Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest nagroda za blok?

W obecnym systemie bankowym za nadzór nad transakcjami odpowiadają banki. Blockchain węzłów sieciowych. W blockchainie zawsze są ludzie, którzy potwierdzają dokonane transakcje. To potwierdzenie transakcji kończy łańcuch bloków. Osoby te otrzymują za tę czynność nagrodę zwaną Nagrodą Blokową.

The Bitcoina sieciowe i tym podobne, na podstawie dowodu pracy, przyznawane są górnikom. W sieciach potwierdzających stan magazynowy, takich jak Tzos, nagrody te trafiają do kupujących. Zwiększenie bezpieczeństwa sieci w Tezos uzależnione jest od zwiększenia zakupów waluty Tezos przez użytkowników.

W kryptowalutach weryfikacja transakcji odbywa się na różne sposoby, z niektórymi z tych metod zapoznamy się poniżej.

Blokuj nagrody w walutach cyfrowych potwierdzających pracę

Użytkownicy aktywni w sieciach opartych na dowodach muszą udostępnić część swojej mocy wydobywczej sieci, aby zarabiać pieniądze. Ta moc sprzętowa jest wykorzystywana do rozwiązywania równań matematycznych. Najważniejszym powodem stosowania tego mechanizmu jest zapewnienie bezpieczeństwa sieci. Ze względu na różnorodność górników i ich mocy obliczeniowej, jeśli ktoś zamierza zaatakować sieć, musi dysponować większą mocą obliczeniową niż wszyscy górnicy, co jest nieopłacalne.

Ta metoda blockchain jest stosowana w kryptowalutach, takich jak Bitcoin, Ethereum, Monroe i BitcoinCash, a także w wielu innych walutach.

Bitcoin stał się królem kryptowalut. Dlatego przyjrzyjmy się nagrodom blokowym w łańcuchu bloków Bitcoin. Oczywiście ten trend w chińskim blockchainie jest podobny do tego w przypadku większości walut cyfrowych opartych na bitcoinie.

CZYTAĆ:  Czym jest inteligentne oświetlenie (i jakie przynosi korzyści)?

Blokuj nagrody w bitcoinach typu blockchain

Obecnie nagroda za blok w sieci Bitcoin wynosi 6,25 bitcoinów. Średnio co 10 minut blok jest ukończony, a nagroda za blok przyznawana jest górnikowi, któremu uda się utworzyć blok. W ramach posiadania premia ta jest zmniejszana o połowę co cztery lata. Dlatego nagroda za blok na początku bitcoina wynosiła 50 bitcoinów.

Satoshi Nakamoto zaprojektował Bitcoin, aby zapobiec inflacji w sieci Bitcoin.

Zatem wydobycie bitcoinów będzie kontynuowane do 2140 roku.

Wpływ nagród blokowych na przyszłość bitcoina

Nagrody blokowe w sieci Bitcoin są szczególnie ważne z trzech powodów.

Zachęcaj górników do wydobycia

Wraz ze wzrostem liczby ekstraktorów wzrasta twardość sieci. Z drugiej strony koszt wydobycia bitcoinów rośnie każdego dnia. Jednak chęć użytkowników do otrzymywania nagród za bloki utrzymuje ich aktywnych w sieci.

Zapewnij bezpieczeństwo sieci

Użytkownicy oddają swoją moc wydobywczą do sieci w nadziei otrzymania nagrody za blok. Jak wyjaśniliśmy, dzielenie się mocą wydobywczą przez górników pomoże zapewnić bezpieczeństwo sieci.

Użyj wszystkich możliwych do wydobycia monet.

Trzecią rzeczą, którą można powiedzieć o znaczeniu nagród blokowych, jest wykorzystanie maksymalnej pojemności wydobywanych monet. Nakamoto zaprojektował sieć Bitcoin tak, aby można było wydobyć jedynie 21 milionów monet. Wszystkie 21 milionów możliwych do wydobycia bitcoinów wejdzie do cyklu, dając górnikom nagrodę za blok.

Stałe nagrody w postaci pul ekstrakcji

Jak powiedzieliśmy, złożoność sieci Bitcoin rośnie z każdym dniem. Wraz ze wzrostem trudności sieci ze względu na wzrost liczby górników, korzystanie z górnika z pewnością nie jest tanie; Bo mimo dużej konkurencji, po 2140 roku nie uda się ukończyć bloku przez lata.

W tym miejscu połączenie się z pulą ekstrakcji może prowadzić do otrzymania nagrody za blok.

Basen wydobywczy to wirtualne miejsce, w którym mali górnicy próbują tworzyć nowe bloki, dzieląc się swoją mocą wydobywczą. Po utworzeniu nowego bloku każdy użytkownik podzieli się nagrodą za blok w zależności od swojej mocy ekstrakcji.

CZYTAĆ:  Jak szybko przyciągnąć obserwujących na Instagramie

Podłączając każdego użytkownika do pul ekstrakcyjnych, zwiększają się szanse na ukończenie bloku. Zatem podłączenie do basenu wydobywczego można uznać za prawo przysługujące na całe życie.

Blokuj nagrody w cyfrowych walutach opartych na akcjach

W mechanizmie sprawdzającym stan magazynowy metoda weryfikacji blokowej jest nieco inna. Aby wziąć udział w tym mechanizmie, nie musisz kupować sprzętu do ekstrakcji. Aby otrzymać nagrodę blokową, uczestnicy muszą zakupić wybrany przez siebie token lub walutę cyfrową. Innymi słowy, każda osoba staje się udziałowcem tej waluty kupując żądaną walutę. Sieć umożliwia także użytkownikowi sprawdzanie poprawności działania sieci w regularnych odstępach czasu. Oczywiste jest, że im więcej udziałów poszczególnych osób, tym więcej nagród otrzymają.

Jak to jest zapewniać bezpieczeństwo w walutach opartych na akcjach?

Być może zastanawiasz się, jakie byłoby bezpieczeństwo sieci w przypadku mechanizmu zabezpieczającego przed magazynowaniem? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw zidentyfikować zagrożenia otaczające te waluty.

Aby zaatakować sieć takich walut, osoba musi zdobyć co najmniej 50% jednostek danej waluty. Zakładając, że atakujący finansuje atak, on sam jest pierwszą osobą, która poniesie stratę. Powodem tego jest gwałtowny spadek ceny danej waluty po ataku.

Waluty cyfrowe, takie jak Tzos, Cardano, Stellar i BinanceQueen, należą do walut, które wykorzystują tę metodę do blokowania uwierzytelniania.

Być może zainteresuje Cię informacja, że ​​Ethereum, które od wielu lat współpracuje z mechanizmem potwierdzającym certyfikaty, w swojej nowej aktualizacji zamierza również używać certyfikatu odpornego na akcje.

Blokuj nagrodę

Różnica między nagrodami i opłatami za wydobywanie walut cyfrowych

W większości przypadków przy wysyłaniu w ramach procesu „karta na kartę” oprócz kwoty depozytu nadawca musi także uiścić opłatę transakcyjną. W świecie kryptowalut opłata transakcyjna to opłata pobierana przez strony transakcji podczas transakcji kryptowalutowych i płacona blokerowi.

CZYTAĆ:  Czy funkcja BitLocker jest w systemie BIOS?

Dlatego też, kupując bitcoiny na giełdzie internetowej, kwota, którą otrzymujesz, jest mniejsza niż kwota, którą kupujesz.

Opłaty te różnią się w zależności od wielkości przeciążenia sieci i szybkości transakcji. Dzieje się tak, podczas gdy nagroda za blok będzie taka sama przez cztery lata.

Oprócz nagród blokowych użytkownicy sieci mogą również uczestniczyć w procesie opłat.

Uwagi końcowe

Istnieją dwa sposoby przydzielania nagród blokowych w sieciach blockchain. Nagrody blokowe w sieciach opartych na pracy opierają się na mocy wydobycia, a sieci oparte na akcjach opierają się na liczbie udziałów.

Jaki jest najlepszy sposób na zabezpieczenie sieci i zachęcenie użytkowników do pracy w sieci blockchain. Ale z pewnością każda z tych metod ma swoje zalety i wady, których nie należy przeoczyć.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie CoolpadaBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo