Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest pulpit wirtualny w systemie Windows 11? Szkolenia z zakresu budowy i użytkowania

Windows 11 umożliwia otwieranie programów w różnych obszarach roboczych zwanych wirtualnymi pulpitami i szybkie przełączanie między nimi za pomocą widoku zadań.

Wirtualny pulpit nie jest nową funkcją w systemie Windows. W systemie Windows 10 utworzenie osobnego pulpitu było prostym zadaniem, dzięki czemu można było na przykład mieć dla siebie inny pulpit do określonego celu.

Tworzenie wirtualnego pulpitu w systemie Windows 11 zostało ulepszone w porównaniu do poprzedniej generacji; Możesz teraz mieć inne tło dla każdego wirtualnego pulpitu, dzięki czemu każdy pulpit będzie łatwiejszy do odróżnienia od drugiego i zapewni inny efekt w zależności od sposobu użytkowania.

Należy pamiętać, że niektóre z tych funkcji wprowadzono w systemie Windows 10, ale wraz z nowymi funkcjami systemu Windows 11 stały się one pomocnym narzędziem.

Pulpit w systemie Windows to unikalny obszar roboczy znajdujący się za wszystkimi oknami i jest także szczególnym rodzajem folderów. Możesz nadać temu pulpitowi obraz tła i uporządkować jego ikony w żądanym układzie.

W starszym znaczeniu z historii projektowania interfejsu użytkownika systemu operacyjnego komputera osobistego, termin pulpit odnosi się do specyficznego rozmieszczenia otwartych okien programów na tle.

Jeśli więc wyobrazimy sobie prawdziwe biurko zakryte papierem, zestaw dokumentów na stole można nazwać pulpitem. Przed systemem Windows 10 większość komputerów bez wielu wyświetlaczy miała dostęp do jednego pulpitu.

Dzięki funkcji Widok zadań w systemie Windows 11 możesz mieć kilka pulpitów innych niż główny na tym samym komputerze i łatwo przełączać się między nimi. Każdy pulpit ma swój własny układ otwartych okien i programów, ale ikony na pulpicie głównym pozostają takie same na wszystkich wirtualnych pulpitach.

Dlatego osoby korzystające tylko z jednego monitora mogą dzięki Widokowi zadań działać tak, jakby korzystały z więcej niż jednego monitora.

Taka funkcja jest bardzo wydajna, szczególnie przy wykonywaniu wielu zadań jednocześnie i pozwala użytkownikowi mieć oddzielny ekran dla każdej kategorii przedsięwzięć, projektów lub konkretnych celów, bez konieczności ciągłego zamykania i otwierania aplikacji. Ta funkcja umożliwia lepsze zarządzanie programami i zmniejsza stratę czasu.

Jak utworzyć i używać wirtualnego pulpitu

 • Kliknij przycisk Widok zadania na pasku zadań lub naciśnij Okna+karta.
 • Jeśli nie widzisz przycisku Widok zadania na pasku zadań, kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia paska zadańa następnie włącz przełącznik obok Widok zadań.

1- Tworzenie i używanie wirtualnego pulpitu Windows 11

Kiedy otworzysz Widok zadań, u góry zobaczysz stronę pokazującą wszystkie okna aktywnych programów, jeśli masz napięty harmonogram. Na dole ekranu znajduje się wstążka wyświetlająca dostępne pulpity i umożliwiająca utworzenie nowego wirtualnego systemu Windows.

 • Aby dodać nowy pulpit wirtualny, kliknij Nowy pulpit lub naciśnij Windows+Ctrl+D.

2- Tworzenie i używanie wirtualnego pulpitu Windows 11

 • Na pasku pojawi się nowy pulpit (Pulpit 2). Kliknij na niego, aby przełączyć się na nowy pulpit. Nowy pulpit zastępuje stary i działa tak samo jak pierwszy.

3- Tworzenie i używanie wirtualnego pulpitu Windows 11

W tym trybie możesz dowolnie otwierać aplikacje i aranżować otwarte okna na dowolnym pulpicie. Otwierane programy pojawiają się także na pasku zadań wirtualnego pulpitu. Jeśli przełączysz się na inny wirtualny pulpit, układ okien zostanie zachowany i możesz do niego wrócić później, klikając ponownie Widok zadania i wybierając miniaturę wirtualnego pulpitu.

Aby używać programów na innym wirtualnym pulpicie, możesz przenosić je pomiędzy wirtualnymi pulpitami z obszaru Widoku zadań, przeciągając i upuszczając program na żądany pulpit lub ustawiając inne tło dla każdego pulpitu, aby szybciej rozpoznać żądany pulpit w Widoku zadań. W dalszej części dowiesz się więcej o personalizacji wirtualnego pulpitu.

4- Tworzenie i używanie wirtualnego pulpitu Windows 11

Personalizacja wirtualnego pulpitu

W systemie Windows 11 możesz personalizować wirtualne pulpity, aby ułatwić przypisanie każdemu pulpitowi osobnej funkcji. Można to zrobić na kilka sposobów.

Zmień tło wirtualnego pulpitu.

 • Kliknij ikonę widoku zadania na pasku zadań.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy żądany pulpit.
 • Wybierz opcję Wybierz tło.

1- Zmień tło wirtualnego pulpitu systemu Windows 11

 • Zabierze Cię do Personalizacja > Tło stronę, na której możesz wybrać żądane tło.

3- Zmień tło wirtualnego pulpitu systemu Windows 11

Zmiana nazw wirtualnych pulpitów

Gdy liczba wirtualnych pulpitów rośnie, może być trudno je rozróżnić lub zapomnieć, które programy i pliki znajdują się na którym pulpicie. Najlepiej zmienić ich nazwy, aby ułatwić identyfikację każdego komputera stacjonarnego.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy żądany pulpit. Kliknij Zmień nazwę opcję i wprowadź nazwę pulpitu, która wskazuje, jakie programy się na nim znajdują. Zrób to dla każdego pulpitu.

Zmień nazwę wirtualnego pulpitu systemu Windows 11

Zmień kolejność wirtualnych pulpitów.

 • Uporządkuj otwarte pulpity, przeciągając je w żądanej kolejności z listy na dole ekranu lub kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz Ruch w prawo aby zmienić kolejność (za pomocą skrótu Win + Ctrl + strzałki w lewo/prawo, aby przełączać się między pulpitami i Alt + (użyj Shift w lewo/prawo, aby je przesuwać).

Zmień kolejność wirtualnych pulpitów

Usuń wirtualny pulpit w systemie Windows 11

 • Aby usunąć pulpit wirtualny w systemie Windows 11, otwórz Widok zadań, klikając jego ikonę na pasku zadań lub naciskając Okna+karta.
 • Najedź kursorem na miniaturę wirtualnego pulpitu, którą chcesz zamknąć, aż zobaczysz X w prawym rogu, a następnie kliknij go.

Jak usunąć wirtualny pulpit w systemie Windows 11

 • Możesz także otworzyć Widok zadań, użyć klawiszy strzałek, aby wybrać miniaturę wirtualnego pulpitu, a następnie nacisnąć Usuń na klawiaturze, aby usunąć wybrany wirtualny pulpit.

Powtórz te kroki dla wszystkich innych wirtualnych pulpitów, które chcesz zamknąć. Okna aplikacji otwarte na zablokowanym wirtualnym pulpicie są przenoszone na wirtualny pulpit po jego lewej stronie (o jedną cyfrę niżej).

Wyświetl określone okno na wszystkich wirtualnych pulpitach

Domyślnie programy na komputerach stacjonarnych działają niezależnie; Możesz na przykład otworzyć w przeglądarce kilka kart związanych z pracą na jednym komputerze, przełączyć się na nowy pulpit i otworzyć zupełnie inny zestaw kont do użytku osobistego.

 • Jeśli chcesz, aby osobne okno (lub seria okien) było dostępne na wielu komputerach, otwórz widok Pulpity, kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż to okno na wszystkich komputerach stacjonarnych. Wybieranie Pokaż to okno na wszystkich Pokaż okna z tej aplikacji na wszystkich komputerach stacjonarnych zrobi to samo dla wszystkich dostępnych wersji aplikacji.

Wyświetl określone okno na wszystkich wirtualnych pulpitach

Przesyłaj aplikacje pomiędzy wirtualnymi pulpitami

Otwarte programy na jednym pulpicie można przeciągnąć na inny pusty pulpit w celu reorganizacji. Pamiętaj, że jeśli zamkniesz pulpit zawierający dostępne aplikacje, aplikacje zostaną automatycznie przeniesione na następny pulpit.

Przesyłaj aplikacje między wirtualnymi pulpitami w systemie Windows 11

Dostosuj ustawienia paska zadań dla wirtualnych pulpitów

Jeśli chcesz, aby programy otwarte na pasku zadań po kliknięciu wyświetlały okna na całym pulpicie:

 • Iść do Ustawienia > System > Wielozadaniowość.
 • W sekcji Komputery stacjonarne otwórz rozwijane okno obok Na pasku zadań pokaż wszystkie otwarte okna i wybierz Na wszystkich komputerach stacjonarnych.

Dostosuj ustawienia paska zadań dla wirtualnych pulpitów systemu Windows 11

Na tej stronie możesz ustawić skrót klawiaturowy Alt+Tab, aby wyświetlał wszystkie okna ze wszystkich komputerów stacjonarnych.

Skróty klawiaturowe wirtualnego pulpitu

W systemie Windows 11 dostępny jest zestaw łatwych w użyciu skrótów klawiaturowych, dzięki którym korzystanie z wirtualnego pulpitu jest bardziej efektywne. Oto niektóre z najważniejszych:

 • Okna + karta: Otwórz widok zadań
 • Windows + Ctrl + Strzałka w lewo lub w prawo: Przełączaj się pomiędzy wirtualnymi pulpitami
 • Windows + Ctrl + D: Utwórz nowy wirtualny pulpit
 • Strzałki + Enter: Wybierz pulpit wirtualny w widoku zadań
 • Usuwać: Naciśnięcie tego klawisza, gdy otwarty jest widok zadań, powoduje usunięcie wybranego pulpitu.
 • Ucieczka: Zamknij widok zadań

****

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Jeśli masz pytania dotyczące tworzenia i personalizowania wirtualnego pulpitu w systemie Windows 11, podziel się nimi z użytkownikami i nami.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie karbonnPobieranie premium motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmo