Co to jest Nginx? Oto zrozumienie Nginx i jego zastosowań

Dla tych z was, którzy nie zajmują się programowaniem lub biznesem internetowym, dźwięk Nginx brzmi dobrze. Co to jest Nginx? Jakie są jego zastosowania?

Dla Twojego biznesu internetowego często znajdziesz ten termin hosting, serwer, serwer WWWi tym podobne. W tym wieku informacji znajdujemy wiele odmian usług hosting zarówno w kraju, jak i za granicą, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych (USA), gdzie technologia internetowa jest nadal rozwijana. W USA sam deweloper hosting już tyle, więc programista w obliczu wielu wyborów. Nginx od dawna jest częścią internetowego systemu biznesowego, Nginx stał się jego częścią hosting sama w sobie.

Co to jest Nginx?

Aby uruchomić system hosting, a programista hostingu potrzebujesz urządzenia serwer WWW. Wśród wielu produktów deweloperów serwer WWW, jest jedno imię serwer WWW słynny to Nginx. Nginx jest konkurentem firmy serwer WWW jego poprzednicy, a mianowicie Apache i Google.

W ciągu ostatnich 10 lat (od 2009 r.) Odsetek zainteresowania deweloperów host internetowy użycie Nginx szybko rośnie wraz ze spadkiem zainteresowania programistami hostingowymi hostingiem Apache i Google. Można powiedzieć, że Nginx jest konkurentem Apache'a, choć w praktyce kilka serwer WWW trzeba połączyć Nginx z Apache.

Co to jest Nginx?

Źródło: Netcraft

Co to jest serwer WWW Nginx?

Nginx czyta się jako „silnik ex„, To oprogramowanie serwer WWW który został wydany jako otwarte źródło. Poza tym znany jako serwer WWW, Nginx jest również znany jako zwrotny serwer proxy, HTTP pamięć podręcznaoraz moduł równoważenia obciążenia. Wiele dużych firm opartych na technologii komputerowej na całym świecie decyduje się na użycie serwer WWW wśród nazw tych firm, które są już dobrze znane, są Google, Twitter, Facebook, LinkedIn, Apple, Microsoft, Intel, Cisco, Adobe, IBM, Xerox i wiele innych.

Nginx został zaprojektowany i wykonany przez Rosjanina Igora Sysoeva, po raz pierwszy opublikowany w październiku 2004 roku. Początkowo Nginx został zaprojektowany w oparciu o zrozumienie problemu przez Igora C10K (co oznacza 10 000 połączeń, które odbywają się jednocześnie). Igor ma nadzieję, że Nginx może być odpowiedzią na problemy z wydajnością C10k.

Jakie są zastosowania Nginx?

Wzmocnienie nginx

Nginx działa jako serwer WWW, tj. symuluje urządzenie komputerowe jako maszynę dostawcy usług w zakresie stron sieć. Podobnie jak w przypadku Apache, podstawowa różnica polega na alokacji plików otrzymanych z klient sieciowy i sposób użycia pamięci.

Według programisty plik instalacyjny Nginx to-pakiet i skompilowany dla trzech (3) platformy systemu operacyjnego, tj. Windows, Linux i Mac. Aby użytkownicy trzech systemów operacyjnych mogli z niego swobodnie korzystać. Aby korzystać z Nginx, przynajmniej użytkownik musi posiadać wiedzę na temat tej koncepcji klient sieciowy – serwer WWW, odchodząc od zrozumienia tej koncepcji, użytkownicy będą mogli łatwiej korzystać z funkcji Nginx.

Dla użytkowników Windows którzy są zaznajomieni z dobrym Apache samodzielna instalacja lub ten pakiet z Bitnami XAMPP możesz analogizować ten Nginx jak Apache, ale w nieco innym pakiecie i sposobie działania, a także z większą wydajnością transakcji danych. Możesz ćwiczyć pracę z Nginx za pomocą WinNMP.

Działanie systemu Nginx, jeśli analogizujemy go jako system operacyjny, w tym systemie Nginx są części, które działają jak przestrzeń zamiana w systemie operacyjnym Linux lub rozszerzona pamięć w systemie operacyjnym Windows. Nginx działa jak tymczasowy obszar pamięci, więc pamięć RAM jest włączona serwer WWW główne pliki nie są przeciążone. Przy takiej metodzie alokacji plików stos i kolejka pliki żądania z klient sieciowy do serwer WWW może być przetwarzany bez dużej ilości ładowania w pamięci RAM. Właśnie dlatego Nginx jest nazywany serwer WWW dynamiczny. Pod względem wydajności Nginx jest szybszy o kilka poziomów powyżej Apache.

Zalety Nginx w porównaniu serwer WWW Apacz

Jakie są zalety Nginx? Przed omówieniem zalet lub wad Nginx potrzebujemy oprogramowanie serwera WWW inne do porównania. Istnieją trzy (3) oprogramowanie serwera WWW który jest popularny i szeroko stosowany programista w Indonezji, a mianowicie Nginx, Apache i Cloudflare.

Łatwość dostępu do strony sieć postrzegane klient sieciowy lub użytkownicy Internetu nie będą kompletni bez gwarancji bezpieczeństwa transakcji danych. Ścieżka ruchu danych między serwer WWW i klient sieciowy bezpieczeństwo musi być zagwarantowane. Pod tym względem Nginx już obsługuje Transport Layer Security (TLS) wersja 1.3, najnowsza wersja w 2019 r. teraz.

TLS to cyfrowa technologia bezpieczeństwa, która umożliwia transakcje danych między serwer WWW z przeglądarka internetowa (używane użytkownik / klient sieciowy) do zaszyfrowania. Zaszyfrowane transakcje danych zagwarantują bezpieczeństwo danych przed kradzieżą danych i aktywnością włamanie rodzaj

protokół tls

Kolejną zaletą Nginx jest wydajność. Nginx nie używa pamięci RAM jako głównego tymczasowego nośnika danych, ale używa metody o nazwie asynchroniczny. Tak to działa proces główny kontrolować proces roboczy, żądanie sieciowe nowy nie będzie zakłócany przez żądanie sieciowe pierwszy.

Poniższych funkcji Nginx można użyć do obsługi wydajności sieci.

    Odwrotny serwer proxy z procesem pamięć podręcznaW teorii sieci komputerowych zwrotny serwer proxy to serwer, który ma do czynienia bezpośrednio serwer WWW i klient sieciowy (przez przeglądarka internetowa) kto to zrobił plik żądania w kierunku serwer WWW. Dzięki implementacji, która pomaga zoptymalizować poziom bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności. Obsługa IPv6IPv6 ma inną strukturę adresu niż IPv4, który jest 128-bitowy i zapisany w 8 grupa szesnastkowa. Równoważenie obciążeniaRównoważenie obciążenia to technika rozkładania obciążeń drogowych na dwie lub więcej linii połączeniowych w sposób zrównoważony lub zrównoważony. Obsługa FastCGI z procesami pamięć podręcznaFastCGI (Fast Common Gateway Interface) to protokół binarny do łączenia programów (na przykład przeglądarka internetowa) z serwer WWW interaktywnie. Gniazda siecioweWebSocket to komputerowy protokół komunikacyjny, którego funkcją jest zapewnienie połączenia z mediami komunikacyjnymi pełny dupleks przez pojedyncze połączenie TCP (Transmission Control Protocol). Obsługuje pliki statyczne, pliki indeksu i automatyczne indeksowanie

W porównaniu brak Nginx serwer WWW Apacz

Oto wady Nginx w porównaniu do Apache lub serwer WWW drugi

    FastCGI, który nie działa idealnie. Czasami występują problemy .htaccess ale to zależy od konfiguracji webmasterjego własny

Istnieje wiele problemów krążących na kilku forach, które omawiają kwestię .htaccess na Nginx, z których wiele ma problemy w sekcji edycji. Niektórzy ujawnili, że Nginx nie jest zbyt kompatybilny z „udostępnianie hostingu„Ponieważ”przepisać-regułę„To było…”osadzić„Wewnątrz”config„ W przeciwieństwie do Apache, który jest wykonywany bezpośrednio w .htaccess. Rozwiązaniem jest wdrożenie nginx-proxy, tj. umieszcza Nginx jako „front serwera WWW„I Apache as”backend