomocą ikony podświetlenia serca na dole strony.

Używaj atrakcyjnych tytułów postów.

 • Instagrama to sieć wizerunkowa, ale nie można pominąć atrakcyjnych tytułów pod postami. Tagi postów umożliwiają opowiadanie historii, dzięki czemu obrazy mają specjalne znaczenie.

Krok piąty

Staraj się śledzić na Instagramie aktywistów związanych z Twoją dziedziną działalności.

Sieci społecznościowe zaspokajają różne zainteresowania i gusta. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć te różne gusta. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego jest nawiązanie kontaktu z ludźmi i markami, którymi cieszy się społeczność. Obserwowanie hashtagów związanych z Twoją dziedziną działalności i zamieszczanie komentarzy na ich temat Instagrama posty związane z Twoim obszarem pracy pozwalają Ci kontaktować się z innymi w bardziej przyjazny sposób.

CZYTAĆ:  Jak zapętlić wideo z iPhone'a: ​​przewodnik krok po kroku

Używaj odpowiednich hashtagów.

Używanie hashtagów ułatwia przeglądanie i znajdowanie postów. Zauważ to Instagrama tytuły postów nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania, ale hashtagi nie. Gdy użytkownicy klikną hashtag lub wyszukują go za pomocą Instagrama sekcji wyszukiwania, zobaczą wszystkie posty z hashtagami. Powyższa technika to doskonały sposób na pokazanie treści osobom, które Cię nie obserwują. Oprócz istniejących hashtagów możesz tworzyć hashtagi lub hashtagi dla swojej marki. Te hashtagi reprezentują Twoją markę i motywują obserwujących do udostępniania zdjęć. Aby poprawić wyniki uzyskane z hashtagów, zwróć uwagę na następujące punkty:

 • Umieść hashtagi swojej marki w sekcji opisu profilu.
 • Umieść najbardziej atrakcyjne hashtagi na górze listy hashtagów postów, aby zwiększyć ich szanse na zauważenie.
 • Limit liczby hashtagów na post wynosi 30, ale oceny sugerują, że najlepiej jest używać od 8 do 11 hashtagów na post.
 • Używaj różnych hashtagów, aby posty wyglądały lepiej. Używanie różnych hashtagów zapobiega rozpoznaniu Twojego konta firmowego jako spamu.

Odpowiadaj na komentarze

 • Marketing na Instagramie różni się od innych sieci społecznościowych i nie powinieneś być obojętny na społeczne wymiary tej sieci. Z tego powodu warto odpowiadać na komentarze pod postami i wzmiankami, aby zachęcić użytkowników do interakcji z Twoją marką. Niektóre roboty to robią, ale ich działanie nie jest wciągające. Lepiej więc poświęcić czas na odpowiadanie ludziom.

Wejdź w interakcję z wpływowymi osobami na Instagramie

 • Wpływowy marketingu to jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do aktywnych użytkowników Instagrama. Odbywa się to poprzez interakcję z wpływowymi osobami, których obserwujący są istotni dla Twojej firmy. Duże i małe marki zyskują wielu zwolenników poprzez interakcję z tymi ludźmi.

Skorzystaj z systemu reklam na Instagramie.

 • Instagram może przyciągnąć do marki wielu klientów. Wydając niewielką kwotę na system reklamowy Instagram, wyprodukowane treści mogą być dostępne dla szerszego grona docelowych odbiorców. Rozszerzając zakres dostępu do treści, reklamy na Instagramie zawierają przyciski call-to-action, dzięki którym odbiorca może w krótszym czasie uzyskać dostęp do swojej witryny lub lokalizacji firmy.

Przetestuj swój system zakupów na Instagramie

 • W swoim systemie sprzedaży Instagram oferuje unikalne możliwości zwiększenia i ułatwienia sprzedaży zatwierdzonych kont komercyjnych. Różne infrastruktury, takie jak Shapfa, zapewniają możliwość umieszczania tagów produktów w poście i historii marki, dzięki czemu użytkownik może dokonać zakupu bez odwoływania się do linku do profilu marki. Sprzedawca może umieścić etykietę produktu na środku, a naklejkę w relacji, korzystając z powyższej funkcji. Następnie, dotykając produktu w poście lub relacji, użytkownik może otrzymać więcej informacji i skierować się na stronę sprzedawcy w celu dokonania zakupu. Mówiąc najprościej, ta funkcja zapewnia szybszy i bardziej zintegrowany cykl zakupowy.

Oceń wyniki i zastosuj zmiany

Na tym etapie przejrzyj wyniki marketingowe na Instagramie i wprowadź wymagane zmiany. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Sprawdź marketing wyniki na Instagramie za pomocą narzędzi analitycznych

Decydując się na wykorzystanie Instagrama do usprawnienia swojego biznesu, musisz stale monitorować postęp prac, aby osiągnąć zamierzone cele. W tym zakresie należy sprawdzić stan poszczególnych postów, reklam, relacji oraz ogólny poziom konta firmowego na Instagramie. Wiele narzędzi analitycznych w tym obszarze, w tym Instagram Analytics, może dostarczyć kompleksowych informacji w tym obszarze (rysunek poniżej). Aby skorzystać z powyższego sposobu należy na stronie profilowej zaznaczyć trzyliniową ikonę aplikacji Instagram i wybrać opcję Insights. Powyższe narzędzie dostarcza następujących informacji:

 • Całkowita liczba wizyt na profilu;
 • Łączna liczba kliknięć w link do serwisu (kliknięcia w serwisie);
 • Całkowita liczba dostępów (liczba unikalnych kont użytkowników, którzy przeglądali Twoją pocztę);
 • Całkowite wrażenie: (liczba uwzględnień postów);
 • Wydajność każdego postu, w tym stopień zaangażowania i wrażenia;
 • Łączna liczba wyświetleń historii.

ostatnie słowo

Instagram to jedna z solidnych infrastruktur, z których korzysta wiele firm internetowych marketingu i sprzedaż. Przygotowując kompleksowy program, będziesz miał możliwość zwrotu marketingu na Instagramie w jeden z punktów zwrotnych w Twoim biznesie lub jako aktywny użytkownik Instagrama zarabiaj na tej infrastrukturze społecznościowej.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie karbonnPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs Udemy do pobrania