Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest reklama typu Leaderboard? W jaki sposób przynosi większe dochody?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest reklama typu Leaderboard? W jaki sposób przynosi większe dochody?

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

Tablica wyników to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych jednostek reklamowych dostępnych dla wydawców. To prostokątna jednostka reklamowa o szerokości 728 pikseli i wysokości 90 pikseli. Ta jednostka reklamowa jest również jedną ze standardowych jednostek IAB, które zastąpiły starszy i znacznie mniejszy baner 468×60.

Opanuj swoje zasoby reklamowe jak profesjonaliści i zostań guru ds. reklam na Uniwersytecie PubGuru! Uzyskać dostęp na kursy School of AdSense, Ad Exchange i Google Ad Manager za 99 USD! Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Jest to tak zwana jednostka reklamowa o dużym wpływie, która często jest umieszczana u góry strony, aby użytkownik mógł ją natychmiast zobaczyć podczas odwiedzania strony internetowej.

Jednostka reklamowa jest popularna zarówno wśród wydawców, jak i reklamodawców. Baner reklamowy 728 × 90 to jedna z najskuteczniejszych jednostek reklamowych pod względem CPM, zwłaszcza dla poziomu 1 krajów (USA, Wielka Brytania, Kalifornia, AUS itp.). Reklama ma wysokie współczynniki widoczności, zwłaszcza gdy jest wyświetlana w górnej części strony internetowej. Te jednostki reklamowe są często sprzedawane w ramach umów sponsorskich/prywatnych.

Reklamy rozwijane są również najskuteczniejsze z tabelami liderów, ponieważ samo ich pozycjonowanie umożliwia rozwijanie się w bardziej przyjemny dla oka sposób w porównaniu z innymi miejscami docelowymi.

Chociaż tabele wyników są często umieszczane nad zakładką, można ich również używać do zarabiania na obszarach poniżej części strony. Nie będą tak skuteczne, jak pierwsza tabela liderów, którą umieścisz na górze, ale są przydatne do generowania dodatkowych przychodów.

Pamiętaj, że w przypadku zawierania umów bezpośrednio z reklamodawcami miejsca docelowe w części widocznej na ekranie są zwykle wyłączone, a tabele wyników w części widocznej na ekranie są uwzględniane tylko w części widocznej na ekranie. Reklamodawcy chcą lokalizacji reklam, które zapewniają najlepsze wskaźniki zaangażowania wśród widzów.

Ogólnie rzecz biorąc, jednostka reklamowa lidera jest podstawową jednostką reklamową, jeśli chcesz zarabiać na swojej witrynie za pomocą reklam displayowych. Popyt jest duży, skuteczność jest wysoka i można to uznać za podstawę planowania układu reklam w witrynie.

Dlaczego warto korzystać z reklam na tablicach wyników?

Jeśli chodzi o reklamy na stronie, jest tabela liderów i wszystko inne. Tabele liderów zajmują wysokie miejsce w przestrzeni reklamowej, zmuszając użytkowników do przewijania ich w celu dotarcia do żądanej treści. Ich rozmiar przyciąga uwagę, a ich pozycja w morzu reklam krzyczy „kliknij mnie!” A dzięki swojej bezpośredniości z łatwością przyciągają i utrzymują uwagę.

1- Oferuje wysoką widoczność ze względu na swój rozmiar i pozycjonowanie na stronie.

Rekommenderad:  Co to jest SQL? Wprowadzenie do ustrukturyzowanego języka zapytań

Tabele liderów zapewniają również dobrą widoczność ze względu na swój rozmiar i pozycjonowanie na stronie. Są tak duże, że można je zobaczyć łatwiej niż większość innych form reklamy online. Ponadto pozycjonowanie tabeli liderów na stronie gwarantuje, że baner będzie widoczny dla wszystkich odwiedzających stronę — jest umieszczony nad wszystkimi innymi elementami strony i zawsze pozostanie widoczny, gdy użytkownicy przewiną w dół.

2- Natychmiastowe przyciąganie uwagi.

Reklamy typu Leaderboard najlepiej przyciągają uwagę, ponieważ są większe niż jakikolwiek inny element na stronie. Błyskawiczne przyciąganie uwagi przez banery reklamowe sprawia, że ​​są one idealne dla reklamodawców, którzy chcą natychmiast zwrócić uwagę na swoją markę lub produkt.

3- Wyższe współczynniki klikalności.

Ponieważ banery reklamowe liderów pojawiają się nad wszystkimi innymi treściami na stronie, wydają się większe i bardziej bezpośrednie niż inne rodzaje reklam. Dzięki temu są szczególnie skuteczne w zachęcaniu odwiedzających witrynę do konwersji. Dobry CTR ma kluczowe znaczenie dla sukcesu wydawcy, ponieważ bezpośrednio wpływa na jego przychody z jednego odwiedzającego.

4- Łatwy w użyciu

Reklamy typu Leaderboard są łatwe w obsłudze i mogą być łatwo wdrażane przez reklamodawców w porównaniu z innymi formatami reklam.

Tabele wyników można łatwo dopasować do dowolnego miejsca na stronie internetowej i można je dostosować w ciągu kilku sekund. Nie musisz być biegły technicznie, aby je wdrożyć.

5- Gładkie doświadczenie użytkownika

Banery reklamowe typu Leaderboard są zwykle mniej nachalne i atrakcyjne w porównaniu z innymi formatami reklam, takimi jak reklamy pełnoekranowe, jeśli są odpowiednio wykonane.

6- Akceptacja serwera reklam

Ponieważ ten format reklam jest powszechnie akceptowany, wydawcy prawie nie mają problemów z konfiguracją reklam w formie liderów. Ponadto nie potrzebujesz żadnych specjalnych skryptów kodu, aby je zaimplementować.

Kluczowe funkcje reklam liderów

1- Mobilne rankingi

Mobilne banery reklamowe (320 × 50) są również nazywane liderami na smartfony i są najskuteczniejsze w Google AdSense. Są zoptymalizowane, aby zapewnić bezproblemową obsługę.

Mobilne tabele liderów mają wysoki współczynnik klikalności i zapewniają doskonałe wyniki, gdy używasz ich z innymi typami reklam mobilnych. To właśnie sprawia, że ​​mobilne banery reklamowe są wyjątkowe — o ile masz responsywny projekt witryny, ta jednostka reklamowa może służyć do wyświetlania przekazu Twojej marki na wielu urządzeniach i platformach.

2- Super tablice liderów

Przy rozdzielczości 970×90 pikseli zapewniają jeszcze więcej miejsca na kreacje niż zwykłe.

Są one również znane jako duże tabele liderów ze względu na swój rozmiar, ponieważ wyróżniają się i przyciągają uwagę użytkowników bardziej niż zwykła tabela liderów. Są najlepsi, jeśli chodzi o walkę ślepota banerowa a reklamodawcy są skłonni zapłacić za nie więcej.

Rekommenderad:  3 Sposoby wysyłki mogą zwiększyć współczynnik konwersji Twojego sklepu internetowego

3- Góra czy dół: nie ma znaczenia

Oprócz tego, że są używane na górze stron internetowych (gdzie mają świetną wydajność), można je również umieścić na dole lub na środku strony.

Dla reklamodawców może być korzystne umieszczanie reklam liderów na dole strony lub w treści, aby poradzić sobie z „ślepota banerowa”, czyli wtedy, gdy użytkownik przyzwyczaił się do wyświetlania reklam banerowych i je ignoruje.

Reklamodawcy zazwyczaj wolą używać tabel liderów na górze strony lub pomiędzy stronami, podczas gdy wydawcy używają tej funkcji do zwiększyć widoczność reklam.

4- Rozwijane reklamy

Wydawcy mogą również wypróbować reklamy rozwijane, np. 728X270, które oferują znacznie więcej miejsca na wyświetlanie promocji. Reklamy rozwijane to dla witryn świetny sposób na wyróżnienie treści i przyciągnięcie do nich użytkowników. Chociaż coraz więcej właścicieli witryn dostrzega wartość tego wysoce konwertującego formatu reklamy, wielu z nich nadal nie ma tego typu reklam w swoich witrynach.

Jeśli jesteś wydawcą i prowadzisz witrynę lub blog, który regularnie generuje przyzwoity ruch, być może nadszedł czas, aby rozważyć wprowadzenie reklam rozwijanych.

Czy reklamy typu Leaderboard mogą generować więcej potencjalnych klientów?

Można śmiało powiedzieć, że tablica wyników świetnie nadaje się do generowania potencjalnych klientów i nie jest taka zła, jeśli weźmie się pod uwagę inne wskaźniki, takie jak CTR i CPC (koszt kliknięcia).

Istnieją trzy główne powody, dla których są one skuteczne, jeśli chodzi o generowanie większej liczby leadów:

  1. Ma wyższy współczynnik klikalności niż inne typy banerów
  2. Pojawia się na wyższej pozycji na stronie, dzięki czemu ma więcej czasu na przekazanie Twojej wiadomości
  3. Dzięki dynamicznemu charakterowi ma potencjał zwiększania wydajności Google Analytics.

Reklamy na tablicy wyników: sprawdzone metody

1- Konwersja nagłówka

Jeśli chcesz użyć jednego, przekonującego nagłówka i tematu, musisz zadbać o spójność przekazu od nagłówka do ostatniej interakcji z reklamą.

Najlepsze rodzaje nagłówków są krótkie, rzeczowe i wzbudzają ciekawość czytelnika. W ten sposób czytelnicy będą bardziej zaangażowani i chętniej klikną Twoją reklamę, aby dowiedzieć się więcej.

2- Graj z różnymi miejscami docelowymi reklam

Kluczem do sukcesu z reklamami liderów jest eksperymentowanie z różnymi miejscami docelowymi, a następnie próba zrozumienia, które z nich zapewnia najlepszą skuteczność. Równie dobrze może się zdarzyć, że twoja baza użytkowników nie reaguje dobrze na określony układ, więc weź to również pod uwagę. Jeśli ogólnie obserwujesz dużo kliknięć reklam, nie bój się wypróbować czegoś nowego (np. alternatywnego miejsca docelowego).

3- Wiadomość musi być krótka i słodka

Rekommenderad:  Jak naprawić AirPods podłączone do komputera Mac, ale bez dźwięku

Zaprojektowanie udanej reklamy w formie tabeli liderów, która jest często klikana, polega na tym, aby była krótka i treściwa, skupiła się na przekazie i skłoniła użytkownika do działania.

4- Używaj obrazów wysokiej jakości

Ludzie są zwykle wzrokowcami, dlatego ważne jest, aby w reklamach używać obrazów wysokiej jakości. Aby w pełni wykorzystać swoje banery liderów, musisz wybrać elementy wizualne, które ludzie mogą łatwo zrozumieć i które prawdopodobnie klikną.

Pamiętaj też, że obrazy, których używasz, mogą powiedzieć coś o Twojej marce. Jeśli wyglądają profesjonalnie i są czyste, ludzie będą myśleć, że ich doświadczenia z Twoją firmą będą takie same. Z drugiej strony, jeśli są zagracone jasnymi kolorami i mają dużą nakładkę tekstową, widzowie poczują się nieswojo, zanim dowiedzą się więcej o tym, co masz do zaoferowania.

5- Nie zapomnij o przycisku CTA

Chociaż przycisk wezwania do działania może być kuszący, aby umieścić go na górze tabeli liderów, spowoduje to, że Twoi widzowie przypadkowo go nie zobaczą. Pamiętaj, aby zachęcić widzów do działania w związku z Twoją reklamą, kierując ich do silnego wezwania do działania. Nie chcesz, żeby kliknęli na to, a potem zdali sobie sprawę, co zrobili.

Wniosek

Aby dowiedzieć się, jak zoptymalizować układ reklam i wdrożyć reklamy liderów w taki sposób, aby zmaksymalizować przychody z reklam w Twojej witrynie, zarejestruj konto Starter w MonetizeMore już dziś!


Często zadawane pytania

Co to jest tabela liderów w reklamie cyfrowej?

Reklama typu długi baner jest umieszczana w jednostkach reklamowych o najwyższej skuteczności według reklamodawców i wydawców. Często jest to pierwsza reklama, którą widzą użytkownicy po wejściu na stronę internetową. Więcej szczegółów na ten temat przedstawiamy w poście na naszym blogu.

Gdzie na stronach internetowych są zwykle wyświetlane reklamy liderów?

Zwykle jest umieszczany na górze strony internetowej lub w sekcji nagłówka.

Jaki rozmiar ma reklama lidera?

Co to jest reklama wieżowca?

Reklama wieżowca to reklama umieszczana na pasku bocznym witryny. Często pojawia się częściowo na ekranie, gdy użytkownik ląduje na stronie internetowej i pozostaje w pewnym stopniu widoczny, gdy przewija stronę w dół. Typowe rozmiary reklam to 120×600, 160×600, 300×600 pikseli.