Co to jest rozszerzenie pliku AAE i jak go otworzyć

Co to jest rozszerzenie pliku AAE i jak go otworzyć 1

Przeglądając folder ze zdjęciami, być może natknąłeś się na rozszerzenie pliku AAE. Na Apple zdjęcie może mieć nazwę IMG_12345.AAE. Na Windows na komputerze, rozszerzenia plików mogą nie być wyświetlane domyślnie. Dlatego nazwa pliku obrazu może być po prostu IMG_12345 z pustym podglądem ikony. Może to być mylące Windows użytkownicy. Jestem pewien, że zastanawiasz się, co to za typ pliku i jak możesz go otworzyć, ponieważ gdy spróbujesz, otrzymasz wiadomość coś w stylu „Windows nie można otworzyć tego pliku. ”

Co to jest rozszerzenie pliku AAE i jak go otworzyć 2

Plik .AAE to po prostu zmiany wprowadzone do istniejącego zdjęcia w pliku Apple urządzenie. Plik AAE można usunąć bez usuwania rzeczywistego zdjęcia, ale utracisz wszystkie wprowadzone zmiany w pliku. Dane edycji są zapisywane w formacie XML, który można łatwo przeglądać w edytorze tekstów, takim jak Notatnik.

Jak wspomniano, to rozszerzenie pliku jest rodzime Apple urządzenia i maszyny, w szczególności iOS 8 i nowsze wersje oraz Mac OS 10.10 i nowsze wersje. Jeśli przesyłasz zdjęcie z tym rozszerzeniem pliku do Windows komputer, plik zostanie przesłany jako zwykły stary plik JPEG, a wprowadzone zmiany nie będą obecne.

W starszych wersjach systemu iOS wszelkie zmiany dokonane na zdjęciu automatycznie nadpisałyby oryginalne zdjęcie. Przy tworzeniu pliku AAE nie ma już takiej możliwości. Teraz, kiedy dokonujesz edycji, oryginalny plik pozostawia się sam i zapisuje instrukcje edycji w osobnym pliku – pliku AAE (który jest również nazywany plikiem pomocniczym AAE). Lokalizacja pliku AAE znajduje się w tym samym folderze co oryginalne zdjęcie i ma ten sam format nazewnictwa, ale zamiast .JPG na końcu będzie miał rozszerzenie pliku .AAE.

Co robisz z tymi plikami? Po zakończeniu edycji na urządzeniu z systemem iOS najłatwiej jest wysłać do siebie gotowe zdjęcie pocztą e-mail. Spowoduje to „zapieczętowanie” edycji obrazu. Możesz także opublikować to na Facebook lub Instagram (lub podobny), ale jak wiadomo, zawsze spowoduje to obniżenie jakości obrazu.

Jak wspomniałem, na razie te pliki są całkowicie bezużyteczne na Windows lub urządzenia z Androidem. Opcje ich użycia mogą być wkrótce dostępne, ale nie możemy przewidzieć, kiedy. Jeśli chcesz, możesz bezpiecznie usunąć te pliki. Jeśli jednak chcesz je uratować w nadziei, że pewnego dnia będą użyteczne, nic nie zaszkodzi. Każdy z tych plików jest niewielki i praktycznie nie zajmuje miejsca na dysku.

Czy uważasz, że tworzenie tego typu plików jest krokiem naprzód lub wstecz Apple? Chociaż uwielbiam, że oryginalne zdjęcie nie jest już automatycznie zastępowane, wydaje mi się, że bardziej sensowne byłoby po prostu zapytać nas, czy chcielibyśmy je zastąpić, czy zapisać osobno. Może to potencjalnie zaoszczędzić trochę miejsca – i trochę zamieszania.