Co to jest opłata Zelle?

Zelle to aplikacja do przesyłania pieniędzy, która umożliwia wymianę funduszy z innymi ludźmi. Współpracując z ponad 50 amerykańskimi bankami i kasami oszczędnościowymi, Zelle zapewnia automatyczne wysyłanie i odbieranie środków osobistych w ciągu kilku minut.

Aby skorzystać z ich usługi, wystarczy aplikacja Zelle na telefonie i ważna karta debetowa, MasterCard lub VISA. Dostępne dla Android i iOS, wymaga tylko jednej osoby posiadania rachunku bankowego w jednym z banków partnerskich lub unii kredytowych.

Ponadto, jeśli jesteś klientem banku partnerskiego Zelle, możesz skorzystać z tej usługi bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji bankowości elektronicznej swojego banku.

Zelle nie ma opłat

Podczas gdy inne podobne aplikacje pobierają opłaty transakcyjne, Zelle nie pobiera żadnych opłat za wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy. Jednak, jak sugeruje ich strona internetowa, najlepiej sprawdzić w banku, czy naliczają opłaty za korzystanie z Zelle.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że najlepiej używać Zelle do transferów z osobami, które znasz, takimi jak rodzina lub przyjaciele. Powodem jest to, że Zelle i inne banki stowarzyszone nie zapewniają żadnych programów ochrony dla twoich przelewów.

Co to jest opłata Zelle? 1

Korzystanie Zelle

Aby skonfigurować Zelle na telefonie komórkowym, najpierw pobierz go ze sklepu z aplikacjami. Po zainstalowaniu musisz zweryfikować swój numer telefonu komórkowego przy użyciu otrzymanego kodu weryfikacyjnego. Następnie musisz podać dane karty debetowej i wszystko jest gotowe.

Jeśli chcesz używać aplikacji banku do inicjowania przelewów Zelle, nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do sekcji przelewów osobistych Zelle i zacząć korzystać z usługi.

W porównaniu do innych podobnych usług, takich jak Venmo lub PayPal, na przykład Zelle przekazuje środki bezpośrednio między kontami bankowymi nadawcy i odbiorcy. Jest to znacząca zaleta przy otrzymywaniu pieniędzy, ponieważ nie musisz logować się do Zelle i wysyłać otrzymane środki na swoje konto bankowe.

Wysyłanie pieniędzy

W przypadku wysyłania pieniędzy przez Zelle proces jest praktycznie taki sam zarówno dla aplikacji Zelle, jak i usługi bankowości elektronicznej banku. Wystarczy wpisać numer telefonu komórkowego lub adres e-mail osoby.

Uwaga: jeśli odbiorca nie ma konta Zelle, będzie musiał się zarejestrować po otrzymaniu powiadomienia o przychodzącej płatności. W takim przypadku po zarejestrowaniu się w Zelle dostęp do środków może zająć od jednego do trzech dni roboczych. Jeśli nie zarejestrują się w Zelle w ciągu 14 dni od wysłania płatności, transakcja zostanie anulowana, a środki zostaną zwrócone na konto.

Otrzymywanie pieniędzy

Aby otrzymać płatność od innej osoby, nie musisz korzystać z żadnej z aplikacji. Po prostu podaj im swój adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, które zostały powiązane z Zelle. Po otrzymaniu środków otrzymasz powiadomienie za pośrednictwem aplikacji Zelle na telefonie lub zostaniesz poinformowany bezpośrednio przez bank.

Możesz także zainicjować żądanie płatności, które jest prawie identyczne jak w przypadku wysyłania pieniędzy. Wprowadź numer telefonu komórkowego lub adres e-mail i poproś o płatność. Pamiętaj, że nie wszystkie banki świadczą tę usługę, więc zależy to od tego, którego banku używasz.

Opłata Zelle

Limity kwotowe

Jeśli Twojego banku nie ma wśród partnerów Zelle, podczas korzystania z aplikacji Zelle nie będziesz w stanie wysłać więcej niż 500 USD tygodniowo. Niestety nie ma obejścia.

W przypadku korzystania z Zelle z bankami partnerskimi limity wysyłania są znacznie wyższe. Ponieważ jest to coś, co każdy bank określa dla siebie, limity mogą się znacznie różnić. Na przykład jeden bank może Cię ograniczyć do $2, 500 dziennie, nie dopuszczając, aby maksymalna miesięczna kwota przekroczyła $4, 000.

Z drugiej strony niektóre banki ograniczają transakcje do $2, 000 na transakcję, przy czym ta sama kwota stanowi również dzienny limit. Jednak ich miesięczny limit wynosi 16 000 USD. To dość wysoka wartość w porównaniu ze scenariuszem, w którym masz tylko aplikację Zelle.

Dlatego najlepiej byłoby sprawdzić bezpośrednio w banku, jakie limity mają dla przelewów Zelle.

Szybko i za darmo

Dzięki bezpłatnej usłudze Zelle jest doskonałym rozwiązaniem dla płatności osobistych. Umożliwiając szybkie i automatyczne przelewy bezpośrednio między kontami bankowymi nadawcy / odbiorcy, Zelle usuwa niepotrzebne kroki w tym procesie. Jeśli Twój bank zintegrował Zelle ze swoimi rozwiązaniami bankowości elektronicznej, nie musisz nawet korzystać z aplikacji Zelle, aby korzystać z usługi.

Czy używasz Zelle? Czy możesz to porównać do innych usług, z których korzystałeś? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.