Co to jest ostatnio widziany WhatsApp?

Obecnie uważamy naszą łączność za pewnik, prawda? Funkcja „ostatnio widziana” w WhatsApp polega na powiadamianiu Cię, kiedy konkretny kontakt był ostatnio online z popularną usługą przesyłania wiadomości, i tylko wzmacnia nawyk rozpoznawania, że ​​możemy się skontaktować i zostać w kontakcie z kimkolwiek w dowolnym miejscu na świecie, tak często, jak chcemy. Stopień, w jakim jesteśmy w stanie komunikować się z naszą siecią znanych ludzi, jest bezprecedensowy w historii ludzkości, ale nie przyszedł bez jej sprawiedliwego udziału w problemach (chociaż korzyści prawie zawsze znacznie je przewyższają.) jak chuda w tej funkcji WhatsApp i co to oznacza dla Ciebie jako użytkownika smartfona, czytaj dalej!

Media społecznościowe, komunikatory i wiadomości tekstowe w dużej mierze zmieniły nas w grupę szpiegów. Nie bierzcie tego do siebie, gdy rzucam gniew na trend, który na to nie zasługuje – nasze zdolności do utrzymywania kontaktu z kimkolwiek w dowolnym momencie dosłownie kształtują naszą przyszłość i prawie wszystko jest na lepsze. Ale to pragnienie, aby wiedzieć, kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego jest przyczyną funkcji takich jak „ostatnio widziany” w WhatsApp. To ten sam powód, dla którego czytamy powiadomienia dotyczące platform e-mail i komunikatorów, i jest bardzo związany z istnieniem znaczników czasu w naszych wiadomościach w mediach społecznościowych.

Nie chodzi tylko o to, aby wiedzieć, gdzie są nasze kontakty w każdej chwili każdego dnia, a bardziej o umożliwienie sobie zorganizowania splątanego bałaganu, jakim jest komunikacja cyfrowa w 2016 roku. W miarę zdobywania coraz większej liczby możliwości komunikacji, śledząc je wszystkie stał się równoznaczny z chaosem. Znalezienie jakiegoś porządku pośród bałaganu jest priorytetem i właśnie to robi „ostatni raz”.

funkcja WhatsApp

W poniższym krótkim przewodniku opiszemy, do jakich celów służy funkcja „ostatnio widziany”, i wyjaśnimy, dlaczego pojawia się obok niektórych kontaktów, ale nie innych. Pokażemy Ci również, jak kontrolować własne ostatnio wyświetlane informacje, aby zapewnić większą kontrolę nad cyfrową prywatnością.

Co to jest „Ostatnio widziany”?

Mimo że WhatsApp znajduje się w czołówce internetowych usług przesyłania wiadomości mobilnych, nie oznacza to, że każdy niuans aplikacji jest znany jej użytkownikom. Sporo osób nie rozumie celu „ostatnio widziany”, o czym świadczy częstotliwość jego wyszukiwania w Internecie.

Mówiąc najprościej, „ostatnio widziany” pozwala wiedzieć, kiedy konkretny kontakt był ostatnio online i za pomocą WhatsApp. W zależności od ustawień prywatności danej osoby aplikacja rejestruje i wyświetla informację, kiedy była ona dostępna do bezpośredniego przesyłania wiadomości. Jeśli zapisywana jest ich ostatnia informacja, wyświetlana godzina i data to ostatni raz, kiedy mieli otwartą WhatsApp. "Ostatnio widziany" nie jest

  • Powiadomienie o tym, kiedy twój kontakt był ostatnio na ich telefonie
  • Powiadomienie, kiedy twój kontakt był ostatnio online
  • Zapis, kiedy twój kontakt ostatnio wysłał wiadomość
  • Powiadomienie o tym, kiedy twój kontakt był ostatnio widziany Twój wiadomości do nich

To jest miejsce, w którym sporo osób zostaje wyrzuconych lub zdezorientowanych. Oni rozumieją czemu informacja „ostatnio widziana” jest dostępna, ale nie znają konkretnych informacji, które ona ujawnia. Jak się okazuje, ta informacja jest niezwykle prosta. Gdy widzisz ten znacznik czasu, oznacza to, że dana osoba była ostatnio w WhatsApp w tym czasie. To ci mówi nic o tym, co robili, a to nie ma na celu.

Jednak jak każda inna informacja opisująca działania innej osoby, funkcja „ostatnio widziana” ma związek z osobistymi funkcjami prywatności i bezpieczeństwa w WhatsApp. Z tego powodu po prostu nie zobaczysz, kiedy każda osoba korzystała z aplikacji.

Dlaczego nie widzę informacji o „ostatnio widzianych” moich kontaktach?

Dlaczego prywatność? Pomyśl o tym przez chwilę! Jak czujesz się komfortowo, gdy wszyscy na liście kontaktów wiedzą dokładnie, kiedy ostatni raz korzystałeś z WhatsApp? Czy masz w życiu kogoś, kto zachowuje się jak ogar ilekroć widzą, że ostatnio byłeś online?

Czy kiedykolwiek znasz typ osobowości, która postrzega Twój czas online jako swój własny? W końcu, jeśli jesteś online, dlaczego nie odpowiadasz na ich wiadomości? Jeśli twoja informacja „ostatnio widziana” jest ustawiona na godzinę temu, dlaczego nie byłeś w kontakcie?

Lubię myśleć, że wszyscy znamy takich ludzi, a jeśli nie, to dziękuję. Niezależnie od tego, wszyscy możemy odnosić się do tego, jak frustrujące może być, gdy kontakt (lub więcej niż jeden) dręczy cię ostatnim razem, gdy używałeś WhatsApp, i nie odpowiedział na ich wiadomości. Z tego powodu – i ogólnych względów związanych z prywatnością – często nie widzisz informacji o „ostatnio widzianych” każdej osobie. To, czy zdecydują się wyświetlić, jest opcją, którą można zmienić w indywidualnych ustawieniach prywatności.

Należy powiedzieć, że niemożność zobaczenia kontaktu „ostatnio widziana” nie koniecznie oznacza, że ​​zostałeś zablokowany. Za chwilę się tym zajmiemy.

Jak mogę zmienić moje ustawienia prywatności?

Jeśli chcesz zmienić ustawienia „ostatnio widziany”, jest to całkiem łatwe. Proces będzie się zmieniał w zależności od konkretnego urządzenia, którego używasz, ale dla zachowania zwięzłości omówimy kroki, które musisz wykonać na telefonie iPhone i Androidzie, najczęściej używanych platformach smartfonów. Jeśli używasz innego rodzaju urządzenia, sprawdź Pełna lista WhatsApp dotycząca ustawień prywatności.

WhatsApp ostatnio widział Androida

Niezależnie od tego, którego używasz, początkowe ustawienia prywatności WhatsApp będą względnie takie same. Inni użytkownicy będą mogli zobaczyć twoje potwierdzenia odczytu, zdjęcie profilowe, status i ostatnio oglądane informacje. Wszystkie z nich można zmodyfikować zgodnie z własnymi preferencjami w menu prywatności. Pamiętaj jednak, że większość z tych opcji to ulice dwukierunkowe. Rozumiem przez to, że wyłączenie własnych potwierdzeń odczytu uniemożliwi oglądanie potwierdzeń odczytu innych użytkowników. Jeśli wyłączysz informacje o „ostatnio widzianych”, nie będziesz widzieć innych użytkowników. Wydaje się, że ma to na celu zniechęcenie do korzystania z ustawień prywatności w jakikolwiek złośliwy sposób.

Ustawienia prywatności Androida

W WhatsApp dotknij Menu ikona, a następnie Ustawienia, Konto, i wtedy Prywatność. W tym menu możesz zmienić ustawienia każdej z różnych opcji pomiędzy Każdy, Moje kontakty, i Nikt. Jak wspomniano powyżej, każde z tych ustawień stanowi dwukierunkową zmianę. Jeśli to zrobisz, aby tylko Twoje kontakty widziały na przykład „ostatnio widzianą”, to będziesz mógł zobaczyć tylko informacje o „ostatnio widzianym” w Twój własny kontakty również.

Ustawienia prywatności iPhone'a

Zmiana ustawień prywatności w wersji WhatsApp na iPhone'a jest praktycznie identyczna z wersją Androida, ale menu będą wyglądały nieco inaczej. Tak jak poprzednio, dotknij Menu i poruszaj się po Ustawienia, Konto, i Prywatność menu. Będziesz mógł zmienić swoje potwierdzenia odczytu, ostatnio oglądane, zdjęcie profilowe i status na Każdy, Moje kontakty, i Nikt.

Oprócz zmian dostępnych na Androida jest jednak Blok cecha. Możesz łatwo nim zarządzać w ustawieniach prywatności WhatsApp dla iPhone'a, a to pozwoli ci zablokować lub odblokować kontakty zapisane również w głównej książce adresowej lub liście kontaktów telefonu.

Czy mogę powiedzieć, czy zostałem zablokowany?

Jedną z pierwszych rzeczy, które wielu użytkowników zastanawia się, kiedy nie widzą informacji „ostatnio widzianych” innych, jest to, że zostali zablokowani przez tego użytkownika. Na szczęście nie można tego łatwo stwierdzić. Jest to dobra rzecz i wskazuje, że system bloków WhatsApp działa dokładnie tak, jak powinien.

Użytkownicy są prawie nigdy zablokowany przez przypadek; zawsze jest ku temu powód i zazwyczaj całkiem niezły. Gdy blokujesz kogoś innego, powinno to iść w parze z zapewnieniem, że nie będzie on w stanie kontrolować Twojej aktywności za pośrednictwem aplikacji. Z tego powodu nie ma pewnego sposobu, aby dowiedzieć się, czy zostałeś zablokowany przez innego użytkownika, ale Najlepiej sposób, aby powiedzieć, to po prostu ich aktywność, a nie to, czy możesz regularnie zobaczyć ich „ostatnio widzianą” informację.

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik nie tylko rzucił nieco światła na funkcję „ostatnio widzianą” przez WhatsApp, ale także pokazał, w jaki sposób możesz jej użyć, aby uzyskać lepszą jakość korzystania z usługi przesyłania wiadomości. WhatsApp wielokrotnie udowodnił, że bezpieczeństwo użytkowników jest ważne, ale także ich wolność do wyświetlania dowolnych informacji. To powiedziawszy, warto wiedzieć, do czego służy funkcja „ostatnio widziana”, a na pewno nie. Będziesz mógł wiedzieć, kiedy Twoje kontakty były ostatnio w aplikacji, ale musisz polegać na potwierdzeniach odczytu, jeśli chcesz wiedzieć, czy wchodzą w interakcje z Twoimi wiadomościami. Nie jest to również pewny sposób, aby dowiedzieć się, czy dana osoba Cię zablokowała, czy nie. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące „ostatnio widzianego” lub ogólnie WhatsApp, posłuchaj ich w komentarzach poniżej!