Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest Pinterest?

W dawnych czasach wszyscy mieliśmy albumy pełne zdjęć kolegów z klasy, przyjęć urodzinowych, obozów i rodzinnych wycieczek. Z biegiem czasu, jako dorośli, zapisywaliśmy nasze przemyślenia i pomysły w pamiętniku wraz ze zdjęciami. Teraz wyobraź sobie, że inne osoby mogą uzyskać dostęp do Twojej skarbnicy wspomnień i zdjęć za pomocą jednego kliknięcia. To właśnie robi Pinterest. Pinterest udostępnia innym Twoje ulubione zajęcia w formie aplikacji. Następnie są one klikane na Twoje strony osobiste lub firmowe.

Dzisiaj, wraz z rozwojem marketingu w mediach społecznościowych, korzystanie z aplikacji takich jak Pinterest, Instagram, Twitter i Facebook nie ogranicza się już do osób fizycznych, ale także działaczy biznesowych (małych i dużych) w celu nauki i wykorzystania sieci społecznościowych do rozwijania przydatnych im bardziej ich marka, tym bardziej uważają ją za niezbędną.

Po sukcesach w przyciąganiu odbiorców takich sieci jak Facebook i Instagram, w przestrzeni Internetu zaczęły działać także inne platformy, a jedną z nich są media wirtualne, notabene mało popularne w naszym kraju, fotocentryczny portal społecznościowy Pinterest zajmuje czwarte miejsce w tabeli najpopularniejszych. W kontynuacji tego artykułu przedstawimy od zera do stu tej sieci społecznościowej i szczegółowo zbadamy jej korzyści w marketingu.

Przedstawiamy Pinteresta

Według założycieli Pinteresta ta sieć społecznościowa jest narzędziem do wyszukiwania i dzielenia się nowymi, kreatywnymi pomysłami. Podobnie jak inne sieci społecznościowe, Pinterest może być używany jako witryna internetowa i aplikacja na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu po rejestracji będziesz miał możliwość gromadzenia, wyszukiwania i dzielenia się nowymi pomysłami (w formie zdjęć lub filmów).

Możesz także wyświetlić kolekcję zdjęć i filmów zebranych przez daną osobę lub zapisać je na swoim koncie. Pinterest łączy w sobie dwa angielskie słowa: Pin oznaczający pons i zainteresowanie oznaczające zainteresowania. Ponadto sieć społecznościowa Pinterest, podobnie jak inne narzędzia internetowe, posiada specjalne warunki, z którymi należy zapoznać się przed rejestracją.

Pin: zdjęcie przesłane do serwisu Pinterest

PinBoard: Zbiór obrazów powiązanych ze słowem kluczowym

Przypinanie: udostępnianie obrazów

RePin: ponowne opublikowanie zdjęć innej osoby

Przycisk Pin: przycisk skrótu Pinteresta na stronach internetowych

Pinner: Osoba, która przesyła zdjęcia do Pinteresta

Wspomnij: zawieszka na szyi danej osoby pod postem

Promowane Piny: Treść umieszcza firmy na szczycie wyników wyszukiwania za opłatą.

Bogate Piny: Te piny dostarczają użytkownikom więcej informacji (takich jak cena i przycisk instalacji).

Link źródłowy: Adres URL witryny, z której przypięto treść.

W rzeczywistości po zarejestrowaniu się na Pintereście znajdziesz tysiące kreatywnych i modnych zdjęć i filmów, które możesz wyszukać według każdego słowa kluczowego. Na przykład, jeśli lubisz aktualne style mody, dzięki prostemu wyszukiwaniu wyświetli się tysiące zdjęć płaszczy, spodni, fryzur, kolorów włosów itp. Będziesz mógł zapisać za pomocą jednego kliknięcia. Pinterest jest wyszukiwarką dla użytkowników, ponieważ co miesiąc w jego środowisku dokonuje się około 2 milionów wyszukiwań!

Ogólne zasady Pinteresta

Wyobraź sobie billboard przed sobą. Możesz napisać opis swoich produktów i usług na kartce papieru i przykleić ją igłą. Każdy, kto przekroczy tę granicę, może zrozumieć ogólną treść Twojej firmy. Ogólna procedura w przypadku Pinteresta jest taka sama. Twoja marka jest eksponowana opinii publicznej w formie zdjęć lub treści wideo.

Rejestrując się na Pintereście, zyskasz wirtualną tablicę ogłoszeń (PinBoard), na której po przypięciu pierwszego postu będziesz mógł zobaczyć inne treści ze swojego pola. Dodatkowo, jako właściciel tablicy, możesz ponownie przypinać treści innych osób i dodawać je do swojej strony tablicy. Kolejną funkcją Pinteresta jest przeszukiwanie tablic PinBoard innych osób, dzięki czemu możesz spotkać osoby, które podzielają Twoje upodobania lub współpracują z Tobą. Poniżej szczegółowo wyjaśnimy współpracę od 0 do 100 z Pinterestem.

CZYTAĆ:  12 franczyz poniżej 10 000, które możesz rozpocząć w 2024 r

Kroki, aby zarejestrować się i rozpocząć korzystanie z Pinteresta

1. Zarejestruj się na Pintereście

Po pobraniu aplikacji lub zalogowaniu się na pinterest.com/business/create, aby zarejestrować się i korzystać z funkcji Pinteresta, po wpisaniu adresu e-mail musisz wybrać unikalną nazwę użytkownika składającą się z 3 do 5 liter (nazwa użytkownika zostanie wyświetlona na dole adresu URL Twojego Pinteresta). Należy pamiętać, że używanie symboli (?,!, /, + itp.) w nazwie użytkownika jest niedozwolone.

Następnie przejdź do swojej skrzynki odbiorczej i kliknij link potwierdzający na Pintereście, aby ukończyć początkowe kroki rejestracji. Oczywiście ta aplikacja może również logować się za pomocą kont Google, Facebook i Twitter. Jeśli Twoje kontakty w innych sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, również mają konto na Pintereście, będziesz o tym wiedział.

Jeśli w momencie rejestracji skorzystasz ze strony rejestracji w opcji biznesowej, Pinterest rozważy atrakcyjne funkcje dla Twojej firmy. Możesz na przykład połączyć swoje konto z blogiem firmowym, witryną internetową, Instagramem, YouTube i Etsy. Ponadto Pinterest zapewnia Ci doskonałe warunki reklamowe. Na przykład treści i piny związane z Twoją firmą będą lepiej widoczne dzięki opcji Zgłoś. Ty również wykonasz wszystkie czynności wykonywane na Twojej stronie. Przestrzegać.

2. Wybierz zainteresowanie

Zaraz po utworzeniu konta i zalogowaniu się na Pintereście musisz wybrać co najmniej pięć wybranych przez siebie tematów. Tematami tymi mogą być na przykład sztuka, architektura, sport, ogrodnictwo itp. Po wykonaniu tej czynności na ekranie głównym pojawią się Twoje ulubione zdjęcia i filmy. Będzie on aktualizowany przy każdym odświeżeniu strony. Dzięki temu możesz śledzić popularne na całym świecie strony i marki na Pintereście.

3. Edytuj profil użytkownika

Po obserwowaniu osób i obszarów zainteresowań pierwszym ważnym zadaniem jest edycja profilu użytkownika. Kliknij ikonę profilu w prawym rogu strony, aby wejść do swojego profilu i zmienić ustawienia dotyczące zdjęcia, nazwy firmy, nazwy użytkownika, strony internetowej, regionu i tak dalej.

4. Znajomość środowiska Pinterest

Pierwszą stroną po wejściu na Pinterest jest Strona Główna, na której możesz zobaczyć ostatnie piny. Ponadto na tej stronie można wyszukiwać piny i trendy w różnych kategoriach. Dodatkowo, jeśli chcesz zobaczyć stronę główną pinów, po kliknięciu na obrazek zobaczysz link źródłowy.

5. Bezpieczeństwo

Pinterest zapewnia użytkownikom dobre opcje bezpieczeństwa. Na przykład możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe w ustawieniach. Po włączeniu tej opcji musisz potwierdzić swój numer telefonu komórkowego, a wymagany 6-cyfrowy kod numeryczny zostanie przesłany na Twój numer telefonu komórkowego przy każdym logowaniu.

Ponadto będziesz mógł zobaczyć, ile razy logowałeś się na swoje konto Pinterest za pomocą różnych urządzeń. Jeśli więc znajduje się w nim podejrzane urządzenie, możesz uniemożliwić mu dalsze działanie. Aby to zrobić, przejdź do opcji Pokaż sesje w sekcji ustawień i kliknij Zakończ aktywność.

Jeśli prowadzisz profesjonalną działalność gospodarczą i nie chcesz, aby cały świat widział Twoje pomysły, tworząc Tajne Tablice, tylko współpracownicy będą mogli zobaczyć Twoje pinezki. Oczywiście pamiętaj, że jeśli Tajna Tablica stanie się publiczna, nie będziesz już mógł zwrócić jej Tajnemu.

Jeśli przeglądanie Internetu nie jest dla Ciebie ważne, możesz ukryć swoje konto na Pintereście przed oczami wyszukiwarek. Pomocne byłoby włączenie w tym celu opcji Prywatność wyszukiwania w ustawieniach profilu.

Blokowanie użytkowników to kolejny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju na Pintereście. Z tego powodu, jeśli użytkownik opublikuje nieodpowiednie treści, możesz łatwo zablokować mu dostęp do Twoich Pinów.

6. Wykonanie tablicy korkowej

Strona główna to miejsce, na którym możesz śledzić swoje zainteresowania i firmy. Po drugiej stronie Twojej strony jest jak tajemniczy ogród Twoich zainteresowań i szpilek. Od czasu do czasu kategoryzuj swoje pinezki, aby nie stracić czystości tego ogrodu. Aby utworzyć nową tablicę korkową, przejdź do strony swojego profilu i po wybraniu opcji Utwórz tablicę wprowadź wszystkie wymagane informacje.

Po tym kroku nadszedł czas, aby udostępnić innym swoje ulubione zdjęcia. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najłatwiej jest skorzystać z opcji Przypnij. Opcja ta będzie dostępna po zainstalowaniu wtyczki przycisku Pin it w przeglądarkach Chrome, Firefox itp. Możesz pobrać i zainstalować tę wtyczkę w swojej przeglądarce internetowej pod następującym linkiem.

https://about.pinterest.com/en/przycisk-przeglądarki

W przeciwnym razie możesz użyć opcji +, aby opublikować wybrane zdjęcia na Pintereście. Oczywiście czasami możesz dodać wybrane zdjęcia bezpośrednio ze stron innych witryn internetowych do swojej tablicy korkowej. W tym celu należy skorzystać z opcji Zapisz Pin, wybrać opcję Zapisz z Internetu, wkleić tam adres URL żądanej witryny, a w ostatnim kroku po otwarciu strony serwisu zapisać wybrane zdjęcie.

Ostatnim sposobem przypięcia jest przesłanie zdjęcia bezpośrednio z urządzenia (komputera lub telefonu komórkowego). Należy oczywiście pamiętać, że tą metodą nie zostanie wstawiony link źródłowy i trzeba to zrobić ręcznie.

CZYTAĆ:  Co to jest Globbing plików w systemie Linux?

7. Szukaj i przeglądaj (Pinterest Explorer)

Oprócz tego, że jest siecią społecznościową, Pinterest pełni także funkcję wyszukiwarki. Przeglądając ją, zapoznasz się z treściami produkowanymi przez inne firmy i firmy. Możesz zebrać potrzebne zdjęcia na jednej ze stworzonych przez siebie tablic. Ponadto, po krótkim poszukiwaniu, natkniesz się na różne przypinki, takie jak zdjęcia, filmy, kreskówki i produkty, które można sprzedać.

Aby to zrobić, należy ostrożnie odwracać stronę główną, ponieważ w ciągu dnia publikowane są na niej miliony pinów. W sekcji Szukaj możesz także zobaczyć miliony obrazów, wprowadzając żądane słowo kluczowe. Oczywiście Pinterest w inteligentny sposób udostępnia Ci także niektóre słowa powiązane z Twoim wyszukiwaniem. Do bardziej zaawansowanego wyszukiwania dostępne są również filtry, takie jak Wszystkie Piny, Osoby, Twoje Piny i Piny do kupienia. Na przykład, wyszukując słowo kawa, trafisz na stronę podobną do poniższej.

8. Obserwuj i zwiększaj liczbę obserwujących

Podobnie jak inne sieci społecznościowe, platforma Pinterest koncentruje się na wymianie pomysłów i opinii między ludźmi. Aby dzielić się przemyśleniami i pomysłami na Pintereście, potrzebujesz ludzi, którzy zobaczą Twoje treści. Przy odrobinie większej aktywności, tworzeniu spójnych, wysokiej jakości treści i korzystaniu z narzędzi Pinteresta, będziesz w stanie przyciągnąć dużą liczbę obserwujących w krótkim czasie. Możesz także śledzić swoich bliskich poprzez pinezki na Stronie Głównej. Ponadto, korzystając z funkcji komunikatorów Pinterest, utworzysz stronę czatu ze znajomymi i współpracownikami.

Znaczenie Pinteresta w rozwoju biznesu

Każda firma internetowa powinna uczynić korzystanie z Pinteresta jednym ze swoich głównych priorytetów. Według badań przeprowadzonych przez Comscore.com klienci tej sieci społecznościowej wydają na produkty więcej pieniędzy i więcej niż w innych sieciach społecznościowych. Badając poniższe czynniki, zdamy sobie sprawę z rosnącego znaczenia Pinteresta w biznesie.

Ruch drogowy

Według com co miesiąc Pinterest odwiedza około 85 milionów unikalnych użytkowników, czyli więcej niż łączna liczba odwiedzających dawne Google Plus, YouTube i LinkedIn.

Spinki do mankietów

Codziennie wiele osób klika w linki znajdujące się w pinach, a w ciągu dnia wiele osób styka się z treścią Twojej witryny i Twojej marki. Oczywiście odwiedzanie Twojej witryny za pośrednictwem łącza źródłowego Pinteresta nie ma wpływu na SEO Twojej witryny, ale nadal wysyła wielu odwiedzających do Twojej witryny.

Wskazówki

Jak widzisz, odwiedzający Twój Pinterest wydają więcej pieniędzy na produkty. Ponadto liczba odwiedzających Twoją witrynę znacznie wzrośnie dzięki linkom Pinteresta. Innymi słowy, wykorzystanie Pinteresta w biznesie internetowym zwiększy liczbę potencjalnych klientów lub leadów.

Kroki, aby utworzyć konto firmowe na Pintereście

W przeciwieństwie do konta osobistego, konto firmowe jest domyślnie publiczne. Innymi słowy, użytkownicy mogą śledzić stronę publiczną bez zgody administratora. Zakładając konto firmowe (lub zmieniając sposób korzystania z konta na konto firmowe) wygrasz. Twoja firma będzie widoczna dla milionów odwiedzających. Poniżej omówimy etapy tworzenia konta firmowego:

Zaczynamy od pójścia do http://business.pinterest.com/ i klikając Dołącz jako firma. Następnie wybierasz rodzaj działalności. Następnie zakończ proces rejestracji, wprowadzając dane osobowe wybrane jako administrator.

Jeśli masz już konto osobiste na Pintereście, możesz je przekonwertować na konto firmowe za pomocą opcji Konwertuj w prawym górnym rogu strony.

Po rejestracji będziesz musiał edytować informacje na stronie swojego profilu. Na przykład możesz wybrać nazwę firmy, utworzyć nazwę użytkownika, wybrać zdjęcie lub logo marki i wpisać opis firmy w tej sekcji.

Ostatni ruch

Na koniec musisz przeczytać regulamin Pinteresta i zgodzić się na pracę nad nim. Pod tym linkiem (https://business.pinterest.com/en/warunki-biznesowe-uslugi) możesz zobaczyć wszystkie zasady, ale pokrótce wyjaśnimy Ci niektóre z nich:

  • Konta możesz tworzyć tylko dla firm, dla których pracujesz.
  • Treści, które publikujesz na Pintereście, są przeznaczone dla milionów użytkowników. Użytkownicy mogą zapisywać te zdjęcia oraz publikować je, kategoryzować i wyświetlać. W przypadku niewłaściwego wykorzystania Twoich treści przez użytkowników spoza tej sieci społecznościowej, Pinterest nie będzie ponosił odpowiedzialności.
  • Pinterest wierzy, że jeśli udostępnisz treści firm i innych osób, nie dojdzie do naruszenia praw autorskich.

Teraz, po zarejestrowaniu się i utworzeniu swojej pierwszej tablicy korkowej na Pintereście, możesz zagwarantować sobie sukces w tej sieci społecznościowej, stosując pewne rozwiązania. Ta praca wprowadza markę, zwiększa ruch i przyciąga więcej potencjalnych klientów. Pamiętaj oczywiście, że w przeciwieństwie do Facebooka czy LinkedIn Twoich obserwujących na Pintereście można podzielić na dwie kategorie.

Pierwsza grupa to ci, którzy śledząc konkretną tablicę, zapoznają się z treściami związanymi z tym obszarem. Oczywiście niektórzy użytkownicy śledzą konkretną stronę i korzystają z jej zawartości. Zatem na Pintereście liczba obserwujących użytkownika na Pinboardzie jest większa niż liczba obserwujących tego użytkownika. Świadomi tego, przedstawimy Ci rozwiązania, które zwiększą liczbę obserwujących na Twoim koncie firmowym.

CZYTAĆ:  Instalator APK: co to jest, jak działa i jakie ma znaczenie w systemie Android

Strategie zwiększania liczby obserwujących na Pintereście

Zwiększenie liczby obserwujących na Pintereście nie jest tak trudne, jak zwiększenie liczby obserwujących na Twitterze i innych portalach społecznościowych. Możesz szybko zwiększyć liczbę swoich obserwujących przy odrobinie ciągłej aktywności i odrobinie kreatywności. Poniżej przedstawimy kilka przydatnych rozwiązań tego zadania:

Przedstaw swoje konto na Pintereście na innych kanałach

Najszybszym sposobem na zwiększenie grona odbiorców jest udostępnienie konta Pinterest na innych stronach sieci społecznościowych (Facebook, LinkedIn i Twitter). Ponadto możesz umieścić przycisk obserwowania na Pintereście w swojej witrynie, aby użytkownicy mogli go kliknąć.

Twórz dobre tablice dla określonych treści

Wciągnie Cię w szczegóły Twoich treści. Do wyboru nazwy swoich tablic użyj słów kluczowych, które już wykorzystałeś w strategiach SEO. W rzeczywistości, robiąc to, zgromadziłeś na swojej stronie bardzo przydatne i wysokiej jakości piny.

Szukaj pinów innych osób

Jeśli uważasz, że Twoje treści są atrakcyjne dla innych użytkowników, obserwuj ich. Spróbuj nawiązać z nimi interakcję, komentując ich treści, aby zachęcić ich do obserwowania Ciebie.

Nie używaj twarzy innych osób w swoich Pinach.

Badania wykazały, że zdjęcia bez ludzkiej twarzy są o 23% częściej udostępniane niż inne treści. Oczywiście korzystanie z twarzy pracowników, konsumentów i menedżerów firmy ma również zalety. Spróbuj więc zwiększyć różnorodność swoich treści, tworząc różne tablice do przypinania.

Wybieraj spośród wyjątkowych kolorów.

Statystyki pokazują, że użycie dominujących kolorów, takich jak czerwony, czarny, zielony i różowy, zwiększa współczynnik udostępniania nawet 3-krotnie. Pomarańczowe lub czerwone zdjęcia również otrzymują dwukrotnie więcej RePin. Bądź więc mądry w wyborze kolorów swoich obrazów.

Twórz tablice dostosowane do potrzeb użytkownika

W ten sposób umożliwiasz użytkownikom obecność w Twojej firmie. Mogą udostępniać swoje zdjęcia na Twojej stronie i być częścią większej kolekcji.

Zachęcaj swoich klientów

Pokaż klientom, że jesteś zadowolony ze swoich produktów. Stworzy to pozytywny wizerunek Twojej marki. Możesz na przykład utworzyć tablicę korkową zawierającą zdjęcia uśmiechniętych klientów na Pintereście.

Zwiększ zawartość swojej witryny

Powinieneś jednak publikować obrazy i zawartość swojej witryny lub sklepu internetowego na Pintereście. Postaraj się więc uwzględnić w treści swojej witryny wysokiej jakości obrazy i zdjęcia, które z łatwością przyciągną uwagę użytkowników na Pintereście.

Ogłoś konkurs i wyzwanie

Poproś użytkowników, aby przesłali Ci wrażenia z korzystania z Twoich produktów. Dodatkowo możesz nagradzać najlepsze zdjęcia, biorąc pod uwagę nagrody, które maksymalnie ich zachęcą.

Dodaj wtyczkę Pin it Button do swojej witryny.

Dodaj narzędzie Pin it Button do swojej witryny, aby ułatwić użytkownikom umieszczanie Twoich treści na Pintereście. Robiąc to, jesteś większą liczbą osób związanych ze swoją marką i firmą.

Użyj linku w swoich pinach.

Jeśli to możliwe, używaj łączy do witryny swojej firmy lub innych stron docelowych Forda. Spowoduje to zwiększenie ruchu na Twoich stronach internetowych na Pintereście.

Utwórz galerię wideo

Korzystanie z Pinteresta nie służy wyłącznie do projektowania i publikowania zdjęć. Możesz zarządzać i produkować wysokiej jakości filmy wideo o swoich produktach, tworzyć atrakcyjne i spektakularne tablice korkowe oraz udostępniać użytkownikom bardziej kompleksowe i szczegółowe opisy swojej marki.

Używaj #Hashtagów

Użytkownicy używają hashtagów w swoich pinach, aby szukać najlepszych. Możesz także rozpocząć kampanię hashtagową dla swojej firmy, używając tych samych hashtagów we wszystkich sieciach społecznościowych, w ten sposób faktycznie ujednolicając swoją firmę i produkty.

Okładka na specjalne okazje

Możesz utworzyć specjalną tablicę korkową, aby udostępniać użytkownikom zdjęcia, filmy, uroczystości, konferencje i spotkania.

Opublikuj swoje pinezki na stronie internetowej swojej firmy

Jedną z wygodnych i prostych funkcji Pinteresta jest to, że umożliwia udostępnianie zdjęć na stronach internetowych, blogach i innych portalach społecznościowych. Spowoduje to, że Twoje treści i obrazy staną się wirusowe.

ostatnie słowo

Teraz, gdy znasz znaczenie i miejsce Pinteresta w biznesie i w pełni nauczyłeś się z niego korzystać. Nie trać czasu i od razu zarejestruj się, aby maksymalnie rozwinąć swój biznes. Sieć społecznościowa Pinterest stanowi doskonałą okazję do wprowadzenia marki i przyciągnięcia większej liczby klientów dzięki dużej popularności wśród użytkowników.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs on-line